Vatandaşlardan ‘siren duymadık’ şikayeti

10 Kasım Atatürk'ün Anma Günü'nde saat 9'u 5 geçe çalınan sirenler bazı il ve ilçelerde duyulmadı. Veryansın TV, vatandaşlardan gelen şikayetleri AFAD'a sordu.

featured

VERYANSIN TV

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84’üncü yılında, saat 09.05’i hayat 1 dakikalığına durdu.

Yurdun dört bir yanında vatandaşlar, Büyük Önder Atatürk için saygı duruşunda bulunurken, sosyal medyada ise Anıtkabir’deki 9’u 5 geçe çalınan sirenin duyulmadığı tartışıldı.

ERDEM ATAY: SİREN SESİ DUYMADIK

Konuyla ilgili Twitter’dan video paylaşımı yapan Veryansın TV Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, “Anıtkabir kavşağında 9.05’te Atamızı anmaya geldik. Siren duymadık!” ifadelerini kullandı.

Atay, sosyal medya hesabından “Sirenler nerede çalmadı? Sirenleri duymayanlar il ve ilçe belirtebilir mi?” sorusunu sorarken, birçok kişi siren sesini duymadığını söyledi.

‘BURASI NORMALDE İNLERDİ’

Konuyla ilgili polis memurlarıyla görüştüğünü anlatan Atay, polislerin de konuyla ilgili bilgi sahibi olmadığını söylediklerini aktardı. Atay, polis memurlarının “Burası normalde inlerdi” dediklerini ifade etti.

Sosyal medyada yapılan bazı paylaşımlar şöyle:

AFAD: BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZ GÖREVDEYDİ

Veryansın TV, iddiaları Ankara Valiliği’ne ve AFAD Ankara İl Müdürlüğü’ne sordu. Ankara Valiliği yetkilisi siren sesi duyduklarını belirtirken, konuyla AFAD’ın ilgilendiğini söyledi.

AFAD Ankara İl Müdürlüğü yetkilileri ise, “Anıtkabir’de sirenin çalındığını, bütün çalışanların görevinin başında olduğunu” belirtti.

Sosyal medyada yalnızca Anıtkabir değil, bazı iller ve ilçelerde de siren sesinin duyulmadığına yönelik şikayetler paylaşıldı.

Vatandaşlardan ‘siren duymadık’ şikayeti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 3 ay önce

    Türk milletine karşı baş kaldırıyorlar

  2. 3 ay önce

    Kaptanı olduğum yabancı bayraklı gemide yabancı gemi personeli ile Ata’mızı saygı ile andık ve geminin düdüğünüde gerektiği gibi çaldım. Atam nurlar içinde uyusun.

  3. 3 ay önce

    Türklere alerjileri var, arap kralı olunca ulusal yas ilan ediyorlar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!