Ümit Özdağ, Bahçeli’ye sert çıktı

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ'dan uzun süre sonra Bahçeli'yle ilgili dikkat çeken bir yorum geldi. Bahçeli'nin "AKP-HDP görüşmesini normal karşılamasını" değerlendiren Özdağ, "Normal kabul etmesi tesadüf değil. Herkes yeni açılım sürecinde kendisine verilen görevi yerine getiriyor" dedi.

featured

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, iktidar ve muhalefet partilerini çok sert eleştiriyor, MHP’yi ise çok sert hedef almıyordu. Özdağ’a konu sorulduğunda ” MHP’den bize oy akışı var, kesilsin istemiyoruz” yanıtını vermişti.

Ümit Özdağ, MHP ve Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yle ilgili suskunluğunu bozdu. Bahçeli’nin AKP-HDP görüşmesini normal karşılamasını değerlendiren Özdağ sert eleştirilerde bulundu.

Özdağ’ın Bahçeli hakkında “Devlet Bahçeli’nin dün grup toplantısında HDP’yle görüşmeyi normal kabul etmesi tesadüf değil. Herkes yeni açılım sürecinde kendisine verilen görevi yerine getiriyor.” dedi.

‘YENİ BİR AÇILIM BAŞLATILACAK’

Ümit Özdağ, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın başkanlığındaki AKP heyetinin anayasa değişikliğine destek için HDP’ye yaptığı ziyaretini değerlendirdi. “Yeni bir PKK açılımı başlatılacak” diyen Ümit Özdağ, şunları söyledi:

“Bir süreden beri bunun çalışmaları sürdürülüyor. Ben bu konuda sosyal medya hesaplarım üzerinden Türk kamuoyunu bilgilendirdim. Bu asla bir anayasa değişikliği meselesi değil, Abdullah Öcalan’ın sahaya indiği, statüsünün değişmesini kapsayan yeni bir açılım süreci.

Bu konuda değişik kişi ve kurumlara değişik görevler verilmiş. Bu çok net gözüküyor. Doğu Perinçek’in PKK’lılara  ‘gelin tövbe edin, bize katılın’ şeklinde yaptığı çağrı tesadüf değil. AK Parti’nin eski ve yeni birçok milletvekilinin HDP ziyaretini çok olumlu ve alkışlayarak desteklemeleri tesadüf değil.

Orhan Miroğlu’nun HDP’ye ‘Bakın bu tarihi bir fırsat ‘ diye çağrıda bulunması tesadüf değil. Devlet Bahçeli’nin dün grup toplantısında HDP’yle görüşmeyi normal kabul etmesi tesadüf değil. Herkes yeni açılım sürecinde kendisine verilen görevi yerine getiriyor. Önümüzdeki günlerde değişik argümanlarla kimlerin açılımı savunduğunu bütün Türkiye ve dünya görecek. Seçimler yaklaştıkça saray ittifakının da Millet İttifakı’nında hem FETÖ hem de PKK terör örgütleriyle değişik ilişki sistemleri içerisine girip bunlardan destek almaya çalıştıklarını görüyoruz. Biz Zafer Partisi olarak her iki terör örgütü ve bunun dışındaki terör örgütleriyle ancak Türk devletinin mücadele etmesi gerektiği inancındayız. Bu inancımızı ve kararlığımızı sonuna kadar sürdüreceğiz.”

Ümit Özdağ, basın toplantısının ardından Konya Baro Başkanlığına seçilen Oktay Unkur’la bir araya geldi. Özdağ daha sonra esnaf ziyareti gerçekleştirerek vatandaşlarla bir araya geldi.

Ümit Özdağ, Bahçeli’ye sert çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. Konuşmasını dinledim. Katılmadığım bir tek cümlesi yok.

  2. 3 hafta önce

    bahceli sagolsun MHP gibi bir partiyi milliyetsiz hareket partisine donusturdu. Buyuk basari. Bu adam milliyetci falan degil. Digerinin islamiyetci olmadigi gibi. Oburunun Ataturkcu olmadigi gibi. MHP’liler artik gorun bu gercegi. Uc sahis birlikte 20 yilimizi caldi, ve calmaya devam ediyor. Hepsi birbiri sayesinde makam ve mevki tutuyor. Korsunuz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!