Ümit Özdağ ziyaret etti… Gazeteci Hasan Tolga Balcılar, açlık grevini sona erdirdi

Osmaniye’de sığınmacı kampından kaçan Afganların haberini yapan, ardından 'halkı kin ve nefrete sürükleme' iddiasıyla tutuklanan Hasan Tolga Balcılar, cezaevinde yemek yemeyi reddediyordu. Sağlık durumu kötüye giden Balcılar, Ümit Özdağ'ın ziyaretinin ardından açlık grevini sona erdirdi.

featured

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Osmaniye Cezaevinde tutuklu gazeteci Hasan Tolga Balcılar ile görüştü.

Geçtiğimiz günlerde böbreklerinde meydana gelen rahatsızlık sonrası hastaneye kaldırılan Balcılar, Ümit Özdağ ile görüşmeden açlık grevini sonlandırmayacağını açıklamıştı. Özdağ’ın ziyareti sonrası Balcılar, eylemini sonlandırdı.

Özdağ ziyaret sırasında Balcılar’a, FETÖ taktiklerinin kullanıldığı bir kumpas süreci olduğunu ve Zafer Partisi’nin bu konuda kendisinin yanında olduğunu söyledi.

 

Özdağ, “Adalet Bakanlığı’na başvurarak almış olduğumuz izin neticesinde Hasan Tolga Balcılar’ı ziyaret ettim. Kendisi ile uzun bir sohbetimiz oldu. Gerçekleştirmekte olduğu açlık grevinin etkisi ile oldukça yorgun olduğunu ancak zihni durumunun net olduğunu, berrak olduğunu gördüm. Kendisi bana kapsamlı olarak olayların nasıl geliştiğini kimlerin bu süreçte nasıl rol oynadığını kimler tarafından tehdit edildiğin, kimler tarafından bu tehditlerin gerçekleştirildiğini tek tek anlattı.’’ ifadesini kullandı.

Özdağ, bu tutuklamanın kamptan kaçan Afganlarla ilgili olmadığını iddia ederek, Balcılar’a kumpas kurulduğunu söyledi.

Özdağ, şunları söyledi:

‘’Tolga Balcılar ile yaptığımız konuşma sonrası kendisini açlık grevinden vazgeçirdik. Ancak bundan sonraki aşama yeni bir mücadele süreci olacak. Hem hukuki hem siyasi anlamda. Zafer Partisi olarak Tolga’nın arkasında olacağız. Bu konuda Tolga’ya yapılanların gerçek nedenini bilerek yanında olacağız. Kurulmaya çalışılan yeni kumpasların da farkında olarak bu mücadeleyi vereceğiz.’’

FETÖ’cülerin kumpaslarını hatırlatan Özdağ “Ergenekon, Balyoz vb. kumpaslarının hepsi tarih çöplüğüne gitti, bu kumpasları kuranlar hapishanede” dedi. Özdağ, “bugün Osmaniye’de benzer kumpasları kuranlar aklını başına alsınlar” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Ümit Özdağ ziyaret etti… Gazeteci Hasan Tolga Balcılar, açlık grevini sona erdirdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 ay önce

  Sn Özdağ iyi iş yapmış. Helal olsun.

 2. 2 ay önce

  Bu mücadele uzun soluklu.Bunun için de sağlıklı olmak şart.Açlık gibi sağlığı tehdit edenl yöntemler belki dikkat çekebilir ancak hiç doğru değil.Bu nedenle Tolga Balcılar ın bu tip bir eyleme son vermesi çok yerinde olmuştur.Bunda Ümit Özdağ in gayretlerini takdirle. karşılıyorum.Fikir özgürlüğü diye yeri göğü inletenlerin ortalıkta gorunmeyişi ise ne sahte olduklarının bir kez daha kanıtıdır.

 3. 2 ay önce

  Koca koca gazeteciler neden sus pus..hani basın özgürlüğü, gazeteci dayanışması..Oğuzhan Uğur sözüm sana davet ettin 100 lerce gazeteciyi, Youtuber ları hangisi destek oldu..haksız yere içeri atıldı, görüş verilmedi ve açlık grevi yapmak zorunda kaldığı gibi hastaneye düşmesi seyredildi bu arkadaşın..Hasan Atilla Uğur komutanım oğlunu uyarsan iyi olur😢 birazda garibanlari savunursa güzel olur

 4. 2 ay önce

  Hani neredesiniz Vatansever insanlar. Gazeteciler, aydınlar, sanatçılar… Orada bir tek Ümit Özdağ var, Veryansın var. Açık mikrofonda izlediğimiz tipler neredesiniz…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!