Ümit Özdağ, Esenyurt’ta: Kızgınlığınızı, öfkenizi yüreğinizde saklayın

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Esenler'de yaptığı açıklamada sığınmacılar ile karşı karşıya gelen vatandaşlara çağrı yaparak polis ile karşı karşıya gelmemelerini istedi.

featured

Suriyeli sığınmacıların yoğun bir şekilde yaşadığı İstanbul’un Esenyurt ilçesinde geçtiğimiz günlerde yabancı uyruklu bir şahsın camide çocuğa tecavüz etmesi semt sakinlerini ayağa kaldırmıştı.

Diken üstünde olan Esenyurt’ta kaymakamlık binası önünde açıklama yapan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, vatandaşlara sükunet çağrısı yaparak “öfkenizi sokağa değil sandığa taşıyın” dedi.

Özdağ’ın açıklamasından satır başları:

-Değerli İstanbullular, değerli Esenyurt’lular, kızmakta, öfkelenmekte haklısınız. Ancak öfkenizi sokağa değil sandığa taşıyın. Bırakın polis görevini yapsın. Türk polisi ile lütfen karşı karşıya gelmeyin. Suçlu muhakkak yakalanacaktır. Bundan sonra da benzer hadiseler gerçekleşecektir ne yazık ki çünkü Türkiye kötü yönetiliyor çünkü ülkemizde 10 milyonu aşan kaçak ve sığınmacı var. Daha dün bu ilçeden 464 kişiyi gözaltına alarak sınır dışı etmek için eylemde bulundular ama daha binlercesi var. Bundan dolayı ne yazık ki Haziran 2023’e kadar sinirlerinize ve öfkenize hâkim olarak bekleyecek ve sabredeceksiniz. Merak etmeyin gelecek sene haziran seçimlerinden sonra bütün sığınmacı ve kaçaklar vatanlarına dönmeye başlayacak. O tarihe kadar kızgınlığınızı, öfkenizi yüreğinizde saklayın sokağa taşımayın bırakın polis ve devlet güçleri yapsınlar işlerini. Siz de tedbirli olun. Çocuklarınızı, ailenizi her gün güvenliği daha da azalan İstanbul’da daha dikkatli şeklide koruyun.”

-“Bu Esenyut’a üçüncü gelişim, iki sefer Kaymakamdan randevu istedim. Her iki seferinde de Esenyurt Kaymakamı, Zafer Partisi Genel Başkanına randevu verecek saati bulamadı. Kendisine hatırlatıyorum AKP’nin değil Türkiye Cumhuriyeti’nin Kaymakamısın bu kadar Süleyman’dan korkma. Bugünün yarını var. Unutma gelecek sene Ankara’ya gelip ‘Buyurun Efendim’ demek zorunda kalacaksın’’

-“Ne kadar üzerimize gelirlerse gelsinler, ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar, ne kadar bize ırkçı derlerse desinler yılmadan devam edeceğiz. Biz ırkçı değiliz. Biz Türk’üz.”

Ümit Özdağ, Esenyurt’ta: Kızgınlığınızı, öfkenizi yüreğinizde saklayın

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 8 ay önce

    Samimiyetle ve sıradan bir vatandaş olarak söylüyorum. Kimsenin trolü, yandaşı değilim. Gördüğüm şey şu, her zaman nokta atışı yapan, yalnız masa başında değil sahada, Türk’ün nerede bir sorunu varsa orada olan tek bir siyasi parti lideri görüyorum. Bazıları, toplumu göçmenler konusunda kışkırttığını söylüyorlar ama bence aksine yaşanan olaylardan dolayı sinirleri aşırı gerilmiş milletimizi sakin olmaya ve şiddetle değil sandıkla cevap verilmesi gerektiğini söylüyor. Belki de önü alınamayacak olayları engelliyor…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!