Ümit Özdağ’dan Yavuz Ağıralioğlu’na: Git Hüdapar ile can ciğer ol

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun "Biz Müslüman olmayan Türk'e, Türk demiyoruz. Kemali ile Türk demiyoruz. Müslüman olmayan Kürde niçin Kürt diyelim? Niçin insan diyelim?" sözlerine tepki gösterdi.

featured

İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu‘nun açıklamalarına tepki gösteren Özdağ, “Bin yıldan bu yana Türklerin büyük bir bölümü Müslümandır, ancak Türk tarihi İslam öncesinde de 4 bin yıla sahiptir. Hristiyan Türkleri veya Yahudi Türkleri veya herhangi bir dine inanmayan Türkleri Türk kabul etmemek, Yavuz Bey’in yapabileceği bir şey değildir.

Yavuz Ağıralioğlu’yla kişisel temasımı İyi Parti’den ayrılmadan kestim. Çünkü genel kurulda kendisine, o zaman grup başkan vekiliydi, dedim ki; ‘Yavuz, Meclis’te grup başkan vekilisin, sürekli kürsüdesin. Bu Suriyelilerin meselesini gündeme getirmiyorsun. Biraz da Suriyeliler konusunda konuş. Onların geri dönmesi için açıklamalarda bulun’ dedim. ‘Benim, Suriyelilerle ilgili hiçbir sorunum yok. Hatta gelmeleri iyi’ dedi. Ben de şaşırdım. ‘Neden iyi oldu?’ dedim. ‘Gerekirse Türkiye’nin 5 milyon da Türk getirebileceğini böylece anlamış olduk’ dedi.

Bu zeka karşısında o kadar şaşırdım ki bir daha Yavuz Ağıralioğlu’yla hiç konuşmamayı tercih ettim. 5 milyon Suriyelinin gelmesine, 5 milyon da getirebiliriz diye sevinen bir kafanın kimin Türk kimin olmadığına, kimin insan bile sayılamayacağına karar vermeye hakkı yoktur. Haddi de yoktur. Bu açıklama son derece cahilce bir açıklamadır” dedi.

‘DAHA ÖNCE ‘PKK MÜSLÜMAN OLSUN, KONUŞALIM’ DEDİĞİNİ DE BİLİYORUZ

Özdağ, “Daha önce bu arkadaşın ‘PKK Müslüman olsun, konuşalım PKK’yla’ dediğini de biliyoruz. Bölücü ama Müslüman olduğunu iddia eden Kürtçü örgütler var. Git o zaman HÜDAPAR’lılarla can ciğer kuzu sarması ol, belki de öyledir zaten. Git o zaman Hizbullahçılarla tavla oyna. Belki de oynuyordur zaten. Bu arkadaş, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun ‘Tarlamızı sürmüşler’ açıklamasında tarlayı sürdüren kişidir. Kim olduğunu Büyük Birlik’te siyaset yapmış herkes çok iyi biliyor. Üzerine bir şey eklemeye gerek görmüyorum” ifadelerini kullandı.

thumbnail
İlgili haber

‘Biz Türk’ün Müslüman olmayanına Türk demiyoruz’ sözleri tepki çekmişti… Yavuz Ağıralioğlu’ndan açıklama geldi

thumbnail
İlgili haber

‘Abdülhamid neyse Atatürk odur’ diyen Yavuz Ağıralioğlu’na tepki geldi

thumbnail
İlgili haber

Yavuz Ağıralioğlu’nu İyi Parti’ye kim getirdi? Kavuncu ailesi ile ne ilgisi var?

thumbnail
İlgili haber

CIA ajanı Enver Altaylı’nın İyi Parti gezilerinde ne işi var?

 

Ümit Özdağ’dan Yavuz Ağıralioğlu’na: Git Hüdapar ile can ciğer ol

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 2 ay önce

  Ağzına sağlık Ümit hocam. Zaten bu ağıralioğlunun Türk milliyetçisi değil İslamcı olduğunu biliyoruz. Nede olsa partisi Atlantik partisi.

 2. 2 ay önce

  Din tercihim
  Türklük kaderim

  • 2 ay önce

   İslamdan ayrı bir Türklüğün son 800 yılda manası yok. Türklük Müslüman olmayı ve Türkçe konuşmayı içerir. İnanmayan konuya gidip Avrupa’dan bir baksın.

 3. 2 ay önce

  Keşke islamın ve müslümanlığın ne olduğunu bilseniz ve her şeyden önce siz müslüman olabilseniz….

  O zaman, hadi bu lafları konuşun diyeceğim…, ama siz kim, insanlık kim!

 4. 2 ay önce

  Yavuz Ağıralioglu kadar vatansever olun da sonra bakın işinize

  • 2 ay önce

   He he ondan öğreneceğiz!!! Avukatı mısın sen, kendisi söylesin “Türklük için” ne yaptığını.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!