Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi yine haddini aştı

Türk televizyonlarının sık sık ekrana çıkardığı Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasili Bodnar, Türkiye’yi “çalıntı tahıl almak” ile suçladı.

featured

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri harekatının ardından, Ukrayna tahıllarının Karadeniz üzerinden dünyaya dağıtımı durdu.

Ukrayna, Rusya’nın Ukrayna tahıllarına el koyduğunu ve sattığını iddia etti.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Valisi Bodnar ise, Türkiye’yi suçladı. Reuters’un haberine göre, Vasili Bodnar şu açıklamayı yaptı: “Ukrayna’nın çalıntı tahıllarını Rusya’dan alan ülkelerden birisi de Türkiye. Türk yetkililer ve Interpol ile görüşüyoruz. Olayın takipçisi olacağız.”

Vasili Bodnar, daha önce “Türkiye dahil bütün Avrupa’yı savunuyoruz. Türkiye de Rusya’ya yaptırım uygulamalı” demişti. Ancak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya’ya yaptırım uygulanmayacağını açıkladı.

Ukrayna Büyükelçisi daha önce defalarca Türkiye’yi Rusya’ya karşı kışkırtan açıklamalar yapmış, Bayraktar siha görüntüleri yayınlayarak Rus askerlerinin vurulması ile Türk askerlerinin intikanının alındığını savunmuştu. Büyükelçilik hesabından yapılan bu paylaşım tepkilerin ardından silinmişti.

Vasyl Bodnar, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın Rus yetkililer ile görüşmesine tepki göstermişti.

İlgili haber: Ukrayna Ankara Büyükelçisi’nden tepki çeken TÜRSAB çağrısı

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi yine haddini aştı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 8 ay önce

  Ülkesinin %20 elinden gitmiş ama buğdayın ayçiçeğin peşine düşmüş.
  Ab-d nin ipiyle kuyuya inilmeyeceğini öğrendiniz inşallah.
  Milletini satan piyonlarsınız!!!

 2. 8 ay önce

  Çaldırmasaydınız ağam abd kucağına oturmasanız şuan rahat içinde yaşıyordunuz bu hadinibilmezi sınırdışı etmek lazım Rusya ne yapıyorsa bin mislini hak ediyor bu şerefsizler

 3. 8 ay önce

  Faşist şarlatan. Amerikan kuklası.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!