Ümit Özdağ’ın ‘Suriyeli hırsız’ dediği genç konuştu

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ'ın, enkazda çalışmalara katılan bir itfaiye erinin videosunu paylaşarak, "Suriyeli canlı yayında itfaiye erinin cep telefonunu çalıyor" iddiasında bulunduğu Abdulbaki Bozdağ isimli genç açıklama yaptı. Bozdağ, "Suriyeli değilim, Türk vatandaşıyım. Hırsız hiç değilim, Diyanet vakfında hafızım." dedi. Özdağ ise yaptığı yeni açıklamada "Ben niye özür dileyeyim? Bir gazetenin internet sitesinden aldım, yanlış çıktı. İkincisi, kendisi özür dilesin. Neden üzerine Suriyelilerin giydiği tercüman elbisesini giyip ortada dolaşıyor?" ifadelerini kullandı.

featured

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından enkazda çalışmalara katılan bir itfaiye erinin cep telefonunun çalındığını iddia ettiği videoyu paylaşarak, “Mavi yağmurluklu Suriyeli canlı yayında itfaiye erinin cep telefonunu çalıyor” demişti.

‘TÜRK VATANDAŞIYIM, HIRSIZ HİÇ DEĞİLİM’

Ümit Özdağ’ın “Telefon çalan Suriyeli” diyerek paylaştığı Abdulbaki Bozdağ isimli genç bir video paylaşarak açıklama yaptı. Bozdağ, “Suriyeli değilim, Türk vatandaşıyım. Hırsız hiç değilim, Diyanet vakfında hafızım. Çalınan cep telefonu dediği işte bu elimdeki kırmızı cep telefonu. Ön cebimden çıkarıp arka cebime koydum. Ümit Özdağ hakkında tazminat davası açacağım, geliri de depremzede ailelere bağışlayacağım” dedi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Cumhurbaşkanı Yardımcısı sol tarafta konuşuyor, sağ taraftaki mavi yağmurluklu Suriyeli canlı yayında itfaiye erinin cep telefonunu çalıyor.” başlıklı sosyal medya paylaşımıyla ilgili olarak yapılan araştırmada, haberin gerçeği yansıtmadığı, habere konu olan arama kurtarma çalışmasının 07.02.2023 günü saat 00:52 de İpekyol Mahallesi Osman Ağan Apartmanında gerçekleştirildiği, bahse konu çalışmalara katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile yapılan görüşmede personellerine ait herhangi bir çalınan telefonun olmadığı anlaşılmıştır.

Konuyla ilgili yapılan çalışmalarda Suriyeli olduğu iddia edilen şahsın A.B (2000 doğumlu Akçakale nüfusuna kayıtlı) olduğu, halen ilimizde hafızlık eğitimi alan imam adayı olduğu, olay günü Şanlıurfa ilinde gönüllü olarak arama kurtarma çalışmalarına katıldığı, ayrıca bir gün sonra Adıyaman ilinde de arama kurtarma çalışmalarına katıldığı anlaşılmıştır. Sosyal medya paylaşımında çalındığı iddia edilen telefonun ise kendisine ait olduğu ve içerisinde adına kayıtlı hattın takılı olduğu tespit edilmiştir.”

‘KENDİSİ ÖZÜR DİLESİN’

Gelen tepkiler sonrası Ümit Özdağ’ın paylaşımını sildiği görüldü. Cüneyt Özdemir’in Youtube kanalına konuk olan Özdağ, gencin açıklamasına ilişkin şunları söyledi:

“Ben niye özür dileyeyim? Bir gazetenin internet sitesinden aldım, yanlış çıktı. Özür dileyecekse gazete dilesin. İkincisi, kendisi özür dilesin. Neden üzerine Suriyelilerin giydiği tercüman elbisesini giyip ortada dolaşıyor? Üç, abisi beni aradı. Dedi ki; durum böyle, bu benim kardeşim. Ben de onun üzerine tweeti kaldırdım. Hepsi bu. Ama şu anda yapmış olduğu konuşmayı başından sonuna ilk kez izledim. Dava açacağını söylüyor, açsın hiç önemli değil.”

Ümit Özdağ’ın ‘Suriyeli hırsız’ dediği genç konuştu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 Yorum

 1. Piyanist filmi geldi aklıma.niye o paltoyu giyiyorsun demişlerdi,o da üşüyorum demişti.adam ceket giydi diye özür etcekmis sfaggagshd

 2. Ümit hocam en azından evet haberi teyit etmem lazımdı bundan dolayı özür dilerim deseydin iyiydi.

 3. kötü olmuş özdağ haklı davamıza gölge düştü.yapmayın böyle vahim hatalar başkan.biz sizi referans gösteriyoruz.düşmanlarımız bombalayacak şimdi faşit ırkçı diye.

 4. Emin olunmadan, teyit edilmeden bu tip açıklamalar yapmak, çok yanlış ve güven kırıcı olur. Haklı iken haksız duruma düşürür. Yakışık almadı, daha dikkatli olması gerekir.

 5. Ümit sana söyleyecek söz bulamıyorum….

 6. Umit Ozdag’in yaptigi bir yanlis yok. Arkadas hafizligina devam etsin.

 7. 11 Şubat 2023, 06:27

  Ümit hocam sizin gibi tecrübeli bir siyasetçi kaynağını araştırmadan ….. Kaçıncı oldu hocam yapmayın etmeyin insanları ayırmayın , ötekilestirmeyin nefret tohumlariı şacmayın yeter artık.

 8. Bence de olmamış

 9. Olmadi sayin Ümit Özdag, yakismadi size. Suriyelilerin yaptigi yanlislar ortada ama bu tip seylerde cok önemli ne paylasildigi.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!