Uzaya gidecek Türkler belli oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, uzaya gidecek adayların belli olduğunu açıkladı. Bakan Varank, "Adaylarımız aslında belli, yakın zamanda da inşallah sayın Cumhurbaşkanımız kamuoyuyla bu isimleri paylaşmış olacak." dedi.

featured

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, uzaya gidecek adayların belli olduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söz konusu isimleri yakın zamanda açıklayacağını söyledi.

Bakan Varank, “Yakın zamanda Cumhuriyetimizin 100. yılında bir Türk vatandaşını uluslararası uzay istasyonuna göndereceğiz. Orada bilimsel deneyler bu arkadaşımız gerçekleştirecek. Bu Türk uzay yolcularının seçiminde sağlık bilimleri üniversitesinin ciddi katkıları oldu. Uzay ve havacılık alanında ciddi psikolojik testleri beraber gerçekleştirdik.” dedi.

Varank sözlerine şöyle devam etti:

“Adaylarımız aslında belli, yakın zamanda da inşallah sayın Cumhurbaşkanımız kamuoyuyla bu isimleri paylaşmış olacak. Türkiye 100. Yılında bir vatandaşını uluslararası uzay istasyonuna gönderecek. Bir Türk vatandaşı ay yıldızlı al bayrağımızı uluslararası uzay istasyonunda en güzel şekilde temsil edecek.”

‘TEKNOLOJİ GÖRMEK İSTEYEN KEÇİÖREN’E GELSİN’

Öte yandan, bazı kişilerin teknolojiyi aramak için New York’a gittiğini söyleyen Varank, “New York’ta ne teknolojisi var ben bilmiyorum ama ben teknoloji aramaya yurt dışına gidenlere bir çağrıda bulunayım. Ben eski bir Keçiörenliyim, yakın zamanda Keçiören Belediye Başkanı’mızla çok güzel bir bilim merkezi açtık. TEKMER’i yine burada açıyoruz. Teknoloji görmek isteyen New York’a kadar gitmesin. Gelsin Keçiören’e hem bilim merkezini hem de TEKMER’i ziyaret etsin, buralardan istifade etsin” diye konuştu.

 

Uzaya gidecek Türkler belli oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 25 Ocak 2023, 17:54

    nasil gondereceksiniz onu da bir aciklayin. “Kendi” otomobilinin muhendislik kisimlari bile sizin degil. Roket ne ara yaptiniz? Space-X ile anlasmaniz var da biz mi bilmiyoruz?

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!