Ümit Dikbayır karar değiştirdi: Tek tek anlatacağım

İYİ Parti'den ihracı istenen Ümit Dikbayır “İstifam söz konusu değil. Baktım istifa edersem üstüme kalacak sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğim” dedi.

featured

İYİ Parti’de kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır’ın istifa kararı aldığı haberleri yapılmıştı. Dikbayır, dün katıldığı bir televizyon yayınında, “İstifam söz konusu değil. Ben bu partinin kurucusuyum, benim emeğim var” dedi.

Dikbayır’ın bugün de gazeteci İpek Özbey’e “Vazgeçtim. Baktım istifa edersem üstüme kalacak sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğim” dediğini aktardı.

Dikbayır, Tv100 canlı yayınında şunları söyledi:

“Perşembe akşamı yayına gelip bütün detayları tek tek anlatacağım. Yaklaşık bir buçuk aydır benim üzerimde korkunç bir iftira ve dedikodu kumpası var. Ben bir buçuk aydır sabrediyorum. Niye sabrediyorum? İYİ Parti’ye milyonlarca insan oy verip umut bağladı. Teşkilatlarımızdan insanlar sahada çalıştı. Bütün bu arkadaşlarımızın emeklerine halel gelmesin diye sabrediyordum. Artık durum öyle bir hal aldı ki olanları anlatmam farz oldu. Perşembe akşamı olanları anlatacağım. Ortada çok kirli bilgi dolanıyor. Ben şimdi bir süreç yürüyorum. Üstüme atılan iftiraların hiçbirini kabul etmiyorum. Benim cevap veremeyeceğim tek bir soru yok. Ben bu iftiraların, kumpasların üzerimde kalmaması için süreç yönetiyorum.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ve Meclis Divanı’na dilekçe vereceğim. Dokunulmazlığımın kaldırılmasını talep edeceğim. Bu süreci tamamlayıp gelip anlatacağım. Vatandaşlarımızın her şeyi bilmesi lazım. İstifam söz konusu değil. Ben bu partinin kurucusuyum, benim emeğim var. Şimdi çıkıp edepli edepsiz açıklama yapıyorlar. Kürşad Bey çıkıp ‘siyasi kalpazanlar’ dedi. Ben bunların hepsine tek tek yanıt vereceğim. Bilgehan Yılmaz’a yanıt vereceğim ‘çürük elmalar’ dedi. Genel başkana yanıt vereceğim.”

‘TACİZ’ İDDİASI

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in imzasıyla tedbirli ve kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen Dikbayır’la ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.İsmail Saymaz, Sözcü’deki köşesinde, sevk gerekçesinin, Akşener’in oğlu ve kızının banka hesaplarının incelenmesi değil, Dikbayır’ın partideki bir kadın çalışanı birkaç yıl önce taciz ettiği iddiasına dayandığı iddia etti.

Yazıda şu ifadeler yer aldı:

“Dikbayır’la ilgili suçlamaların dile getirildiği bu süreçte kadının partiye gelerek, şikayette bulunduğu kaydediliyor. Ayrıca iki şahidin iddiaları doğruladığı belirtiliyor. Taciz suçlamasını Dikbayır’a sordum. Dikbayır, “Bugüne kadar işitmedim” dedi. Akşener’in fuhuş oteli işleten emniyet müdürlerinden söz etmesinin de partideki bu gerilimle bağlantılı olduğu belirtiliyor. Akşener, yarın grup toplantısında Dikbayır hakkındaki iddialara değinecek. Dikbayır da bu hafta sonu istifa etmeyi düşünüyor.”

EŞİNDEN PAYLAŞIM

Öte yandan Dikbayır’ın eşi Nigar Dikbayır, “taciz” iddiaları üzerine şu paylaşımda bılundu:

“Hesap inceletme yalanından buraya kadar düştünüz mü? Düne kadar namusunuzu emanet ettiniz. Bugün haysiyet cellatlığına soyundunuz. Kızlarımın babası, hayat arkadaşım, sizin anlayamayacağınız kadar namusludur. Evlatları da eşi de kefildir.”

Ümit Dikbayır karar değiştirdi: Tek tek anlatacağım

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!