Ümit Kocasakal’dan Davutoğlu açıklaması: Tam bir rezillik!

Eski İstanbul Barosu Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocasakal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu “şirin gösterme operasyonun tam gaz” devam ettiğini söyledi.

featured

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Atatürk imzalı kalpakla poz vermesi ve Cumhuriyet’ten Mustafa Balbay’a verdiği röportaja eski İstanbul Barosu Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocasakal’dan tepki geldi.

İlgili haber

Kocasakal, Davutoğlu’nun şirin gösterilmeye çalışıldığını vurguladı.

CUMHURİYET’E TEPKİ: YAKIŞMIYOR

1: Kıllıktan kıllığa! Tam bir rezillik! Cumhuriyetçi”, “muhalif “bir gazetecimiz de stratejik “Serok” bey ile röportaj yapmış. Babacan ve Davutoğlu’nu vaftiz edip, allama pullama, şirin gösterme operasyonuna tam gaz devam! Yakışmıyor…

‘BAŞTAN AŞAĞI RİYA’

2: Serok bey bu “derin” sohbette Erdoğan’a demediğini bırakmamış! Sanırsın ki o yapıda hiç bulunmamış, birlikte yol yürümemiş, siyasi ve mali ekmeğini yememiş! Peki bu dediklerini niye o zaman dememiş, diyememiş? Baştan aşağı planlı ve stratejik samimiyetsizlik, baştan aşağı riya.

‘AÇILIM-SAÇILIMLARI ANLAT’

3:Beyfendi,biz Erdoğan’ı ve yolunu zaten biliyoruz, onu geç sen kendi yaptıklarını anlat! Stratejik rezilliğinin Türkiye’ye nelere malolduğunu anlat. Eli kanlı Hillary Clinton ile gülücüklü “çak”ını anlat. Irak ve Suriye’yi anlat. Açılım-saçılımları, Dolmabahçe mutabakatını anlat!

4: Bizzat kendi ifadenle ulus devletle, yani üniter yapıyla “hesaplaşma” yı anlat (Bkz. “Uluşçulukla hesaplaşma zamanı geldi!”, Cansu Çamlıbel ile röportaj, Hürriyet, 17 Eylül 2012). Bu röportajda, Graham Fuller ile neredeyse aynı ifadelerle kimin sözcülüğünü yaptığını anlat!

‘KİMİN SAHAYA SÜRDÜĞÜNÜ ANLAT!’

5: Şimdi seni ve bay Babacan’ı kimin niçin tekrar sahaya sürdüğünü (Artık at mı,fil mi, kale mi, piyon mu orasını bilmem) anlat! Malum satrancı taşlar değil, onları oynatan eller oynar!

6: Graham Fuller projesi olan (Bkz. “Yeni Türkiye” )Yeni Osmanlıcılık kisvesi altında Cumhuriyet ile hesaplaşmanı anlat! Anlatamazsın. Ama anlayan anladığı gibi, biz seni ve senin gibileri anlatmaya devam edeceğiz.

‘İHANET VAR’

7: Evvelsi gün de diyesiymiş ki; komedi, gerilim ve korku filmi için siyaseti izleyin. İzliyoruz Serok bey izliyoruz merak etmeyin. Aktör ve figüranı bol bu filmde sadece komedi, gerilim, korku değil, dram, trajedi, ihtiras, ihanet de var!

‘SUFLÖRLERİNİZ VAR’

8: Ama biliyoruz ki, aktörler ve figüranlar, yönetmenler değişse de, senarist ve yapımcı aynı! Sizler sadece elinize tutuşturulan senaryo ve size verilen rol çerçevesinde oynayabilirsiniz! Ha bir de takıldığınız yerde suflörleriniz var!

9:Bu boş “sohbette” bile ne zehirler var okuyun. Zihinsel derinliğine bir örnek: 924 ve 1961 anayasalarına yaptıkları gönderme eleştiri anlamında değilmiş! Ancak bu anayasalara dayanarak demokrasi dışına çıkmalar olmuş, bir daha böyle şeylere izin vermeyecek bir anayasa gerekliymiş!

10: Allah allah, bu iki anayasada, gerektiğinde darbe yapılabileceğine dair hükümler vardı da, biz mi görmedik? Beyfendi zaten hiç bir darbe, anayasaya dayanılarak yapılmaz, hiç bir anayasa da darbe yapılabileceğine dair hüküm içermez!

11:Zaten darbeyi gayrı meşru,suç kılan da anayasa dışı olmasıdır.Bu nedenle anayasaya darbe yapılamayacağına dair bir hüküm konulamaz, zaten anlamı da olmaz! Anayasaya ne yazarsanız yazın, zaten anayasa ve hukuk dışı olan darbeyi de,sadece anayasaya hüküm koyarak önleyemezsiniz.

12:Bize masal anlatmayı bırakın, onu vaftizcilerinize, masalcılara anlatın! Biz sizlerin “Yeni anayasa” yı niçin istediğinizi, derdinizi, nelere alerjinizin olduğunu gayet iyi biliyoruz. Hiç bir ittifak mensubiyeti, hakkınızdaki hiç bir güzelleme, makyaj gerçek yüzünüzü gizleyemez.

BABACAN’IN ‘İLK DÖRT MADDE’ AÇIKLAMASI: HODRİ MEYDAN

13: Nitekim yol arkadaşın bay Babacan bu amaç ve niyeti özlü bir biçimde “Günü geldiğinde, zemin ve şartlar uygun olduğunda Anayasa’nın ilk dört maddesi de konuşulabilir, tartışılabilir” şeklinde açıkladı. Bu “ittifak”ta başkaları da var. Hadi bakalım gücünüz yetiyorsa hodri meydan!

‘HESAP VERECEKSİNİZ’

14: Asıl sizin gibilerle, emperyalizmin filminde rol alıp kostümcüsü makyajcısı tüm katkı sağlayanlarla hesaplaşmanın zamanı geliyor. Beraber yürüdünüz, beraber ıslandınız, beraber nemalandınız. Birlikte hesap vereceksiniz.

15: Boş hayaller peşinde koşacağınıza, bu hesaba hazırlansanız daha iyi edersiniz!”

Ümit Kocasakal’dan Davutoğlu açıklaması: Tam bir rezillik!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!