Özdağ’dan Gültekin Uysal’a: Nur talebesi…

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın Afgan ev sahibi tarafından evden çıkarılmasına ilişkin 'Konu ile ilgilenmezsen, Afgan’dan ev kiralarsan çıkarırlar' yorumunda bulundu. Bunun üzerine ikili arasında sosyal medyada polemik yaşandı. Uysal'ın 'darbecinin çocuğu' diye hitap etmesi üzerine Özdağ da "Nur talebesi" şeklinde karşılık verdiği mesajında, "Görüyorum ki siyaset seni terbiyesiz yapmış" dedi.

featured

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal‘ın Afgan ev sahibinin “Afganistan’dan akrabam gelecek” diyerek evden çıkarttığı ortaya çıkmıştı.

Twitter hesabıdan çıkan haberi alıntılayan Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, “DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın Afgan ev sahibi, “Afganistan’dan akrabam gelecek” diyerek evden çıkartmış. Konu ile ilgilenmezsen, Afgan’dan ev kiralarsan çıkarırlar. Yarın yurdumuzdan da çıkarmaya çalışacaklar!” mesajını paylaştı.

‘DARBECİNİN ÇOCUĞU’ DİYE HİTAP ETTİ

Özdağ’ın paylaşımına DP lideri Uysal’dan yanıt geldi. “Bir darbecinin çocuğu” sözleriyle Özdağ’ı hedef alan Uysal, “Sizin partiniz peydah olmadan ‘Suriyeli Sığınmacılar/Geçici Koruma Statüsündekiler’ meselesinde Demokrat Parti olarak Türk siyasetinde ilk defa bir ‘Göç Politikaları Bakanlığı’nı oluşturduğumuzu ve bu mesele ile ilgili yine ilk defa siyasi/toplumsal farkındalığı artırmak için faaliyet yürüten Sayın İlay Aksoy’un ilgili Genel Başkan Yardımcısı olduğunu en iyi siz bilirsiniz!” ifadelerini kullandı.

Uysal’ın “Sn. Ümit Özdağ’a cevabımdır” diyerek paylaştığı açıklama şöyle:

‘SİYASET SENİ TERBİYESİZ YAPMIŞ’

Uysal’ın bu açıklamasına Özdağ şöyle yanıt verdi:

“Gültekin benim yüksek lisans Öğrencim olarak başarılı değil ancak hiç olmazsa Nur talebesi sahte terbiyesi arkasına sığınan vasat bir çocuktun. Görüyorum ki siyaset seni terbiyesiz yapmış.”

6’LI MASANIN SAİD NURCUSU

Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal’ın, Nurcuların gazetesi Yeni Asya’ya verdiği röportajda Cumhuriyet karşıtı Said Nursi’ye övgüler yağdırdığı ortaya çıkmıştı.

thumbnail
İlişkili Haber

Afgan ev sahibi ‘akrabalarım gelecek’ diye DP lideri Uysal’ı evden çıkardı

thumbnail
İlişkili Haber

6’lı masanın Said Nurcusu

Özdağ’dan Gültekin Uysal’a: Nur talebesi…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 7 ay önce

    ümit özdağ seni bu halk minnetle anar eğer sığınmacıları yollayabilirsen…vatansever-ahlaklı-kuvaı milliyecinin çocuğu olarak kalbimize yazdık seni

  2. 7 ay önce

    Demokrat parti Süleyman Soylu’dan sonra Gültekin Uysal’ı da bozmuş. Kendisini de aynı eski genel başkanı gibi akp’de görebiliriz.

  3. 7 ay önce

    kapak yapmış ümit hoca :)))

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!