Ümit Özdağ’ın iddiaları Bakan Varank’ı kızdırdı: ‘Alçak müfteri’

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın "Mustafa Varank'ın yeğenleri olumsuz işlere karıştı ve adli mercilerce tespit edildi" şeklindeki açıklamalarının ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan sert tepki geldi.

featured

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ‘ın Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank‘a yönelik “Mustafa Varank’ın yeğenleri olumsuz işlere karıştı ve adli mercilerce tespit edildi” sözlerine Bakan Varank sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Bakan Varank paylaşımında Özdağ’ın iddialarının yalan olduğunu iddia ederek “Benim bırakın kamuda çalışanı, çalışan bir yeğenim yok.” dedi. Varank Özdağ’a sert sözlerle çağrıda bulundu.

Bakan Varank, Özdağ’ın söz konusu açıklamalarının yer aldığı videoyu alıntılayarak paylaşımında “Bu ahlaksız provokatör de bana bulaşmaya çalışmış. Benim bırakın kamuda çalışanı, çalışan bir yeğenim yok. Hepsinin yaşları küçük. Bu yalanını ispat edersen ben istifa etmeye hazırım, edemezsen sen partinden ve vekillikten istifa edecek misin alçak müfteri!” ifadelerini kullandı. Paylaşımında Özdağ’ı da etiketledi.

ÜMİT ÖZDAĞ NE DEDİ?

“Bundan çok kısa bir süre önce Bakan Varank ‘üniversiteye başlarken ilk düşünceniz istihdam edilmek olmasın’ diye Türk gençlerine çağrıda bulunmuş. Bu çağrıyı yayan Varank iki yeğenini devlet kurumuna yerleştirdi. Sonra bu yeğenler olumsuz bir işe karıştılar ve adli merciler tarafından da tespit edildi. O nedenle o kurumdan ayrılıp Varank tarafından başka kuruma alındılar.”

Ümit Özdağ’ın iddiaları Bakan Varank’ı kızdırdı: ‘Alçak müfteri’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

  1. 2 ay önce

    Varank bey, yeğen geniş bir alandır. Yarın birgun onlar yeğenim değil dayımın teyze oğlu falan demeyesin.

  2. 2 ay önce

    Salla ya hacı!Aşağıda arkadaş pul niyetine yapıştırmış.Yeğen sıfatı geniştir bizde.Evvel hırsız siyasilerin tekerlemesi vardı:”Yegen seç de begen” diye.Varank Ümit Hoca çarpar çarptı mı iflah olmaz!Yürü ya hacı!

  3. 2 ay önce

    “Hamili kart yakinimdir” kartviziti de yeğen sıfatı kazandırabilir. Gerçi artık kartvizit yerine telefonla da ne işler bitiriliyor kim bilir?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!