Ünlü İngiliz ansiklopedisinin ‘tarihte bugün’ sayfası: Abdullah Gül’ün doğum günü var, Cumhuriyetin kuruluşu yok!

featured

İngilizce genel kültür ansiklopedisi Britannica’nın web sitesinin “Tarihte bugün” sayfasında 29 Ekim’de öne çıkan tarihi olaylara yer verildi. Sayfada 29 Ekim’de kurulan Cumhuriyet es geçildi, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün doğum günü ise unutulmadı.

VERYANSIN TV

İngilizce genel kültür ansiklopedisi Encyclopædia Britannica’ya ait çevrimiçi internet ansiklopedisi bir skandala imza attı.

1994’te Britannica Online adıyla dünyanın ilk internet ansiklopedisi olarak çevrimiçi yayına başlayan web sitesinin 29 Ekim “Tarihte bugün” sayfasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna yer verilmedi. 

britannica.com, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün doğum gününü ise unutmadı. 

Gül, 9 Kasım 2010 tarihinde İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in elinden “2010 yılı Chatham House Ödülü”nü almıştı.

Ünlü İngiliz ansiklopedisinin ‘tarihte bugün’ sayfası: Abdullah Gül’ün doğum günü var, Cumhuriyetin kuruluşu yok!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 2 sene önce

  Geldikleri gibi gitmediler kimi itini kimi bitini kimide piçini bıraktı bu kadar şerefsiz çıkarmaydı bizden

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  eskiyanin dogum günümü varmis………….

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Ataturk icin ingilizlerin adami diyenlerin haline bak. Garip bir siritma, kadeh tokusturmalar, bas one egik, bir husuluk. Yatacak yeriniz yok.

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Şu adam gündemimizden düşemedi hala. Bu kadar gereğinden fazla konuşulan, değer verilen bir adam daha yok şu ülkede. Diğeri de Muharrem İnce.

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  Mustafa Kemal Ingilizlerin adamidir diyenlerin gercekte kendilerinin Ingiliz muhibi olanlarin torunlari olduklari biliniyor.Mustafa Kemal Ingilizin barbarligina karsi dimdik durarak Türk Milleti’nin bagimsizligini kazanmasinda en büyük liderlik vasfi ile mücadele vermistir.Mustafa Kemal,Ingiltere Krali’nin veya Kralicesinin sövalyesi olmamistir.Kimlerin Ingiltere Kralicesine sövalye oldugu yukaridaki resimlerde görünmektedir.Ayrica ermenistan’a futbol bahanesiyle giderek Ermenilerden özür dileyende ayni sövalyedir.

  Cevapla
 6. Bence burada farklı niyet aramamak gerekli. Sizin doğum gününüzde kimler doğdu gibi bir başlık orası. Nazi propagandacısı Goebbels bile verilmiş.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!