Uzman çavuşa iftirada FETÖ izi

Uzman Çavuş Ali Akdağlı'nın kendisini darp ettiğini iddia edip görevden alınmasına, sonrasında ise sosyal medyada linç edilmesine neden olan doktor Tahir Tarımer'in daha önce FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındığı belirtildi.

featured

Uzman çavuş Ali Akdağlı (32) 14 Mart Tıp Bayramı’nda tedavi için geldiği Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde doktor Tahir Tarımer’i (26) dövdüğü iddiasıyla tedbiren görevden uzaklaştırılmıştı.

Uzman çavuş Akdağlı tarafından saldırıya uğradığını iddia eden doktor Tarımer, şikayetçi olmuştu. Olaya dair, ortaya çıkan güvenlik kamerası görüntüleri sonrasında ise Tarımer’in darbedildiği iddiasının doğru olmadığı anlaşılmıştı.

Görüntülerde, saldırıya uğradığını ileri süren doktor Tarımer’in, evrakını masadaki görevlilerden alıp ayrılmak isteyen uzman çavuş Akdağlı’nın peşinden gidip ittiği, bu sırada da kayıp düşmesi yer aldı. Görüntülerin ardından hastane yönetimi doktor Tarımer hakkında idari soruşturma başlatırken, uzman çavuş Akdağlı da kendisine iftira attığı gerekçesiyle Tarımer’den şikayetçi olmuştu. Suçsuz olduğu ortaya çıkan uzman çavuş Akdağlı görevine iade edilmişti.

FETÖ’DEN GÖZALTINA ALINMIŞ

Akdağlı’nın haksız yere görevden alınmasına ve sosyal medyada linç edilmesine neden olan doktor Tahir Tarımer’in daha önce FETÖ’cü olduğu iddiasıyla gözaltına alındığı belirtildi. Odatv’nin aktardığına göre, Muğla Terörle Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alınan doktor Tahir Tarımer’in daha sonradan serbest kaldığı ifade edildi.

Doktor Tahir Tarımer hakkında FETÖ ile ilgili 12 ifadenin bulunduğu iddia edildi.

thumbnail
İlişkili Haber

Görüntüler ortaya çıktı, uzman çavuş görevine döndü!

Uzman çavuşa iftirada FETÖ izi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 ay önce

    BU vatan haini Fetöcüler TSk dan temizlendi ama diğer devlet kurumlarında hala cirit atıyorlar. FETÖ metre YÖK ve Hsatenelkrfe neden kullanılmıyor. O zdönem soruları çalıp haksız yere DR olanalr şimid Doçent ,Dekan oluyor. TUS ta uzmanlıkta yine bin bir çeşit dolap dönüyor. Bu FETÖcüler neden sağlık sisteminden temizlenmiyor?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!