Elektriksiz 5’inci gününe giren Isparta’nın kırsal bölgelerindeki vatandaşlar çare beklerken Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez kente geldi. Bakan Dönmez çamura saplanan bir aracı iterken poz verdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Isparta‘ya bağlı Kuleönü beldesinden araçla Atabey ilçesine giderken, arazide çalışan ekiplerin aracının çamura saplandığını gördü. Ekiplerin yanına giden Bakan Dönmez, yanındakilerle birlikte çamurdan kurtarılması için aracı arkasından itti. Dönmez, daha sonra Atabey’e geçti. Dönmez, burada sahadaki ekiplerin çalışmalarını inceledi, bölgedeki son durum hakkında bilgi aldı. Kent merkezine dönen Bakan Dönmez, Isparta Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti.

thumbnail
İlişkili haber

Isparta’yı karanlıkta bırakanlar çok tanıdık!

Isparta kent merkezi ve ilçelerinde bugün itibarıyla elektrik enerjisi sağlandı. Ekipler, 5’inci günde henüz elektrik verilemeyen kırsal bölgelerdeki çalışmalarını sürdürüyor.

Kente 3 Şubat’ta 11 saat boyunca aralıksız yağan kar, hayatı felç etti. Yüksek gerilim hatlarını taşıyan direklerin devrilmesi ve buzlanma nedeniyle kent genelinde uzun süre elektrik verilemedi. Kent karanlığa gömülürken, elektrik kesintileri sosyal medyada gündem oldu. Yağış nedeniyle okullar 5 günlüğüne tatil edildi.

Ekipler yeniden enerji akışının sağlanması için çalışma başlattı. Kar kalınlığının 45 santimetreyi aştığı kentte yollar açılarak enerji nakil hatları onarılmaya başlandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de kente geldi.

VALİ KARANTİNADA

Bu arada, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Covid 19 testinin pozitif çıkması üzerine karantinaya alındı. Vali Seymenoğlu’nun raporlu olması nedeniyle İçişleri Bakanlığı koordinasyonun devamlılığı için vali yardımcılarından Osman Kaymak’ı vali vekili olarak görevlendirdi.

thumbnail
İlişkili haber

‘Tüm ülke Isparta olacak!’ Mühendislerden ‘durdurun’ çağrısı

Vatandaş elektrik, Bakan poz derdinde!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 6 ay önce

  ilahi komedya

  Cevapla
 2. 6 ay önce

  Isparta halkina tavsiyem; “tasarruf icin Ampul’ü söndürün.”

 3. 6 ay önce

  Anladık sahadasınız. Bi arada masada görelim: plan, program, ön görü, önleyici eylemler… 😉

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!