Ulaştırma Bakanı’nın özel jetle Almanya ziyareti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun Almanya’da dün katıldığı toplantıya, kamudan aldığı milyarlık ihalelerle tanınan Rönesans Holding’e ait özel jet ile gittiği ortaya çıktı. 

featured

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Almanya’nın Leipzig kentinde düzenlenecek Uluslararası Ulaştırma Forumu’na katıldı.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre; Uraloğlu’nun, ağırlıklı olarak uluslararası ticaret koridorları ve dayanıklı tedarik zincirleri konusunun ele alınacağı 22-23 Mayıs’ta yapılan Uluslararası Ulaştırma Forumu (ITF) Zirvesi için Almanya’ya özel bir jetle gittiği anlaşıldı.

Uçağın sahibinin Saray inşaatını yapan Rönesans Holding olduğu belirlendi. Uraloğlu, holdingin TC-REC kuyruk tescilli uçağıyla seyahat etti. Çarşamba günü Leipzig’e gitti, 1 gece kaldı. Dün de yurda döndü.

CHP’DEN TEPKİ: UTANÇ VERİCİ BİR TABLO

Bakanın jet yolculuğunun kayıtlarını açıklayan CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, “Uraloğlu, Uluslararası Ulaştırma Formu için Almanya’ya gitti. Özel bir jetle gitti beyefendi. Tarifeli uçakla gitmedi. Neden özel uçakla gidiyorsun ve kimin uçağıyla gidiyorsun? Gittiğin uçak Rönesans’a ait. Utanç verici bir tablo. Nasıl bir ilişkin var? Neden onun uçağına bindin. Ücret ödedin mi? Ödediysen Bakanlığın bütçesinden mi ödedin? Bunların hepsinin konuşulması lazım. Beyefendiler en küçük bir toplantı için bile özel uçakla Almanya’ya gidiyor, yazık…” dedi.

Ulaştırma Bakanı’nın özel jetle Almanya ziyareti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!