Ümit Özdağ’dan Cübbeli Ahmet’e ‘cennet-cehennem’ tepkisi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Fakirler zenginlerden 500 sene önce cennete girecek" diyen 'Cübbeli Ahmet'e "Servetini fakirlere dağıt ve 500 sene erken cennete gir." diyerek tepki gösterdi. Cübbeli Ahmet ise, X hesabından yayımladığı mesjla Özdağ'a yanıt verdi.

featured

‘Cübbeli Ahmet’ adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, “Fakirler zenginlerden 500 sene önce cenente girecekken nasıl zengin olmak istiyor?” dediği bir video sosyal medyada gündem olmuştu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cübbeli’nin söz konusu ifadelerine sosyal medya hesabı X üzerinden tepki gösterdi.

Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

“Ahmet Hoca, senin 500 sene cennetin kapısında beklemeni hiç istemem. Servetini fakirlere dağıt ve 500 sene erken cennete gir. Birde sorayım, zengin şeyhler fakir müritlerinden 500 sene sonra mi cennete girecekler?”

CÜBBELİ’DEN YANIT

Cübbeli Ahmet, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajla Ümit Özdağ’a yanıt verdi. Cübbeli, “Ey Ümit Özdağ! Benim babam 80 yılında Türkiye’nin demirinin %80’ini elinde bulunduracak derecede zengin idi. Ok Çivi markası hala birçoklarının hafızasında kazılıdır. 80 senesinde 15 yaşımdayken 80 model Mercedes’le özel şöförüm beni camilerde sohbete taşırdı. Ama 28 Şubat cuntasının marifetiyle babam iflas ettirildi. Ben de hapislere atıldım. Ama şu anda zenginlikten nasibim yoktur. Yıllardır telif ücretlerimle babamın borçlarını ödemek ve hacizlerini kaldırmakla uğraştım.” ifadelerine yer verdi.

Cübbeli Ahmet’in açıklamasının devamı şu şekilde:

“Şu anda yüzden fazla matbu eserim bulunmaktadır. Dolayısıyla ben diğer bazı hocaların aksine bu işe zengin başladım nisbi olarak fakir bitirdim. Benim şu anda zengin olduğuma dair elinde ne belge varsa çıkar görelim. İslamiyete göre herkes kendi mülkiyetinde olana göre zekat vermektedir. Şu anda benim ve çoluk çocuğumun oturduğumuz evlerden başka gelir getiren hiçbir mal varlığım yoktur. Bu evlerin hepsi de babamın zengin zamanında alınan evlerin satılması suretiyle alınmıştır ki hangi tarihte neyin satılıp neyin alındığı tapu kayıtlarında müsecceldir. Kendi üstümde de Esenyurt’taki yüz metre arsadan başka bir tapu yoktur. Orayı da haberimiz olmadan devlet trafo kurarak bedava kullanmaktadır. Geri kalan telif ücretleri ise bu pahalılıkta zaten başa baş denk gelmektedir. Dolayısıyla cennete ilk girenlerle birlikte girmeyi ümit ediyorum. Ama senin Mossad’la görüşen biri olman hasebiyle dünya derin devletiyle ilişkilerinden dolayı neler kazandığın kimsenin malumu değildir. Kur’an şerîatına inanmıyorsan zaten cennete girmen söz konusu da değildir. Ben faraza zengin olsam da yine cennete girme ümidim var. Seni de Kur’an şerîatına inanarak cennete girmeye davet ediyorum. Amelin olmasa da bu hususta sadece iman dahî gecikmeli de olsa cennete girmene yeter!”

 

Ümit Özdağ’dan Cübbeli Ahmet’e ‘cennet-cehennem’ tepkisi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Şu kıl yumaklarına karşı tarafım Ümit hocadandır

  2. Güzel memleket soytarılarla doldu taştı.. 500 sene nedir, neye göredir; sen kendini ne sanıyosun da rakam veriyosun? Mevzu ve muhabbet bundan ibaretse sözde hoca tescillenmiştir. Özellikle son dönemde karanlıkta yol gösteren bu tür hocalarımızla da son derece gurur duyarım ayrıca! Maaşallah, maaşallah! Bunlarla gelsinler bana!?
    Bence sen nefis eşiğini fazlaca aştın hocaa.. Sen cennete gideceksen ben cehennemde kalayım daha iyi, Yeter!!!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!