Ümit Özdağ AKP standına uğradı: Duydum ki imza topluyormuşsunuz

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Samsun’da esnaf ziyareti sırasında AKP İlkadım İlçe Başkanlığı’nın standına uğradı. Özdağ "Duydum ki Suriyelileri yollamak için imza topluyormuşsunuz. Suriyelileri toplayacaksanız imza verelim” dedi.

featured

Ümit Özdağ, Samsun’da ilk olarak Tütün İskelesi’nde partililer ile buluştu.

‘…İMZA VERELİM’

Buluşmanın ardından esnaf ziyaretine başlayan Özdağ, meydana geldiğinde AKP İlkadım İlçe Teşkilatı’nın standını gördü. Buradaki görevlilere selam veren Özdağ, “Arkadaşlar nasılsınız? Duydum ki Suriyelileri yollamak için imza topluyormuşsunuz. Suriyelileri toplayacaksanız imza verelim” dedi.

‘SİZİ ÜYE YAPALIM’

İHA’nın haberine göre Özdağ’a cevap veren AKP’li görevliler ise, “Standımıza hoş geldiniz. Sizi üye yapalım. Şu anda Suriyeliler peyderpey gidiyorlar zaten. 600 bin gitti, 400 bin Suriyeli de yılbaşına kadar gidecekler. Misafir olarak geldiler ve gidecekler. Sizlere çay ısmarlayalım” şeklinde cevap verdi.

Bir esnafın, “Başkanım, bu yemden almazsanız başkan olamazsınız” sözü üzerine geri dönen ve 10 liralık kuş yemi satın alan Ümit Özdağ, ardından yemi dağıtmak üzere meydanda gördüğü 3 yaşındaki çocuğa verdi. Çocuğun Suriyeli olduğunu daha sonra anlayan Özdağ, işaretlerle yemi kuşlara vermesini anlatmaya çalıştı.

‘SIĞINMACILARIN KÖTÜ MUAMELE GÖRMESİNİ İSTEMİYORUZ’

Ümit Özdağ, yaptığı açıklamada; “Ülkemizde yaşayan hiçbir sığınmacının kötü muamele görmesini istemiyoruz. Vatanlarına dönmelerini istiyoruz. Ülkemizde oldukları sürede güven içerisinde olmalılar. Kendilerine yönelik fiziksel bir saldırı olmamalı çünkü burası Türkiye. Buraya gelenler Türkiye Cumhuriyeti sağladığı güvenlik içerisinde hayatını geçirmeli ama sonunda vatanına dönmeli. Bu süre içerisinde tabii ki karşılaştığımız insana olumsuz bir tavır sergilemeyeceğiz. Karşımızda neticede bir anne ve 3 yaşındaki çocuğu vardı. Biz onların kendi vatanlarında yaşamalarını istiyoruz. Dönmeleri için de her türlü tedbiri alacağız. Burada oldukları sürece de onlara kötü davranmayacağız” ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ AKP standına uğradı: Duydum ki imza topluyormuşsunuz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

9 Yorum

 1. 1 ay önce

  VP yine yeniden Suriye ye gidiyor.Gönderelim demek kolay alt yapısını yapmak yürek ister beyfendi

  • 1 ay önce

   VP saray adına gayrı resmi olarak gidiyor.Sen zafere oy ver iktidar olsun bak nasıl alt yapı kuruyor ve gönderiyor suriyeliler konusunda saraydan medet ummaniz çok acı

  • 1 ay önce

   Bize ne elalemin altyapısından. Nargilelerini orada içsinler

  • Sağlam binayı, bütün uyarılara rağmen yık, sonra altyapısız olmaz de..
   Türkiye’ de altyapı mı vardı da doluştular….

 2. Ya bu kadar aptallık olmaz sanki mülteciler gidince Türkiye hemen düzelecek bırakın ya

  • 1 ay önce

   e ne yapalım, Türkiye hemen düzelmez diye besleyelim mi?

  • 1 ay önce

   13 milyon kişinini yükünü düşününün. Hepsi devletten yardım alıyor ve bugüne kadar bizim harcadığımız 100 milyar Dolar’ın üzerinde iken AB sadece 3 milyar Euro verdi. Bunun dışında kültürel değişim, sosyal ve güvenlik sorunlarını da göremiyorsanız diyecek bir şey yok. Gidince sırtımızdan çok büyük bir yük kalkacak. 80 milyonluk Türkiye, 13 milyon sığınmacı ve kaçak besliyor.

  • 1 ay önce

   Euro 18 liradan 10 liraya düşer bence.

  • 1 ay önce

   13.000.000 kişiye günlük 1’er lira harcarsan 13.000.000TL yapar. Günlük!!!
   Sence bu parayı günlük olarak tarıma, hayvancılığa yatırsan iyi olmaz mı…
   Boş yorum yapmayı bırakın, eleştirin varsa mantıklı bir tez sunarsın. Gerisi sepet havası…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!