Vatandaşlar isyan etti… Ev kiralarına zam mı geliyor?

Vatandaşlar sosyal medya hesaplarından ev kiralarının artmasına isyan ederken yeni bir zam iddiası geldi. Ekonomist Tunç Şatıroğlu, konut fiyatlarında yaşanan sert yükselişin henüz ev kiralarına tam olarak yansımadığını, yeni zamların geleceğini iddia etti.

featured

Ekonomist Tunç Şatıroğlu, konut fiyatlarında yaşanan sert yükselişin henüz ev kiralarına tam olarak yansımadığını söyledi ve yeni zamların yolda olduğunu öne sürdü.

Son dönemde yaşanan gelişmelere değinen Şatıroğlu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında “Ev sahibi kirayı gerçekleşen enflasyon kadar arttıramıyor. Ancak yeni kiracı olursa veya mevcut kiracı 10 yıldan fazla oturduysa zam yapabiliyor. Eğer ev sahibinin gerçekleşmiş enflasyon kadar zam yapabilmesine izin verilmiş olsa bu anormal artışların önüne geçmek mümkün olurdu. Ama kirayı ortalama enflasyona göre arttırabilirsin denince serbest piyasaya müdahale edilmiş oluyor.” dedi.

“Yeni kiracılar eskiye göre anormal yüksek kiralarla karşılaşacaklar bundan sonra.” diyen Şatıroğlu, “Bundan sonra yeni kiraların artışı konut fiyatlarındaki artışın çok üzerinde olacaktır. Yani enflasyon daha da artacak.” ifadelerini kullandı.

‘YAKINDA EVSİZ KALACAĞIZ’

Vatandaşlar sosyal medya hesaplarından #kiralıkevsorundev etiketiyle ev kiralarının artmasına isyan etti. Yapılan paylaşımlarda “Yakında evsiz kalacağız, bu işe bir çare bulun.” denildi.

İşte o paylaşımlar:

 

Vatandaşlar isyan etti… Ev kiralarına zam mı geliyor?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 9 ay önce

  net yazıyorum bu bir plan. İstanbul özelinde Türkiye cumhuriyetini işgal etmek istiyorlar.
  İstanbul’da sadece ırkına bakmadan dünya zenginlerinin oturduğu ve çalıştığı bir şehir yapmak istiyorlar. parası olmayan fakir yoksul borçlu işsiz ve köleler istanbul’un dışına başka şehirlere yönlendirme projesi. çoğunluğun aylık maaşı 4.250 – 10.000 tl arası. kiralar 8-15 bin arası. Lanet olsun bu düzene.
  erken seçim şart.

 2. 9 ay önce

  Kiralar bu kadar yükseliyorken insanlar’ın yaşadığı bir yer bile kalmayacakken seferberlik olması gerekirken başka ülke deki insanlara satmak vatan hainliği değil mi

 3. 9 ay önce

  Bu açıklamayı yapan uzman…kira artışında sınır olmasa..kiralar daha uçuk olurdu..yoğurdun fiyatı 3 kat artarken ev ve kiralar niye artmasın.. 3 milyonluk ev getirisi..çok düşük kira geliri için ev mi alınır yahu..

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!