Ümit Özdağ’dan ‘İmamoğlu’ açıklaması

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Yüksek Seçim Kurulu üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla verilen hapis cezasıyla ilgili "Siyaseti yasaklayan değil İmamoğlu’na hayat öpücüğü olan karar." yorumu yaptı.

featured

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, “Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkan ve üyelerine hakaret ettiği” iddiasıyla yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Ümit Özdağ, kararın ardından yaptığı açıklamada, “Nasıl 1 tesadüf? Yine seçim öncesinde haksız 1 ceza ve mağduriyet. Adeta istanbul seçimlerinin tekrarı gibi haksız. TCK 125/3 ve TCK. 125/5’ten ceza verildi. İstinaf ve sonra Yargıtay yolu açık. Bu en az 2 sene demek. Siyaseti yasaklayan değil İmamoğlu’na hayat öpücüğü olan karar.” ifadelerini kullandı.

‘CEZA VERİLMEZSE ERDOĞAN KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIĞINI KABUL ETMİŞTİR’ DEMİŞTİ

Özdağ, dava sürerken sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise “Bugün İmamoğlu ile ilgili mahkemeden bir siyasi yasak kararı çıkması ‘Biz anlaştık’ demektir. Böylece İmamoğlu anlaşmalı ‘mağdur’ olarak devri sabık yaratmayacak bir cumhurbaşkanı adayı olacaktır. Ceza verilmez ise Erdoğan Kılıçdaroğlu’nun adaylığını tercih ediyor demektir. İmamoğlu’nun beraat etmesi gereken bu davadan mahkum olması ancak siyasi baskı ile olur: Mahkumiyet kararı seçimlere kadar kesinleşmez. İmamoğlu ‘mağdur’ ve aday olur. Erdoğan hapishaneden iktidara yürüyen bir ‘mağdur’ olarak bunu gayet iyi bilir.” demişti.

 

thumbnail
İlişkili Haber

İmamoğlu davasında karar çıktı

Ümit Özdağ’dan ‘İmamoğlu’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 ay önce

  Nagehan’la dolaşan siyasetçiden vatana millete hayır gelmez. Öte yandan yapılan şey Hukuk yoluyla milli iradeye AK PARTİ DARBE sidir. Unutma aynsını “Fezleke” yoluyla size de yapmaya çalışıyorlar… Kimi seçeceğimizi de Saray Karar veriyor arkadaş. İradene sahip çık, İsimleri boş ver.

 2. 2 ay önce

  Bağımsız güçlü bir aday çıkmadığı takdirde sandıktan fötee çıkar.

 3. 2 ay önce

  Aklın yolu bir.

 4. 2 ay önce

  Tespit çok doğru.

 5. 2 ay önce

  imamoğlunun cb adaylığı engel değilse imamoğlu için çıkarılmış karar denilebilir.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!