Özgür Özel ve Ümit Özdağ görüştü… İki liderden ‘bozkurt’ mesajı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i CHP Genel Merkezi’nde ziyaret etti. Liderler görüşmenin sonrasında düzenlediği ortak basın açıklamasında, milli futbolcu Merih Demiral'ın gol sevincinde bozkurt işareti yapmasıyla başlayan tartışmalar hakkında mesajlar verdi. 

featured

CHP Genel Başkanı Özel, genel merkezde, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile bir araya geldi.

Özel ve Özdağ, yaklaşık 45 dakika süren görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Özgür Özel, konuşmasında “Türkiye’nin çözülmesi gereken bir kaçak göçmen sorunu var. Zamanında Esad’la görüşün dediğimizde tepki gösterenler şimdi ‘tatil yapabiliriz’ diyor. Avrupa Birliği’nin elini taşın altına sokarak ki bunu tüm muhataplarımızla görüşüyoruz. Biz Zafer Partisi’nin tekliflerini aldık, değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ ise “Toplantının amacı Türkiye ‘daha güvenli olsun’du. Görüşmelerimizin devam edeceğini umuyoruz” dedi.

‘BOZKURT’ SORUSUNA YANIT

UEFA’nın Merih Demiral hakkındaki disiplin soruşturmasına ilişkin soru üzerine Özdağ, bozkurt işareti yaparak, şunları söyledi:

“Bu, Türk milletinin 2 bin yıldan beri işareti. Bozkurt ile karşılaşanlar birbirlerine Türk olduklarını göstermek için bozkurt yaparlar ve herhangi bir siyasi partiyle ilgisi yoktur. Afganistan’ın kuzeyinde yaşayan Türkler de yapıyor bunu, Sibirya’da yaşayan Türkler de yapıyor, Azerbaycan’da, Tebriz’de 10 binlerce kişi yapıyor bunu. Bence Alman devletinin bozkurt yapanlarla değil de Hitler işareti yapanlarla uğraşması daha isabetli olur.”

ÖZGÜR ÖZEL: BU İŞARET KONUSUNDA ÖZGÜRLÜKÇÜ OLMAK LAZIM

CHP Genel Başkanı Özel de aynı soruya karşılık, şu anda Türkiye’nin ve Türk Milli Takımı’nın tartışmalara, polemiklere değil, cumartesi akşamki maça konsantre olmasına ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

UEFA’nın harekete geçmesini doğru bulmadıklarını dile getiren Özel, şöyle devam etti:

“Genç bir futbolcunun gol sevincini yaşarken kullandığı bu işaretten dolayı böyle bir soruşturmayı doğru bulmadığımızı dün de ifade ettik. Ama bu tartışmayı Türkiye’de köpürtmek, büyütmek ve bir siyasi çekişme noktasına getirmeye çalışmak, başta milli takıma zarar verir. Bu konuda herkesin duyarlı davranması gerekiyor. Bir de bu konuda, bu işaret konusunda özgürlükçü olmak lazım sıkıntı yok, biz hep böyleydik. Ama bundan birkaç yıl önce bir genç sporcumuz bu sefer zafer işareti yapınca, bugün bu işaretin özgürlüğünü savunanlar tarafından linç edilmişlerdi. Onları kendi tutarlılıkları açısından kendilerini sorgulamaya davet etmek lazım. Yoksa futbolcumuzun yaptığı işaretten ziyade, oynadığı güzel futbol ve hepimize yaşattığı gurur yönünden değerlendirmesi gerekir diye düşünüyorum.”

 

Özgür Özel ve Ümit Özdağ görüştü… İki liderden ‘bozkurt’ mesajı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!