Ümit Özdağ’dan İngiliz muhabire: Akşam sokakta yürürken tacize uğramak ister misin?

İngiliz The Sunday Times gazetesine konuşan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, mültecilerin ülkeden gitmesi gerektiğini savunurken muhabire 'Akşam sokakta yürürken tacize uğramak ister misin?' sorusunu yöneltti.

featured

İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden Sunday Times, Ümit Özdağ ile ilgili kapsamlı bir haber yayımladı. Gazetenin Türkiye muhabiri Louise Callaghan’a konuşan Özdağ’ın röportajı ile ilgili gazete, “Türkiye’nin Ukip’i, ekonomik krizi kullanarak mültecilere nefreti kamçıladı” başlığını kullandı.

Gazete, “Türkiye’de yeni bir siyasi parti, ekonomik kriz için mültecileri suçlarken Suriyeli ve Afganlar korku içinde yaşıyor. Yıllar boyunca Ümit Özdağ Türkiye siyasetindeki bir demagogdu, Türk insanının saflığına odaklanan bir milliyetçiydi. Şimdi Türkiye ekonomisi krizin içindeyken ve kamunun milyonlarca mülteciye karşı bakışı değişirken, yeni bir mesajla destek topluyor: Her birini geldikleri yerlere geri gönderin. Her birini” yorumuna yer verdi.

The Times, “Özdağ ve ufak ama yükselişe geçen Zafer Partisi büyük bir etki yaratmaya başladı ve daha büyük partileri de yabancı karşıtı sosyal medya kampanyalarına çekmeye başladı. Bu kampanyalarda Türklerin yaşadıkları zorluklara yumuşak hedef gösterdi” ifadesini kullandı. İstanbul’da gazeteye konuşan Özdağ, “Türkiye’de çok sorun var ve mülteci krizi en büyük problem. Bu sadece ulusal güvenlik sorunu değil, şu an yaşanan ekonomik krizin de en önemli sebeplerinden birisi” dedi. Gazete, üniversitede ders veren Özdağ’ın İngilizcesinin iyi olduğuna da dikkat çekti.

‘TECAVÜZE UĞRAMAKTAN KORKMAK İSTER MİSİN’ DİYE SORDU

Sözcü’nün aktardığına göre, makalede Özdağ’ın sosyal medyadaki etkisinin de giderek arttığı belirtildi. Makalede, “Her ne kadar partisi geçen yıl kurulmuş olsa ve sadece anketlerde yüzde 1.5 oy alsa da Özdağ’ın etkisi artıyor. Sosyal medya platformları düzenli olarak paylaşım rekoru kırıyor, Bloomberg’in analizine göre Erdoğan’ın paylaşımlarındaki beğeni sayılarını geride bırakıyor. Özdağ, bir troll ordusu yönetmediğini söyledi” denildi.

‘Özdağ’ın popülist sağcı duruşunun Avrupa genelinde de yayıldığı’ görüşünü savunulan yazıya göre, Özdağ gazeteciye, “Akşam sokakta yürürken tacize uğramak ister misin? Memleketinde gece geç saatte evine dönerken endişeli olmak ve acaba tecavüze uğrar mıyım diye düşünmek ister misin” diye sordu. Özdağ’ın röportaj boyunca bazı iddialarda bulunduğu ve bu iddiaların ise istihbarat kaynakları olduğunu dile getirdi.

Ümit Özdağ’dan İngiliz muhabire: Akşam sokakta yürürken tacize uğramak ister misin?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 2 ay önce

  Sn. Özdağ Erzincan İliç’teki Kanada’lı (yani İngiliz) altın madenine ceza kesilmesine ön ayak olarak radara girmiş oldu.

  Yoksa anti-emperyalist söylemlerine rağmen şimdiye kadar kendisine karşı bir pozisyon almamışlardı.

 2. “ekonomik krizi kullanarak mültecilere nefreti kamçıladı”
  İngiliz, en haltetmişsin..Adam 10 yıldır bunu söylüyor, kitaplar yazdı (hatta kitap dağıtıcılar Anadolu’ da kitabı yeterince dağitmadılar, internetten almak zorunda kaldım). O dönemde ekonomik krizmi vardı..
  Sizi sahtekar Ruanda’ cı lar sizi..

 3. 2 ay önce

  Bu nasıl bir seviyedir ki sanki komsusu olan suriyeli hamile kadını karnında bebeği ve yaninda çocuğu ile tecavüz eden ve öldürüp gömen mülteci idi…popülizmin dibini bulmuş adam siz de çanak tutmayın lütfen.

  • 2 ay önce

   Türkiye’nin de istismarcısı var diye daha çok mu gelmesi gerek, daha kendi insanını eğitememişken başka ülke’nin insanların kabul etmek cahil bir durum. Bu kafa ile neden siyaset yapamayacağınızı göstermiş oldunuz. Eğitim önemli

 4. 2 ay önce

  Sanırsın ki Avrupa o zenginliğiyle 50 milyonunu almış da yoksul Türkiye niçin 10milyon sığınmacıyı istemiyor ırkçılık faşistlik yapıyor diyor!

 5. 2 ay önce

  Ümit beyi severiz, lakin bazı söylemleri insan hayatına ne kadar değer verdiğinin bir yansıması. Öte yandan İngiliz ablamız havanda su dövmüş, “Davulun sesi uzaktan hoş geliyor” kendilerine, madem çok duyarlısınız, sizler sınırlarınız açıp alın ülkenize.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!