Uğur Mumcu cinayetinde Mehmet Ağar iddiası

featured

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal paylaşım sitesi YouTube’dan yayınladığı 7’nci videosunda Uğur Mumcu cinayetiyle ilgili eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’a işaret etti. Uğur Mumcu’nun eşi Güldal Mumcu ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Çekin tuğlaları yıkılsın duvar altında kim kalırsa kalsın” ifadelerini kullandı.

Sedat Peker, “Uğur Mumcu, görüşüne katılırsınız katılmazsınız. Bence şehittir. Neden öldürüldü? Öldürüldüğü zaman yazdığı yazılara bakın. Terör bölgelerinde uyuşturucu tarlaları olur, satışları olur ve silah ticareti” diyerek, şu ifadeleri kullandı: 

“Uğur Mumcu şehit ediliyor. Yanına ilk gelen kim, katil en önce gelir Mehmet Ağar. Eşine diyor ki, ‘Ben buradan bir tuğla çekersem devlet aşağı iner’ Bu meşhur sözdür. Devletin içinde yaşayanlar bunu bilirler. Uğur Mumcu, temiz adam, saf adam, tek başına bir adam.” 

‘ÇEKİN TUĞLALARI YIKILSIN DUVAR’

Peker’in açıklamaları üzerine Uğur Mumcu’nun eşi Güldal Mumcu, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Mumcu, “Senelerdir Uğur Mumcu cinayetinin aydınlatılması için kim ne biliyorsa anlatsın, işin ucu kime dokunuyorsa dokunsun dedik. Bu görüşümüzü korumaya devam ediyoruz. Çekin tuğlaları yıkılsın duvar altında kim kalırsa kalsın” diye yazdı.

ÖLDÜRÜLEN GAZETECİ KUTLU ADALI

Öte yandan, Sedat Peker, 1996’da Lefkoşa’da öldürülen gazeteci Kutlu Adalı ile ilgili de Mehmet Ağar ve eski MİT’Çi Korkut Eken’e dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Biz o zaman Mehmet Ağar, Korkut Eken hep beraberiz… Genciz, vatanseveriz.. Bana genelde iş adamlarını yönlendiriyorlar, faili meçhullerden ziyade. Onları da anlatacağım. Bana dedi ki, “Kıbrıs’ta bir adam var, Kıbrıs’ı Rumlara satmak istiyor.” İki profesyonel dedi… Dedim sana öz kardeşimi vereceğim, Atilla Peker’i. Uzmandır, sokaklarda yetişmiştir. Biletlerden bakabilirler. Yüce Allah o insanın kanını bize nasip etmedi. Adam namuslu adam, bu günleri görmüş, namuslu adam. Rumlara Kıbrıs’ı satacağı yok. Aradan zaman geçti, döndüler üç dört gün sonra. Denk gelinemedi. Korkut abiyle konuştuk. Dedi sonra gideceğiz. Onlara bağlı başka bir ekip öldürmüş. Karşılaştık Korkut abiyle, “Halloldu o iş” dedi. Atilla Peker doğruyu söyler. Öldürsek öldürdük derdim. Zamanaşımına girdi. Eşinin mücadelesini hep uzaktan izledim. Neyi anlatayım. Hepimiz birbirimizin aynısıyız.” 

Uğur Mumcu cinayetinde Mehmet Ağar iddiası

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 1 sene önce

  Hic sasirmam!

  Güldal Mumcu ile Milliyette yaptigi bir söyleside ne demisti?!

  ” Bu duvardan bir tugla cikarin duvar cöker . ama ben söyleyemem! ” Breh breh !!!!!
  O zamanlar Emniyet Genel Müdürüydü yanlis hatirlamiyorsam!
  At izinin it izine tam karistigi zaman.
  Emniyet Genel Müdürü olmadan öncede ABD de Polis Teskilatinin yapilandirilmasi, modernlestirilmesi konusunda egitim almisti! vs vs

  Sorumlu, Suclu ayaga kalk……

 2. En fazla ne olabilir ki? Bu ülkede binlerce sivilin ve askerin katlinden sorumlu tutulan Abdullah Öcalan bile imrali Restort Hotelinde boz ayi gibi gerine gerine yatarken…Artik göz pinarlarimizdan kan akar oldu kan. Bu kadar kahpelige bu ülke bunca zaman nasil ayakta durdu hala aklim almiyor. Kimileri vatan millet, kimileri de din iman diye diye bu milletin anasini aglatti. Kurtulus savasinda sehit düsen o kadar insan mezarindan kalkip suratimiza kussa, utanirmiyiz acep!?

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Adam tam bir pislik. Rezil herif. Suratina bakinca zaten ne mal oldugu anlasiliyor. Yillardir gördügüm an midemi bulandirir ve altinci hismidir ne derseniz deyin hep bu herifin pis islerin icinde oldugunu düsünmüsümdür. Bunu bakan yapan o mevkilere getrien herkesin hakkinda sorusturma acilmalidir ama seriatci tarikatci isbirlikci hükümet alir ayni pudra sekerci ayvatoglunda yaptigi gibi göz hapsine koyar yada hapse ettim diyerek milleti kandirir. Öcalanin bile imrali da oldugundan süpheliyim ben bu yalancilara bakinca.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Bütün bu iddialar birkaç yıl önce FETÖ tarafından dile getirilmişti,hatta Muhsin Yazıcıoğlu cinayeti ve 15 temmuzun devlet tarafından yapıldığını daha yeni sosyal medyada dillendirdiler.
  Şimdi organize suç örgütü elebaşısı eğer 15 temmuz u devlete dayarsa halka tamamlanır.
  S.Peker,BAE,FETÖ,CIA,ABD şeklinde.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!