Vali Yardımcısı: Umarım Putin’i anlamak zorunda kalmayız!

Ukraynalı oyuncuların kışkırtması sonrası bir grup Fenerbahçe taraftarının attığı Putin tezahüratı gündemde geniş yer tutarken, Vali Yardımcısı Özmen, Ukrayna yanlısı gazetecinin Fenerbahçe'yi hedef alan paylaşımına tepki göstererek "Sınırımızın 20km ilerisi dünyanın en büyük cephaneliğine döndü. Umarım Putin'i anlamak zorunda kalmayız!” dedi.

featured

Fenerbahçe’nin dün Dinamo Kiev’le oynadığı maç sırasında bir grup Fenerbahçeli taraftarının “Vladimir Putin” tezahüratları güne damgasını vurdu.

Ukrayna’da yaşayan ve ABD ve Zelenskiy yönetimi yanlısı haberler yapan Gulsum Khalilova isimli kişi Twitter’dan Fenerbahçe’yi eleştirerek dünyaya rezil olduklarını iddia etti.

Khalilova’nın paylaşımına Manisa Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen tepki gösterdi. Özmen, “Sen kimsin de Fenerbahçe’nin adını ağzına alıyorsun hadsiz! Gençler istediği sloganı atar sen hangi sıfatla utanmadan Türkçe yazarak Türk vatandaşlarına had bildiriyorsun!” ifadelerini kullandı.

Vali Yardımcısı Özmen, Türkiye’nin dış politikada yaşadıklarına da değindiği ve “Dün Ukrayna’yı galeyana getirenler, bugün dünyanın silahını Yunanistan’a yığıyorlar! Sınırımızın 20km ilerisi dünyanın en büyük cephaneliğine döndü. Umarım Putin’i anlamak zorunda kalmayız!” dedi.

Özmen paylaşımını şu ifadelerle sürdürdü:

“Ben Kırım’ı Ukrayna zamanında baştan sona gezdim. Ukrayna en ufak bir yatırım yapmıyordu. Kırım Ukrayna’dan 100 yıl gerideydi. Üstelik Türk liderlere zulmediyorlardı. Bu hanım gitsin önce bundan utanç duysun!”

Vali Yardımcısı: Umarım Putin’i anlamak zorunda kalmayız!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 ay önce

    Helal olsun ağzın bal yesin Sayın Vali Yrdc.’sı.Doğruyu dediğiniz için.Helal!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!