Ümit Özdağ: Bana yönelik suikast bilgisi geldi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Bana yönelik olarak bir suikast ihbarı, bilgisi iki değişik kanaldan geldi. Ben de bu bilgiyi Milli İstihbarat Teşkilatı müsteşarına, şimdi başkanına geçen ay resmi bir yazıyla parti kanalından yolladım" dedi.

featured

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, katıldığı TELE1’de Tuncay Mollaveisoğlu’nun sunduğu Anında Manşet’e konuk oldu.

Özdağ programda kendisine ‘suikast’ düzenlenmesine yönelik bilgilere ulaştığını ve bu bilgiyi Milli İstihbarat Teşkilatı ile paylaştığını açıkladı.

‘BİR SUİKAST İHBARI İKİ DEĞİŞİK KANALDAN GELDİ’

Özdağ, “Bana yönelik olarak bir suikast ihbarı, bilgisi iki değişik kanaldan geldi. Ben de bu bilgiyi Milli İstihbarat Teşkilatı müsteşarına, şimdi başkanına geçen ay resmi bir yazıyla parti kanalından yolladım. Bana gelen bilgiler bunlardır. ‘Devlet içerisinden yapılan bir çalışmayla, bana karşı bir suikast düzenleneceği bilgisi tarafıma ulaştı’ dedim ve detayları genel sekreterimizin imzalı mektubuyla yolladık. Devlet kayıtlarına girmesi için yolladık” diye konuştu.

‘GENEL SEKRETER EMNİYETE İFADEYE ÇAĞRILDI’

Açıklamalarının devamında Özdağ, “Ama öğreniyoruz ki on gün önce Milli İstihbarat Teşkilatı bu mektubu savcılığa iletmiş. Savcılık da bir polis tahkikatı için polise iletmiş, Ankara Emniyet Müdürlüğü güvenlik şubesi, partimizin genel sekreterini ifade için çağırdı. Sayın genel sekreter de bana sordu. Ben kendisine ‘Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ifade vermemesi gerektiğini, ifadeyi doğrudan savcıya vermesi gerektiğini’ söyledim avukat arkadaşlarla konuştuktan sonra. İfade savcılığa verilecek” dedi.

‘BU İKİ ELEMAN BANA SUİKAST DÜZENLEYECEK ELEMANLARMIŞ’

Özdağ, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Mektubu Milli İstihbarat Teşkilatı’na ilettikten sonra yapılan bir operasyonda bir terör örgütünün 9 elemanı ele geçirildi. İki elemanına da yol verildi bilgisi bize ulaştı. Bu iki eleman, bana suikast düzenleyecek elemanlarmış. Demek ki Milli İstihbarat Teşkilatı’na yazmış olduğumuz mektup hedefine ulaştı.”

Ümit Özdağ: Bana yönelik suikast bilgisi geldi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 hafta önce

    doğruysa özdağ doğru yolda demektir.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!