Umre savunması: Es geçen Müslüman lider nasıl eleştirilere maruz kalırdı…

Sabah yazarı Hilal Kaplan, Erdoğan'ın tartışma konusu olan Umre ziyaretinin de “devlet işi” olduğunu savundu.

featured
service

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suudi Arabistan ziyareti sırasında, Bakanlar ve gazetecilerle yaptığı Umre ziyaretiyle ilgili tartışma siyaset gündemindeki yerini koruyor. “Devlet parasıyla Umre olmaz” tepkilerine Sabah yazarı Hilal Kaplan‘dan yorum geldi. Kaplan, “Allah’ın evine gelip, onu ziyareti es geçen bir Müslüman liderin nasıl eleştirilere maruz kalacağını bile tahayyül edemeyecek kadar cahil olduklarını sanmıyorum” dedi.

Kaplan’ın yazısının satır başları şöyle:

“CHP’lilerden yine “Nato kafa, Nato mermer” açıklamalar duyuyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan, devletin parasıyla gittiği ülkede umre yapamazmış! Bu tür yorumlar, o umre ziyaretinin siyasal izdüşümünü, ülkemizin bölgedeki karşılığını nasıl pekiştirdiğini görmekten aciz monşer zihniyetten neşet ediyor. Ağlama Duvarı’nı ziyarete gidenlerden şikayet ettiklerini hiç duymadık mesela. Allah’ın evine gelip, onu ziyareti es geçen bir Müslüman liderin nasıl eleştirilere maruz kalacağını bile tahayyül edemeyecek kadar cahil olduklarını sanmıyorum…

İkincisi; Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm resmî görüşmelerini bitirip otel odasında dinlenmek yerine, ezan vaktine denk geldiği için onca yoldan ve çalışmadan sonra sadece birkaç hurmayla sahur yapıp umre ziyaretini gerçekleştirdi. Ertesi gün de görüşmeleri sürdü. Yani “devletin parası” yine devletin işleri ve menfaati için kullanılmış oldu. Laikliğimize halel gelmedi!”

Umre savunması: Es geçen Müslüman lider nasıl eleştirilere maruz kalırdı…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 3 hafta önce

  Yazinin ikinci bolumu ne kadarda acikli ama bu seneryoya anca konusuz film cekilir,.,

 2. 3 hafta önce

  karşı devrim işliyor.adım adım şeriata götürüyorlar.

 3. 3 hafta önce

  Allah’ın evimi varmış? Nerede yazıyor mesela? Kur’anda benim evim Kabemi diyor hani bilmiyorum biri cevap versin!

 4. 3 hafta önce

  Allah’ın evi Arabistan mıdır? Türkçe dilinde Tanrı’nın evi olsa olsa insanın kalbidir. Bir zamanlar Lat, Uzza, Menat’a ev sahipliği yapan kutsal yapı ya da her hangi bir camiye sığdırabilir misiniz? Asıl cahillik ya da kasıt sizin söylediklerinizdir.

 5. 3 hafta önce

  Dünyanın cennete dönüşmesinin iki yaklaşımı var:

  1- İyileri ve iyilikleri çoğaltmak,
  2- Kötüleri ve kötülükleri azaltmak.

  Hilal Kaplan’ın iyi biri olduğunu düşünmüyorum.

 6. 3 hafta önce

  Hilal baci, aciklamalarin cok tutarsiz. Bu yeni degil tabiki, nereye kadar insan carpitabilir, kac sene oldu. Bak kuldan cekinip ibadete durmak ancak sizin gibilere yakisir. Kaldi ki, siz kimseden cekinmezsiniz de. Alemin gozunu boyamak icin ibadete durmak da ancak sizin gibilere yakisir. 500 milyon dolarlik ucaga binip hurma yemek de sizin gibilere yakisir. Lakin, bir atasozu de vardir, yediginiz hurmalar diye baslar. Gelecek de birgun gelecek.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!