Üniversiteler ne zaman açılacak?

featured

YKS tercih sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından “Üniversiteler ne zaman açılacak?” sorusunun cevabı en çok araştırılan konular arasına girdi. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? İşte, YÖK Başkanı tarafından yapılan açıklama…

“Üniversiteler ne zaman açılacak?” sorusuyla ilgili YÖK Başkanı Yekta Saraç’tan önemli açıklama geldi. İşte, YÖK Başkanı tarafından yapılan açıklama:

Başkan Saraç konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘Bugün itibariyle üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istedik. Kampüslerdeki öğrencilerin seyreltilmesi, hareketliliğin azaltılması için üniversitelerimize karar alma süreçlerinde geniş imkan tanıdık.’ dedi.

Prof. Dr. Saraç, yeni eğitim yılı konusunda, “Henüz krizin gelecek eğitim yılı ile ilgili etkilerinin ne olacağını net olarak göremiyoruz. Tabii ki dileğimiz bir an önce yüz yüze eğitime geçebilmektir. Ancak Kovid-19 pandemisindeki güncel verileri ve bilimsel çalışmaları takip ederek dünyanın pek çok ülkesinde, uzaktan eğitimin gelecek eğitim yılında da devam edebileceğini gözlemlemekteyiz” açıklamasını yapmıştı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelerin açılış tarihiyle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada üniversitelerin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamaları istendiği belirtildi.

Üniversiteler ne zaman açılacak?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!