Ümit Özdağ deprem bölgesinden aktardı: Koordinasyon yok, sahada askere yetki verilsin

Kahramanmaraş depremlerinin dördüncü gününde Antakya’daki izlenimlerini sürdüren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Veryansın Tv canlı yayınında yaptığı açıklamada, “Burada mesele askeri sadece sahaya çıkarmak değil, yetkiyi de askere devretmek gerekir” ifadelerini kullandı.

featured

VERYANSIN TV

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Veryansın Tv Youtube kanalında Erdem Atay ve Serkan Öz’ün sunduğu Deprem Özel programına telefonla bağlanarak Antakya’daki izlenimlerini paylaştı.

‘CESETLER SOKAKTA, KONTROL ALTINA ALINMAZSA SALGINLAR BAŞLAYACAK’

Antakya’da en iyi ihtimalle her yüz binadan ancak 10’unun yıkılmadığını ifade eden Özdağ, bölgede korkunç bir kokunun başladığına dikkat çekti.

Özdağ, “Cesetler hep sokakta Cesetler hep sokakta. Yakın bir zamanda Hatay’da bu kontrol altına alınmazsa salgınlar başlayacak” dedi.

Özdağ, can kurtarma çalışmalarının durmuş vaziyette olduğunu ve enkaz temizleme işlemine geçildiğini öne sürdü.

‘BİR NUMARALI SORUN TUVALET’

AFAD’ın bölgede koordinasyonu sağlayamadığını söyleyen Özdağ, bölgede bir başka önemli konunun da tuvalet sorunu olduğunu anlattı. Özellikle kadınların ciddi sıkıntı çektiğini vurgulayan Özdağ,

“Deprem bölgesinde bir numaralı sorun tuvalet sorunu. İnsanlar taşınabilir tuvalet istiyorlar. Kadınlara arazileri gösteriyorlarmış” dedi.

‘YETKİ ASKERE VERİLMELİ’

“Ortada devlet yok, koordinasyon yok” ifadesini kullanan Özdağ, şunları söyledi:

“Asker daha dün ortada görünmeye başlamış. Onlar da emir komuta kendilerinde olmadığı için durumu koordine etmek ve inisiyatif almak durumda değiller. Burada mesele askeri sadece sahaya çıkarmak değil, yetkiyi de askere devretmek gerekir. Yetkiyi de askeri komutanın altına vereceksiniz ve siyasi müdahale olmadan yürüyecek. Siyasi müdahale olması deprem gibi bir hadiseyi siyasallaştırıyor ve ayrı bir tartışma ortaya çıkartıyor.”

‘YAĞMA VAR’ İDDİASI

Bölgede yağmalar olduğu iddiasıyla ilgili de konuşan Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

“Net bir gerçek yağma var ve devam ediyor. Vatandaşın evine girip tehdit boyutuna ulaşmış. Buradaki asker sayısı asayişi sağlamaya müsait değil. Hala Erdoğan olayın vahametini kavramış değil. Eğer olayın vahametini kavrasaydı bugün çok daha farklı önlemleri almak durumunda olurlardı. Buradan tekrar uyarıyorum; ‘vur emri yetkisini’ verin. Böyle olduğunda ‘askerler herkesi kurşuna dizecekler’ diye düşünmeyin, hayır.

‘MİLLİ GÜVENLİK SORUNU’

Üç ay süreyle hiçbir tapu işlemi yapılmamalı, hiçbir gayrimenkul satılmamalı. Uluslararası çakallar burada mülkiyet yapısını değiştirmek için fırsat kolluyorlar. Bölgenin Türksüzleştirilmesi söz konusu. Milli güvenlik sorunuyla karşı karşıyayız.”

‘SİLAHLI SURİYELİLER YARDIM KOORDİNASYON TESİSİNİ BASTI’

Silahlı sığınmacı gruplar olduğu iddiasıyla ilgili de konuşan Özdağ, “İlk kez bir bilgiyi paylaşayım. Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen yardım malzemesi İskenderun’da bir yere indiriliyordu ve buradan koordinasyon sağlanıyordu. Suriyeliler silahlı olarak burayı bastıkları için adam bu tesisini kapattı. Bu ülkeye misafir olarak kabul ettiğimiz insanlar bu ülkenin kaynaklarını terörize ediyorlar” ifadelerini kullandı.

 

Ümit Özdağ deprem bölgesinden aktardı: Koordinasyon yok, sahada askere yetki verilsin

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!