Ümit Özdağ Nüfus Müdürlüğü’nün önünden seslendi: Vatandaşlık 900 bini aştı

featured

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.

Özdağ, vatandaşlık verilen sığınmacı sayılarının Türk halkından gizlendiğini iddia etti.

Özdağ ayrıca; “Türkçe bilmeyen, Türk tarihini bilmeyen, Türkiye ile hiçbir manevi ilişkisi olmayan bu kişiler yarın seçimlerde bu ülkenin kaderini değiştirecek şekilde oy kullanacaklar. Bu, hiç tanımadığınız bir insanın sizin yerine oy kullanması, iradenizi devretme anlamına gelir” dedi.

Özdağ “Polis burada hükümetin talimatıyla yolu kapatmış. Buradan Erdoğan’a sesleniyorum, buradan Süleyman Soylu’ya sesleniyorum; Zafer Partisi’nin basın toplantısını durdurmak için yollarda aldığınız tedbirleri Türkiye’nin sınırlarında alsaydınız 10 milyon insan Türkiye’de bugün olmazdı. Biz de bu basın toplantısını yapmazdık. 2018’den itibaren AKP ve İçişleri Bakanlığı’ndan gizlice uygulamaya koyulan bir entegrasyon yönetmeliğiyle başta Suriyeliler olmak üzere bu nüfusun Türkiye’ye entegre edilmesi yani vatandaşlık verilerek Türkiye’de kalması doğrultusunda bir çalışma başlatmıştır.” ifadesinde bulundu.

‘BİR NÜFUS İDARESİNDE GÜNDE 180-200…’

“Bir süre önce 900 bin Suriyeliye vatandaşlık verildiğine dair bir bilgiyi paylaştık. Bu bilgi Göç İdaresi Başkanlığı’nda çalışan vatansever bürokratlar tarafından bana ulaştırılmıştır” diyen Özdağ, şunları kaydetti: “Şimdi daha önceki haftalarda açıkladığım gibi vatandaşlık erilmesi çalışmalarına büyük bir hız verilmiş görünüyor. Süleyman Soylu’nun sözlü talimatıyla randevu almadan gelenler, mümkün olan en az belgeyle vatandaşlık verilmektedir. Günde 1 nüfus idaresinde 30 dosya çalıştırılmaktadır. 30 dosya demek 180-200 arası vatandaşlık işlemi yapılması demektir. Antakya’da ortalama günde 200 kişiye veriliyor. Bursa’da günde 200 kişiye vatandaşlık veriliyor. Bütün bu vatandaşlık verme işleri Türk halkından gizlenerek yapılıyor. Vatandaşlık verirken vatan da veriyorsunuz.”

‘HEPSİNİ RESMİ GAZETE’DE YAYINLAYIN’

Özdağ “Buradan saraya bir çağrıda bulunuyorum; eğer bu rakamlar yanlış diyorsanız ve benim sizden özür dilememi bekliyorsanız ben hazırım. Bir şartla: 2017’den bu yana vermiş olduğunuz vatandaşlıkların yürürlüğe girme şartını, Resmi Gazete ‘de yayınlanmasına bağlayın ve hepsini Resmi Gazete ‘de yayınlayın. Eğer bu söylediklerime tekabül etmezse Türk kamuoyu önünde özür dileyeceğim.” diye konuştu.

ÖZDAĞ’A GÖRE VATANDAŞLIK VERİLEN SIĞINMACI SAYILARI

Ümit Özdağ’ın yaptığı açıklamada vatandaşlık verilen sığınmacı sayıları ve uyrukları:

“64 bin 543 Iraklı, 56 bin 385 İranlı, 13 bin 484 Pakistanlı, 37 bin 813 Afganistanlı, 3 bin 711 Mısırlı, 14 bin 928 Azerbaycanlı, 3 bin 846 Özbekistanlı, 4 bin 782 Türkmenistanlı, 1847 Ermenistanlı, 1734 Katarlı, 321 Birleşik Arap Emirlikleri, 437 Suudi Arabistanlı, 563 Ürdünlü.”

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDEN İDDİALARA YANIT

Özdağ’ın açıklamalarına Nüfus ve Vatandaşlık İşleri (NVİ) Genel Müdürlüğü’nden yanıt geldi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı kazanılmasına ilişkin işlemler, 29 Mayıs 2009 tarihli, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu ve Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik kapsamında yürütülmekte olup usul ve esasları da çok açıktır. Gizli bir yönetmeliğin varlığı ve buna göre işlemlerin yürütüldüğü iddiası büyük bir yalandır. Ayrıca ‘Türk vatandaşlığını kazananların Resmi Gazete’de yayımlanmadığı’ iddiasına ilişkin olarak, 2009 yılında kabul edilen Türk Vatandaşlığı Kanunu hükümleri yürürlüğe girdiği tarihte nasıl uygulanıyorsa bugün de aynı şekilde uygulanmaktadır. Daha önce de defaatle açıkladığımız gibi vatandaşlığa ilişkin tüm iş ve işlemler, devletimizin resmi kayıtları altında olmakla birlikte iddia edilen vatandaşlık sayıları da tamamen hayal ürünü olup dedikoduya dayanmaktadır.”

Ümit Özdağ Nüfus Müdürlüğü’nün önünden seslendi: Vatandaşlık 900 bini aştı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 6 gün önce

  Meral Hanım’ın bu konuda pek sesi çıkmıyor. Her gün gündeme getirilmesi gereken kritik öneme sahip bir konu değil mi bu?

 2. 6 gün önce

  Barolar göreve

 3. Bunlara vatandaşlık versen ne?Azerbaycan’lı da hangi Azerbaycan’lı o da ayrı.Gerisi bildiğin açık tehlike.Hiç bir hal ve şartta iliğine işlemiş çöl kültürünü terketmeyecek terkedemeyecek yığın.Lanet olsun!

 4. 6 gün önce

  harıl harıl seçime yetiştirmeye çalışıyorlaR iktidardan düşerlerse de hukukki sorunlara boğuşacak demektir yeni hükümet.

 5. 1)Bunların vatandaşlıklarının iptali yöntemi illaki vardır.
  2)Kılıçdaroğlu ile, Aksener’ in bu konuda ne kadar samimi oldukları, Özdag’ ın meclise verdiği 10 yıl oy kullanamama teklifini destekleme durumlarına göre belli olacak..

 6. 5 gün önce

  Sayılar hayal ürünü ise siz de iddia ettiğiniz sayıları açıklayın. Hem sakla sonra da sayı vereni yalanla.

  Ne Bahçeli ne Akşener konuşuyor. İyi ki Ümit Özdağ var!

 7. Geçen gün kimlik yenilemesi için ilçe nüfus müdürlüğüne gittim. Ekranda isimlerin ilk iki harfi açık diğer harfler kapalı. Orada bulunanların çoğu da görüntüsünden anlaşılacağı üzere sığınmacı. Ancak ne hikmetse sanki emir verilmiş gibi içeride birbirleri ile hiç konuşmuyorlar. Anlaşılan birileri Türk milletinin sonuna kadar haklı olan tepkisinden korkuyor…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!