Vatan Partisi cumhurbaşkanı adayını duyurdu

VP'nin 11. Genel Kurultayı'nda 2023'deki cumhurbaşkanlığı seçiminde Doğu Perinçek'in cumhurbaşkanı adayı olmasına ilişkin öneri kabul edildi.

featured

Vatan Partisinin Ankara Arena Spor Salonu’ndaki 11. Genel Kurultayını düzenlendi.

VP Genel Başkanı Doğu Perinçek, kurultayın açılışında yaptığı konuşmada, yeni bir dünya kurulduğunu, doların saltanatı ve ABD’nin haraç sisteminin yıkıldığını söyledi. ABD’nin dünyaya haraç sistemini dayatan silahlı kuvvetlerinin karşısında onu dengeleyen ve korkutan, savaşan silahlı güçlerin tarih sahnesine çıktığını vurgulayan Perinçek, Suriye ve Ukrayna’dan örnekler verdi.

Perinçek, “ABD’ye koşanlar Türkiye’ye Londra’dan temiz para getireceklermiş. ABD’de temiz para olur mu? Londra’da temiz para olur mu? Sen temiz paranı, alın terini götürmüşsün kıyı bankalarına yatırmışsın.” dedi.

Kurultayda, kısa süre önce VP’ye katılan işadamı Ethem Sancak da konuşma yaptı. Kurultay Divan Başkanı olan Sancak, “Biz Amerika’nın desteğiyle iktidara geldik” sözlerinin ardından AKP’den kesin ihtaç talebiyle disipline verilmişti. Peirnçeki Ethem Sancak’ı kürsüye “elli yıllık devrimci” sözleriyle davet etti.

CUMHURBAŞKANI ADAYI OLDU

Kurultayda, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Korkmazcan ve 11 partilinin imzasıyla sunulan ve 2023’deki cumhurbaşkanlığı seçiminde Perinçek’in Vatan Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı olmasına ilişkin öneri kabul edildi.

Perinçek, önerinin kabulünün ardından yaptığı konuşmada, partililere teşekkür ederek “Bu seçimde, Türk milletini zorluklara karşı ayağa kaldıracağız. Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Bahçeli’nin Türk emekçilerinin davasına omuz vermek isteyen her değeri, sorumluluk duygularından, birikimlerinden, tecrübelerinden yararlanacağız. Onlarla birlikte Türkiye’yi yöneteceğiz. Onları kıskanan bir anlayış içinde değiliz.” dedi.

Yarın raporların okunmasıyla devam edecek Kurultay, pazartesi günü genel başkanlık seçimiyle sona erecek.

2018 seçimlerinde 110 bin 30 imza toplayarak Cumhurbaşkanı adayı olan Doğu Perinçek, seçimde ise 98 bin 24 oy alabilmişti.

Vatan Partisi cumhurbaşkanı adayını duyurdu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 ay önce

  Yürü be küheylan!!!

 2. 2 ay önce

  Bölme oyları, emekli ol.
  Git evine kazak ör

 3. 2 ay önce

  Geliyor, geliyor 0,02 geliyor.

 4. 2 ay önce

  senden olsa olsa bastonun degneginin kiymigi olur. Onu da oldun zaten, otur evinde dinlen.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!