‘Ümmeti mahcup etmeyin…’ Tarikattaki kaset savaşına Fatih Tezcan da katıldı!

İsmailağa cemaatinin iki ünlü ismi birbirine kılıç çekti. Ölen sözde “şeyhin” yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu, Cübbeli Ahmet'i “kasetini yayınlamakla” tehdit etti. Cübbeli ise “İsmailağa tutuştu” diyerek ne varsa yayınlama çağrısı yaptı. Gerici Fatih Tezcan tartışmaya “Meselelerinizi özelde çözün, Ümmeti mahcup etmeyin” çağrısıyla katıldı.

featured

Nakşibendi tarikatına bağlı İsmailağa cemaatinde “şeyh” Mahmut Ustaosmanoğlu‘nun ölümü sonrası başlayan iç tartışma büyüyerek devam ediyor. İş “kaset” şantajlarına kadar uzandı.

Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu, kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’yü kasetini yayınlamakla tehdit etti.

Cübbeli Ahmet’in Endonezya’dan kadın misafirleri geldiğini öne süren Ustaosmanoğlu “Bunları sen mi açıklayacaksın biz mi açıklayalım?” diye sordu.

Tehdidin ardından yeni bir açıklama yapan Cübbeli, Saadeddin Ustaosmanoğlu’na “Kasetleri çıkarmayan melundur. Allah’ın laneti üzerine olsun. Hepsini çıkart bakalım.” sözleriyle seslendi.

İsmailağa Cemaati’nin “tutuştuğunu” belirten Ünlü, “Geliyor, kapımı aşındırıyorlar. Kazan kaynıyor. Dünya kadar aday çıkmaya hazırlanıyor. Hasan Efendi’yi kabul etmeyen var. Hepsi benden yardım isteyecek.” ifadelerini kullandı.

FATİH TEZCAN DEVREDE

İsmailağa içindeki kavga derinleşirken, Atatürk düşmanlığıyla bilinen gerici Fatih Tezcan‘ı telaş sardı.

Tezcan’dan cemaatlere “birbirlerinizin ayıplarını araştırmayın” çağrısı geldi. Tezcan, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Müslümanlar!

Müslümanların aralarındaki fitne ve ihtilafları kaşımayın, ayıpları araştırmayın, kâfirlerin ve zalimlerin eline koz vermeyin.

Dışarıdan bakanların “Din bu muymuş!” deyip uzak duracağı işlere, konuşmalara girmeyin.

Meselelerinizi özelde çözün, Ümmeti mahcup etmeyin.”

 

‘Ümmeti mahcup etmeyin…’ Tarikattaki kaset savaşına Fatih Tezcan da katıldı!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 ay önce

  Bir bu eksikti..!!

 2. 2 ay önce

  Ben mahçup olmadım, devam edebilirsiniz, yakinen izliyoruz.

 3. 2 ay önce

  dur be fatihim ya! şu ne kasetiymiş bir öğrenek hele!

 4. 2 ay önce

  ohaaaa resmen hakaret etmiş yahuuu !! yani rezilliklerinizi ulu orta sererek ümmeti !! utandırıyorlarmış !! yani birisine ancak bu kadar nazik küfür edilir.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!