‘Ülkücü İyi Partililerden’ Koray Aydın için açıklama

İyi Parti'de Koray Aydın'ın teşkilat sorumluluğundan uzaklaştırılmasının ardından kendisini 'ülkücü' olarak tanımlayan bazı partililer isimsiz açıklama yayınladı.

featured

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mart ayı sonları partisinin başkanlık divanını değiştirmişti. Parti kurulduğundan bu yana teşkilat başkanı olarak görev alan Koray Aydın’ın, yeni divanda “siyasi işler başkanı” olmuştu. Böylece Akşener teşkilatları kendisine bağlarken, “Aydın pasifize edildi” şeklinde yorumlar yapılmıştı.

Geçen süreçte Akşener ve ekibi İyi Parti’nin koptuğu milliyetçi çizgi yerine “merkez sağ” politikalar izlemeyi sürdürdü.

Kulislere yansıyan bilgilere göre İYİ Parti’deki ülkücülerin temsilcisi konumunda olan Koray Aydın, partide istenmeyen adam ilan edildi. İl ve ilçe başkanlıklarına “milliyetçiliğe” mesafeli isimler getirildi. Turan Çömez gibi HDP’ye sıcak mesajlar veren isimlerin aktif görevlere getirilmesi de partideki ülkücülerin tepkisini çekti.

İYİ Parti’nin ülkücü kökenli isimleri bir bildiri yayınlayarak Koray Aydın’ın dışlanmasına ve ülkücülerin aktif görevlerden el çektirilmesine isyan etti.

GenelGündem internet sitesinin aktardığı bildiri şu şekilde:

Koray Aydın, Meral Akşener gibi MHP Genel Başkanlığına adaylığını koyduğu dönemde bir televizyon programında açıklamalarda bulunmuş ve, ‘cemaat mensupları (Fetöcüler) Meral Akşener’i destekliyor, mitinglerine gidiyorlar. Toplantılara katılıyorlar’ şeklinde konuşmuştu.

Aydın daha sonra parti kuran Akşener’in yanına geçmişti.

thumbnail
İlgili haber

İYİ Parti Türk milliyetçiliğini temel alan bir parti midir?

‘Ülkücü İyi Partililerden’ Koray Aydın için açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!