Ümit Özdağ’ın Karkamış ziyaretinde arbede çıktı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Gaziantep’in Karkamış ilçesine ziyaretinde bir grubun tepkisi üzerine gerginlik yaşandı. Zafer Partililer ile grup arasında çıkan arbede polisin araya girmesi ile son buldu.

featured

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, öğle saatlerinde PKK/YPG’li teröristler tarafından pazartesi günü roketatar ve havan saldırılarının düzenlendiği ve bir öğretmen ile bir çocuğun şehit olduğu Karkamış ilçesine geldi.

İlk olarak saldırıda şehit olan Hasan Karataş’ın yakınlarına taziye ziyaretinde bulunan Özdağ, daha sonra Karkamış Sınır Kapısı’na geldi. Burada gazetecilere açıklama yapan ve hükümetin Suriye politikasını eleştiren Özdağ konuştuğu sırada çevredeki bazı kişilerin tepkisiyle karşılaştı. Bölgede toplanan bazı kişiler, “Acımız taze, siyaset yapmayın” dedi. Bu kişilere partililer de karşılık verdi. Açıklamasını yarıda kesen Ümit Özdağ, kendisini eleştirenlerin yanına gitti. Bölgedeki bir iş yerine giren ve burada vatandaşlar ile konuşan Özdağ, çıktıktan sonra gazetecilere ziyaretlerinin bilinçli olarak provoke edildiğini söyledi.

VATANDAŞLAR İLE PARTİLİLER ARASINDA ARBEDE ÇIKTI

Özdağ’ın bu açıklamasına da çevredeki bazı kişiler tepki gösterdi. Gerilimin yükseldiği o anda Zafer Partililer ile grup arasında arbede yaşandı ve bu sırada bazı vatandaşlar bölgeden uzaklaştırılmaya çalışıldı. Ancak yaklaşık 40 kişilik grup kendilerine yönelik tutumu protesto etmeyi sürdürdü. Zafer Partililer ise saldırıya uğradıklarını belirtti. Yaşanan arbede, çevik kuvvet polislerinin araya girmesi ile son buldu.

Ümit Özdağ ve beraberindekiler, daha sonra Karkamış Sınır Kapısı’nın bulunduğu alandan ayrıldı.

ÖZDAĞ: 2-3 TANE PROVOKATÖRLE…

Özdağ yaşanan arbadeyle ilgili, “2-3 tane provokatörle, rezil Suriye politikanızı burada insanların ölmesini örtemezsiniz. Bu insanlar sizin bu pis politikanız yüzünden öldü. Şam’da Cuma namazı kılacağız diye öldürdünüz. Öldürmeye de devam ediyorsunuz. Buraya yolladığınız provokatörlerin burada yaptıklarının hiçbir geçerliliği yok. Süleyman’ın provokatörlerinin canı cehenneme diyorum ben” dedi.

Ümit Özdağ’ın Karkamış ziyaretinde arbede çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 2 gün önce

    acıları tazeymiş yersen. akpnin işi olma ihtimali yüksek.

  2. 2 gün önce

    seçime daha çok var daha çok provakasyonlar olacak zafer partililer biraz uyanık ve sakin olmalı

  3. Keşke bu tepkiyi cenaze de konuşanlara verselermiş o zaman samimiyet ve acı belli olurdu

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!