Ülkücü yazardan ‘Sinan Ateş’ çağrısı: MASAK devreye girmeli

Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ, MHP içindeki dönüşüme dikkat çektiği yazısında, "Mevcut iktidarın ballı ihalelerinde ‘Taşeron’ olma yöntemi tercih edildi" dedi. Sinan Ateş cinayetine ilişkin olarak, “Sinan Ateş, kendisine gelen bilgilerden rahatsız olduğu için bu pazara isyan etti. Genç yaşta ‘milyon dolarlık’ servetlerin izini sürdü" diyen Demirağ, "Bu soruşturmanın bana göre en önemli süreci "MASAK" olmalı. Mali Suçlar Araştırma Kurumu bu suikastta adı geçenlerin para hareketlerini incelemelidir. Kimin, kiminle iş tuttuğu açığa çıkarılmalı..." ifadelerini kullandı.

featured

Demirağ yazısında, “Sinan Ateş suikastının Türk siyasi tarihine “ciddi kırılma” olarak geçeceği aşikârdır. Cinayette motosikleti kullanan Vedat B.’nin üzerinden “Wifi cihazı”nın çıkması suikast planının teknik takipten kurtulmak için ayrıntılı hazırlandığının göstergesidir. Israrla bu sütundan “Kusursuz Cinayet Olmaz” gerçeğinin yazıyorum. Ve son 5 yılda yapılan saldırıları örnek vererek “Cezalandırılmamanın yanında; zanlıların ödüllendirilmesi yüzünden şiddetin artarak silahlı cinayete kadar varacağına dair öngörülerimizi” dillendirmiştim. Keşke haklı çıkmasaydım. İlk saldırılarda hukukun gereği yerine getirilmiş olsa belki de “Şebeke” bu kadar cesaretlenemezdi. Saldırganlar ödüllendirilemezdi.” ifadesini kullandı.

MHP’Yİ TOPA TUTTU: İKTİDARIN BALLI İHALELERİNDE TAŞERON OLDU

“Bir dönem mensubu olduğum “Hareket”in evrilerek “Bireysel çıkar odağı” haline dönüşüne dair endişelerimizi duymaya tahammül edemediler. Yazık! Ve gelinen nokta milyon dolarlık servetlere ulaştı. İdealizmin hâkim olduğu sırada “Abonman bileti olmadığı için belediye otobüsüne bile binemeyen adam”lar yerine; “Makam araçlarına binen, pek etkili reis”lere dönüştü” diyen Demirağ, şöyle devam etti:

“Mektepten yeni mezun olmuş, meslek sahibi sözde idealistler “İş bulma, ekmek kovalama derdi” yerine mevcut iktidarın ballı ihalelerinde “Taşeron” olma yöntemi tercih edildi. Üzerine 15 Temmuz sonrası “Fetö Borsası” eklendi. Ve milyon dolarlık sermayeler oluştu. Öylesine yozlaştı ki kişisel hırslar ile “hesaplaşma alanı”na dönüştü o kanlı pazar…

‘SİNAN ATEŞ MİLYON DOLARLIK SERVETLERİN İZİNİ SÜRDÜ’

Sözü fazla uzatmayalım. Sinan Ateş, kendisine gelen bilgilerden rahatsız olduğu için bu pazara isyan etti. Genç yaşta “milyon dolarlık” servetlerin izini sürdü. “Çok para haramsız, çok laf yalansız olmaz” özdeyişi ile yetiştiği için bu konuda “suistimal” edenlerin peşine düştü. Nitekim “yasa dışı işlere bulaşanları” tespit etmeye başladı.

Sinan Ateş suikastında “lütfen tutuklananların kimliklerine dikkat edelim.” 4-5 kafe sahibi, 8-10 yılda Ankara’nın en güzide arazilerinde 84 dönüm çiftlik evi. Milyonluk villalar. Bir o kadar arabalar. Çetelerin yanında İstanbul Emniyetinin de vekaletli avukatı… Bu soruşturmanın bana göre en önemli süreci “MASAK” olmalı. Mali Suçlar Araştırma Kurumu bu suikastta adı geçenlerin para hareketlerini incelemelidir. Kimin, kiminle iş tuttuğu açığa çıkarılmalı…”

Ülkücü yazardan ‘Sinan Ateş’ çağrısı: MASAK devreye girmeli

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!