Fenerbahçe divan seçimi öncesi sert sözler… Yeni başkan Uğur Dündar

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu (YDK) toplantısında başkanlığa aday olan 4 isim konuşmalarını yaptı. Vefa Küçük ile Uğur Dündar karşılıklı çok sert ifadeler kullandı. Seçim sonucuna göre Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yeni Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar oldu.

featured

Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapılan olağanüstü Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu’nda adaylar arasında ilk söz alan Uğur Dündar, isim vererek mevcut Divan Başkanı Vefa Küçük‘e sert sözlerle yüklendi. Vefa Küçük de aynı sertlikte yanıtlar verdi…

14 sandıkta 3 bin 76 üyenin oy kullanma hakkına sahip olduğu olağanüstü seçimli genel kurulda 1871 üye oy kullandı. 824 oy alan Uğur Dündar başkanlık koltuğuna otururken, Vefa Küçük 799, Nail Kır 122, Sait Yılmaz 117 oy aldı. 9 oy ise geçersiz sayıldı.

DÜNDAR’DAN İLK AÇIKLAMA

Sonucun ardından açıklamada bulunan Uğur Dündar, çocukluk hayalinin gerçekleştiğini söyledi.

Seçimin kazananının Fenerbahçe olduğunu dile getiren Dündar, “Fenerbahçe için birlik ve bütünlük mottosuyla yola çıkan bu ekibe, gönüllü katkıda bulunan çok değerli çalışma arkadaşlarıma, yönetimde görev alacağımız çok değerli ekibe sonsuz teşekkürler ediyorum. Biz Fenerbahçe’de mevcut olan fay hatlarını derinleştirmek için değil, tam tersine kırgınlıkları gidermek, birlik ve bütünlük içinde olmayı sağlamak, Yüksek Divan Kurulu üyelerine hak ettikleri saygıyı ve ilgiyi göstermek için geldik. Hiçbir gizli ajandası olmayan bir Uğur Dündar olarak her zaman kapımı açık tutacağım. Kapımdan bütün Yüksek Divan Kurulu üyelerinin rahatlıkla girebileceği ve kulübümüzün yönetimini başarılı kılmak için elimizden gelen tüm gayreti sergileyeceğimiz bir dönemi başlatıyoruz.” diye konuştu.

‘ALİ KOÇ’A SÖYLEDİM’

Adaylığını ilan etmeden önce yaptıkları görüşmede başkan Ali Koç’a, birlik ve bütünlük için yola çıktıklarını söylediğini anlatan Dündar, şunları kaydetti:

“Fenerbahçe’nin adamı olarak görev yapacağımı net bir şekilde söyledim. Bu sözümün hayata geçtiğine sizler de tanıklık edeceksiniz. İnşallah çok güzel bir çalışma ortamı sağlayacağız ve dediğim gibi bundan Fenerbahçe güçlü çıkarak kazanacaktır. Fenerbahçe’nin neden güçlü olduğunu, birlik ve bütünlük içinde neleri başarabileceğini 3 Temmuz’da hep birlikte yaşadık. İşte bu muazzam gücün çeşitli fay hatlarıyla parçalanıp bölünmesi hiçbir Fenerbahçelinin işine gelmez. Listemiz kazandı ama en büyük kazanan şanlı tarihe sahip kulübümüzdür. Oylarıyla beni destekleyen üyelere çok teşekkür ediyorum. Oy vermeyenlere de teşekkür ediyorum. Centilmence bir yarış sürdüren değerli rakipleri kutluyorum. Her zaman kazanmak önemli değildir, yarışmak da ayrı bir anlam taşır. En zor yolculuklar ilk adımı atmakla başlar. Şu mübarek günde dua ediyorum ki inşallah bu dargınlıkları kırgınlıkları sona erdirmek bize nasip olur.”

KOÇ: FENERBAHÇE CAMİASI EN BÜYÜK ALKIŞI HAK EDİYOR

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulunun başkanlığına seçilen Uğur Dündar’ı tebrik etti.

Seçim sonucunun ardından kürsüye çıkan Ali Koç, “Yüksek Divan Kurulu yıllardır böyle çekişmeli bir yarışa sahne olmadı. 3-4 adaylı yarış yıllardır görmedik. 4 bin küsur üyenin 3 bin 72’si aidatlarını ödedi. Bin 874 kişi oy kullandı. Sanırım bu da rekordur. Onun için Fenerbahçe camiası en büyük alkışı hak ediyor. Emeği geçen, 4 aday için çalışan ve sandıkta görev alan herkese teşekkür ediyorum. Tüm camialara örnek olacak bir seçim yarışı geçirdik. Sayın Uğur Dündar sizi tebrik ediyorum. Son aday olarak ortaya çıktı ama ilk aday olarak seçimi bitirdi. İki yıl boyunca Uğur Dündar, Yüksek Divan Kurulu başkanımız olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Ali Koç, eski başkan Vefa Küçük’e de kendilerine yapmış olduğu rehberlik için camia adına teşekkür etti.

KÜÇÜK: FENERBAHÇE’YE HİZMETE DEVAM EDECEĞİM

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, seçimi kazanan ve görevini devredeceği Uğur Dündar’ı kutladı.

Daha önce Aziz Yıldırım’a karşı başkanlık seçimini 1 oyla kaybettiği halde hiçbir zaman küsmediğini ve kulübünü bırakmadığını vurgulayan Küçük, şunları aktardı:

“Yeni seçilen divan başkanımızı huzurlarınızda tebrik ediyorum. Ali Koç’a, yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Ben zamanında 1 oyla başkanlık seçimi kaybettim ama küsmedim, kulübümü terk etmedim, hizmetten imtina etmedim. Bugün de Uğur Dündar’ın divan başkanlığında ömrüm yettiği müddetçe kulübümün yanında yer almaya devam edeceğim. Seçim sonuçları açıklanmadan önce basın mensupları duygularımı sordular. Onlara, ‘Allah’ın izniyle Fenerbahçe’ye hizmete devam edeceğim.’ dedim. Hepinize saygılar sunuyorum.”

SEÇİM ÖNCESİ SERT SÖZLER

Dündar seçimden önce yaptığı konuşmada Vefa Küçük’e sert sözlerle yüklenmişti. Ekibine ilginin her geçen gün büyüdüğünü ve bunun kendilerini onurlandırdığını aktaran Dündar, adaylardan Sait Yılmaz ve Nail Kır’a seçim kampanyasını temiz yürüttükleri için teşekkür etti.

Göreve talip olmalarından rahatsız olan küçük bir azınlık bulunduğunu vurgulayarak Vefa Küçük’ü eleştiren Dündar, “Bu göreve talip olmamızdan rahatsız olan küçük bir azınlık da var. Buna tek kişilik bir ordu da diyebiliriz, Vefa Küçük. Beni düelloya davet ediyor, iftiralardan çekinmiyor. Süreç boyunca kullandığı kelimelere bakın; korkuyor, karşıma çıkamaz, rövanş, hesaplaşma, proje, kan davası, darbe, ihanet. Bunları bana söylüyor ve bu büyük makamı bu sözcüklerle kirletiyor ve ne yazık ki soyadı gibi küçülüyor.” ifadelerini kullandı.

‘GİZLİ AJANDAM OLMADI’

Fenerbahçe’nin maddi ve manevi gelişime ihtiyacı olduğunun altını çizen Dündar, şunları kaydetti:

“Bizler de Fenerbahçe’nin birleştirici gücü olarak çıktığımız bu yolda, hem bu kudreti kendimizde görüyor, hem de üyelerimizden aldığımız güçle Fenerbahçe’ye, başkana, yönetime ve tüm Fenerbahçe değerlerine pozitif katkı yapabileceğimiz özgüvenini yüreğimizde taşıyoruz.”

YDK’nın üyelerin ikinci ailesi olacağının sözünü veren Dündar, “Meslek hayatım boyunca odamın kapısı hiç kapanmadı çünkü benim hiçbir zaman yedek bir ajandam, gizli bir gündemim olmadı. Yüksek Divan Başkanı olduğumda da bu durum değişmeyecek. Size Uğur Dündar sözü veriyorum, bu çatı altında kim olursanız olun güler yüzle karşılanacak, Fenerbahçelilik terbiyesi ve saygısıyla uğurlanacaksınız.” diyerek sözlerini tamamladı.

NAİL KIR: KİMSEDEN İCAZET ALMADIM

Yüksek Divan Kurulu başkan adaylarından Nail Kır, kimsenin adayı olmadığını dile getirdi.

Adaylığını açıklayan ilk üye olduğunu hatırlatan Kır, “Kimseden icazet almadım, kendim ortaya çıktım. 1 senedir yapmayı düşündüğümüz projeleri ekibimizle belirledik. Söz verilmesine rağmen seçim ertelendi. Kulübümüz zarar görmesin diye sustuk. Yaptığımız seçim protokolünde yönetimin adaylara eşit uzaklıkta duracağını imza altına almıştık. 14 Mart günü FB TV’de konuşmamı yaptıktan sonra seçim çalışmalarının şekli değişti. Bizim değişim ve üretkenliğe dönük isteklerimiz bazılarını rahatsız etti. Ortam bir anda demokratik yapıdan uzaklaştı. Üye bilgileri rakiplerin ellerinde dolaşmaya başladı.” değerlendirmesinde bulundu.

VEFA KÜÇÜK’TEN UĞUR DÜNDAR’A: 20 YIL ORTADA GÖRÜLMEMİŞ

Vefa Küçük, hem eski başkan Aziz Yıldırım hem de mevcut başkan Ali Koç ile uyumlu çalıştığını ifade etti.

Görev süresinde neler yaptığını izah etmek için burada bulunduğunu aktaran Küçük, “Ben sizlerin oyuyla 2014 yılından beri 8 sene süre zarfında 2 başkanla çalıştım. Önceki başkanımızın listesinde yer alan Mithat Gün’e sevgi ve saygılarımı sunarak onun şahitliğine sığınıyorum. Aziz başkanla çok uyumlu, ona faydalı önünü açan faaliyetlerini destekledim. Zaman zaman fikir birliği, bazen ayrılıklar oluştu. Fikir birliği ve ayrılığı Fenerbahçe’ye daha iyi değer kazandırmak için olan bir mütalaadır. Ali Koç ile 4 seneden bu yana gayet uyumlu bir şekilde çalıştım. İnşallah 2 sene sonrada kendisiyle çalışmak nasip olur.” diye konuştu.

Fenerbahçe’de 32 yıllık üye olduğunu hatırlatan Küçük, şöyle devam etti:

“Yönetim kurullarında bulundum, Fenerbahçe’ye buradaki binayı yaptırdım hediye ettim, şuradaki havuzu yaptım kulübe armağan ettim. Sizler ne yaptınız ki bana hesap soruyorsunuz. Ben Fenerbahçe’ye bunları yaptım. Her şeyi inkar edebilirsiniz eserlerim ortada duruyor bunu kimse inkar edemez. Ben 2014 yılından beri yaptığım divan kurulu başkanlığımın yanı sıra 6 sene Futbol A.Ş’de bağımsız üye oldum. Kimsenin adamı olmadım, geçmişte de olmadım, gelecekte de olmuyorum. Fenerbahçe’ye 1 dakika dahi zaman ayırmamış, devamsızlıktan sınıfta kalmış 20 senedir buralarda gözükmemiş, sorumluluğun altına elini uzatmamış kişi gelmiş beni suçluyor. Benim bir yanlışım varsa kabul ediyorum. 4 sene Aziz Yıldırım ile 4 sene Ali Koç ile çalışırken onlarla olan mesaimi kimseyle bölüşmedim. Bunları böyle yapsaydım daha iyi miydi? Diğer kulüplerde örnekleri var. İkiye bölünmüşler. Ben bu ikiye bölünmüşlüğü önlemek için gayret ettim.”

‘DEVAMSIZLIKTAN SINIFTA KALDI’

Başkanlık süresinde yaptıklarından memnun olanların kendisine oy vermesini isteyen Küçük, şunları aktardı:

“Seçildiğim zaman yeniden uyumlu çalışmayı vadediyorum. Nail Kır, Sait Yılmaz ve ben üçlü devam ederken Fenerbahçe’de sınıfta kalan dördüncü aday ortaya çıktı. 20 senedir bu arkadaş neredeydi, Fenerbahçe’ye ne yaptı. Fenerbahçe’nin neresinden ne tuttu. Ben kendisini televizyona davet ettim katılmadı. Benimle Vefa Lisesi’nde bir sene arkadaşlığımız oldu. O zamanda herhalde başarısız olduğu için sınıfta kalmış ikinci senesiydi. Bugün de Fenerbahçe’de devamsızlıktan dolayı sınıfta kalmış gelmiş derdimize deva olacak. Günahıyla sevabıyla 32 senedir burada görev yaptım. Bizim bir takım projelerimiz var. Onu bunu yapacağım demektense beni 8 senelik görev süremde yaptıklarımdan memnunsanız bana oy verin, memnun değilseniz istediğiniz delegeye oy verin.”

SAİT YILMAZ: ASLA YALNIZ OLMAYACAKSINIZ

Sait Yılmaz, göreve gelmeleri durumunda her gün ulaşılır bir yönetim tarzı belirleyeceklerini dile getirdi.

Fenerbahçe sevdası için bir araya geldiklerinin altını çizen Yılmaz, “Biz değişime hazır olun derken Fenerbahçe’nin ihtiyacı olan projeleri tespit ettik ve hazırladık. İlk günden beri ortaya koyduğumuz ayağı yere basan projelerimizin diğer adaylarca da dillendirildiğini görmekteyiz. Fenerbahçe bizden ne bekliyor bunu iyi anlamak lazım. Yüksek divan kurulu saygınlığını artırmalı. İşlevi yeniden tesis edilmelidir. Güçlü bir Fenerbahçe lobisi kurulmalıdır. YDK daha aktif hale gelmelidir. Sadece divan toplantı günleri değil her gün ulaşılır divan kurulu olmalıdır. Bundan böyle asla yalnız olmayacaksınız.” şeklinde görüş belirtti.

 

Fenerbahçe divan seçimi öncesi sert sözler… Yeni başkan Uğur Dündar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    Ondan sonra Dolar niye 15TL oldu, Ulkede açlık niye arttı. Spor kuluplerıne harcadıkları enerjiyi ve parayı yatırıma ulkeye hain ve düşmanlarla mücadeleye harcasalar uzaya giden bir Türkiye olurdu.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!