Ukrayna askerlerinden PKK/YPG’ye skandal destek!

Neonazi simgeleri ile verdikleri pozlarla tartışma yaratan Ukrayna askerleri skandal bir olaya daha imza attı. Ukraynalı askerler, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Pençe Kılıç Harekatı ile ağır darbe indirdiği PKK/YPG'ye destek mesajı gönderdi.

featured

Rusya’yla savaş halinde olan Ukrayna askerleri, skandal bir harekete imza attı. Rusya’ya karşı mücadelede Türkiye’den giden silahlara rağmen Ukrayna  tarafı, nankörlüğün örneklerini sergilemeye devam ediyor.

UKRAYNA ASKERLERİNDEN YPG’Lİ TERÖRİSTLERE DESTEK MESAJI

Ukrayna saflarında savaşan, Ukraynalı ve uluslararası “anarşist” örgütlerin oluşturduğu “Ukrayna Direniş Komitesi” adlı örgüt, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Pençe Kılıç Harekatı’yla ağır darbe vurduğu Suriye’nin kuzeyindeki YPG/PKK’lı teröristlere destek mesajı gönderdi.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SÖZDE BAYRAĞIYLA POZ VERDİLER

Eskiden terör örgütü YPG bünyesinde bulunan Amerikalı, Batılı ve Ukraynalı paralı askerlerden oluşan Ukrayna Direniş Komitesi, Rusça yayın yapan Telegram kanalı üzerinden fotoğraf paylaştı. İki askerin elinde tuttuğu pankartta, “Halklara güç – imparatorluklara ölüm. Biji berxwedana Rojava (Yaşasın Rojava direnişi)” yazdığı görüldü. Fotoğrafta, Ukrayna üniformalı iki asker, söz konusu mesajın yazılı olduğu ve sözde örgüt bayrağı çizili olan bir mukavva parçası tutarak poz verdi.

Ukrayna askerlerinden PKK/YPG’ye skandal destek!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 ay önce

  Türkiye’ye karşı, teröristlere destek olmayan hangi ülke kaldı? yunanistan,abd,rusya,iran,ırak,ukrayna,israil,suriye,güney kıbrıs,ermenistan,suudi arabistan vs.

  • 2 ay önce

   Bunlar Ukraynalı değil, Ukrayna ordusuna savaşan ve Amerika’nın güdümündeki paralı askerler. Amerika’nın talimatı ile böyle bir provokasyon yapıyorlar.

 2. 2 ay önce

  Kendileri ypg´lilere benziyor zaten. Aklisiralari Türkiye ile Ukrayna´nin arasını acma fırsatı bulmuşlar. Paralı askerler bence.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!