Ukrayna’dan acı itiraf… Rus güçleri ilerliyor

Rus ordusunun Ukrayna'daki harekatı son sürat devam ederken ülkenin doğusunda durum Ukrayna yönetimi için daha da kötüye gidiyor. Rusya bölgedeki iki kenti kuşattığını duyururken saatler sonra Ukrayna cephesinden de itiraf gibi bir açıklama geldi.

featured

Rusya’nın Ukrayna’da yürüttüğü askeri operasyonlar ülkenin Rusça konuşulan doğu bölgelerinde yoğunlaşmış durumda. Son günlerde bölgede inisiyatifin Rus ordusuna geçtiği konuşulurken Rus güçleri önemli sanayi kentleri Severodonetsk ve Lysychansk’ı kuşattıklarını açıkladı. Bu açıklamadan saatler sonra ise Ukrayna cephesinden itiraf gibi bir duyuru yapıldı.

VALİ AÇIKLADI: DURUM ÇOK ZOR

AFP’de yer alan son dakika gelişmesine göre Rus güçlerinin şiddetli direnişe rağmen doğu Ukrayna’nın Severodonetsk kentinin merkezine yaklaştığı açıklandı. Luhansk Bölge Valisi Sergiy Gaiday, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Ruslar Severodonetsk’in ortasına doğru ilerliyor. Çatışmalar devam ediyor. Durum çok zor” ifadelerini kullandı.

Rusya, eğer Severodonetsk ve Lysychansk’ı ele geçirirse bu durumda Luhansk bölgesinin tamamının denetimini almış olacak. ABD basınında yer alan haberlere göre Rusya, başarılı olursa, Ukrayna hükümetinin doğudaki ana idari ve askeri bağlantı noktası olan Kramatorsk’a giden yolu açacak.

Ukrayna’dan acı itiraf… Rus güçleri ilerliyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 8 ay önce

  Tanrı fikrinin en beğendiğim yanı kıyamet içermesidir. Tüm olan biten pisliğin üstünü örtecek bir göktaşı gerçekten çok gerekli.

 2. 8 ay önce

  Durum zor deyip anlaşmayı Red ediyor, batının kuklaları

 3. 8 ay önce

  Egemenliğinin riske girmesini önlemekte olan Rusyaya tebrikler diliyorum, devlet bunun için vardır.
  Biz 10 binlerce tır dolusu silah taşıyan ve bize tehdit olan pkk ya karşı 1 tır bile vurmadık.
  Milletimiz afyonlanmış gibi, başka izahı yok bunun.
  Askerimizin güç durumuda meçhul, dah 3-4 sene evvel uçak pilotları arıyordu iktidar, Atatürkcü vatanseverleri yok ederken çok güçlü pürüzsüz yapabiliyorlardı bunu, bütün negatif gelişmelerin sorumlusu hükümettir, bence askeriyenin olması gereken gucü yarıdan daha düşük.
  Türkiyenin temeli oyuldu ve yunanistan bunu fırsat bilerek savaş kışkırtıyor.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!