Ümit Özdağ ile ittifaka hazırlanıyordu… ‘Partiyi devret tehdidi alıyorum’

Eski başbakanlardan Tansu Çiller'in partiyi devretmesi yönündeki teklifini reddeden Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, AKP ve MHP'den genel başkanlığı bırakması için tehditler aldığını söyledi.

featured

Geçtiğimiz aylarda eski başbakanlardan Tansu Çiller’in kendisini arayarak partiyi devretmesini talep ettiğini açıklayan Adalet Partisi (AP) Genel Başkanı Vecdet Öz, bu teklifi reddetmesinin ardından AKP ve MHP’li isimlerden, “Bırakın bu işi, vazgeçin” diye tehditler aldığını söyledi.

AKP kanadından sürekli tehdit geldiğini belirten Öz, “‘Bu işlerle uğraşmayın, bırakın’ diye tehditler geliyor. Sanal ortamda yazıyorlar, telefonumuza mesaj atıyorlar. Bunlardan bir çekincemiz, korkumuz yok. Biz kimseden korkmayız” dedi.

Gazete Duvar’dan Serkan Alan’a konuşan Öz, “MHP’den de AK Parti’den de bu tarz, genel başkanlığı bırakmam için tehditler geliyor” ifadelerini kullandı.

“Peki bu tehditlerin ardından suç duyurusu gibi hukuki adım atmayı düşündünüz mü” sorusuna da yanıt veren Öz, “Asla öyle bir şey yapmayız. Biz korkmayız. Gelsinler yapsınlar ne yapacaklarsa. Biz Atatürkçü cumhuriyetçi, vatansever insanlarız. Korkarak siyaset yapılmaz” şeklinde konuştu.

ZAFER PARTİSİ’YLE İTTİFAK

Öte yandan Öz, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile ittifak çerçevesinde görüşme gerçekleştirdiklerini, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın karşısındaki adaya cumhurbaşkanlığı seçimlerinde destek verebileceklerini söyledi.

NE OLMUŞTU?

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, Çiller’in siyasete dönmek istediğini ifade ederek kendisinden koltuğunu istediğini söylemişti.

Öz, Çiller’in “Ben ablan olarak partinin başına geçeyim sen de ikinci adam ol” dediğini ifade etmişti.

Öz, şunları kaydetmişti:

“Tansu Hanım bir gün beni arayarak kahve içmeye davet etti. Ben de dostane bir şekilde bu daveti kabul ettim. Ülke gündeminden konuşacağımızı düşünerek gittiğim bu görüşmede Çiller bana siyasete dönmek istediğini açıkladı, ‘Ben ablan olarak partinin başına geçeyim sen de ikinci adam ol’ dedi. Bu işin ticaret işi olmadığını derin görüş ayrılıklarımızın olduğunu belirterek reddettim, örneğin o başkanlık sistemini tasvip ediyor, biz parlamenter sistemi.”

Ümit Özdağ ile ittifaka hazırlanıyordu… ‘Partiyi devret tehdidi alıyorum’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 9 ay önce

  HER ŞEY BEKLENİR

 2. 9 ay önce

  umit ozdag cok dikkatli olmalidir. DP genel baskani olan sahsi tanimam, ama neden savciliga sikayet etmemis tehdit edenleri orasini anlamadim. Olay kurgu da olabilir, zafer partisi icine ajan iteklemek de olabilir, gercek de olabilir. Umit Ozdag’in kimseyle ittifak yapmasina gerek yok. Dogru yoldan ayrilmadigi surece Turk milleti kendisini iktidara tasiyacaktir.

 3. 9 ay önce

  Düz durmaya devam edin.Ödülünü alacaksınız.Biz artık ona buna bel bükenlerden,zora gelince kıvıran,halkın malına parasına göz koyanlardan bıktık usandık.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!