Ümit Özdağ ile Süleyman Soylu arasında ‘tımarhane’ polemiği

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu isim vermeden "tımarhanede olması gereken adam" sözleriyle Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ı hedef aldı. Özdağ'dan Soylu'ya yanıt geldi.

featured

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, NTV canlı yayınında yaptığı açıklamada, 200 bin 950 Suriyelinin Türk vatandaşı olduğunu söyleyerek “900 bin Suriyeli, Türk vatandaşı yapıldı” iddiasını dillendiren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ‘ı hedef aldı. Soylu, isim vermeden Özdağ için “Tımarhanede olması gereken adamlar bugün ”900 bin Suriyeli vatandaş yapıldı” diyor” dedi.

thumbnail
İlişkili Haber

Soylu açıkladı… Suriyelilere ‘bayram’ yasağı

Soylu’nun ‘tımarhane’ göndermesine Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan yanıt geldi.

Özdağ Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Birlikte gidelim Süleyman! Ancak, doktorlar seni görünce dışarı bırakmazlar, ben seni bırakır ayrılırım. Asıl delilik, 8 milyon ‘sığınmacı’ ve ‘kaçağı’ Türkiye’ye doldurup Türk Milleti’nin varlığı ve güvenliğini tehlikeye atmaktır.”

Ümit Özdağ ile Süleyman Soylu arasında ‘tımarhane’ polemiği

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 10 ay önce

  Kimin nerde olacagina ergec guclu bir sekilde olusacak, ulusal bilinc karar verecek

 2. 10 ay önce

  mecliste yer alan ve her daim Türk devletine duydukları nefreti kusan bölücü başının kardeşi ve yeğeni hakkında bir önlem almayı düşünüyormusunuz sayın soylu ?

 3. Adam Karadeniz fıkrası gibi, biri 100k kırmızı çizgimiz der, biri dün 150 küsur bin açıklar bu gün sayı 200 küsur bin olur. 6 ayda çözecek adam 10 yıl olur çözemez vsvsvs. Bu tür siyasi manevralar yapılacak projeyi engellemek için dillendirilir. Dün 100bu gün 200 yarın 900 k olacak bilmiyor muyuz?

 4. 10 ay önce

  O zaman yayınlayın resmi gazetede kaç kişi vatandaş olduysa biz de takip edelim. Neden yayınlamıyorsunuz? Hastanelerde isim listelerini bile sadece baş harflerini yazarak gizliyorsunuz yabancı olduğu anlaşılmasın ve sosyal medyada gezmesin diye.

 5. 200 bin neye göre Türk vatandaşı yapıldı…En az 10 ilimizin nüfusu bu sayılarda ya da altında..

 6. 10 ay önce

  Açıklanan her rakama şüphe ile yaklaşıyorum. Her neyse, madem Sn. Ümit Özdağ deli idi de nasıl oldu da “bayramda Suriye’ye giden sığınmacılar geri alınmayacak” diye panik içinde bir karar aldınız? Bir delinin peşine düşmüş olmuyor musunuz? Gözüken o ki; korku dağları bekliyor.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!