Ünlü müzisyen Brett Tuggle kansere yenik düştü

Fleetwood Mac ve David Lee Roth Band gruplarının klavyecisi Brett Tuggle, kanser sebebiyle 70 yaşında hayatını kaybetti.

featured

Dünyaca ünlü Amerikalı müzisyen Brett Tuggle’ın ölüm haberi gündeme bomba gibi düştü. 20 yıl boyunca Fleetwood Mac ile turneye çıkan ve David Lee Roth Band’in de kurucu üyelerinden biri olan ünlü isim, kanser nedeniyle 70 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Tuggle, ayrıca Roth’un 1988’de “en iyi solo şarkısı” seçilen “Just Like Paradise”ı yazmasına yardım etti. Daily Mail’in haberine göre, Tuggle, 50 yıllık kariyeri boyunca Rick Springfield, Jimmy Page, John Kay ve Steppenwolf, Styx’ten Tommy Shaw ve Mitch Ryder gibi çok çeşitli sanatçılarla çalışmıştı.

Arkadaşı Springfield, müzisyenle bir fotoğraf paylaşırken Twitter’da “Tatlı Brett Tuggle’ımız bu gece eve döndü. Tanrı onun güzel ruhunu korusun” diye yazdı.

Küçük yaşta piyano ve gitar çalmayı öğrenen yetenekli müzisyen, en kalıcı müzik bağını 1997 yılında Fleetwood Mac’in grup üyeleri Lindsey Buckingham, Christine McVie, John McVie ve Stevie Nicks ile çalışmaya başladığında oluşturdu.

Ünlü müzisyen Brett Tuggle kansere yenik düştü

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!