Veryansın Tv söylemişti: CHP’nin Türkiye Belediyeler Birliği başkan adayı İmamoğlu oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, CHP'nin Türkiye Belediyeler Birliği başkan adayı olduğu açıklandı. Veryansın TV Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, 1 ay önce yaptığı programda CHP'nin adayının İmamoğlu olacağını söylemişti. 

featured

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Gezi Davası tutuklusu Tayfun Kahraman’ın kızı Vera’nın kreş mezuniyetine katıldı. Özel daha sonra da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Özel, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı seçimleri için adaylarının kim olacağı konusundaki soru üzerine “Ekrem İmamoğlu’na teklif ettik. Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu arasında çekişme falan yok. Türkiye Belediyeler Birliği Başkan adayımız Ekrem İmamoğlu’dur” açıklaması yaptı.

Veryansın TV Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, Gazeteci Engin Balım ile 1 ay önce yaptığı “Salı Sallanır” programında Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı adaylığı için İmamoğlu’nu işaret etmişti.

CHP’Lİ BAŞKANLARI ARADI

İmamoğlu’nun bugün ABB Başkanı Mansur Yavaş başta olmak üzere CHP’li büyükşehir belediye başkanlarını aradığı öğrenildi.

Gazeteci İsmail Saymaz, X hesabından şu ifadeleri paylaştı:

“İmamoğlu, bu sabah başta Mansur Yavaş olmak üzere bütün CHP’li büyükşehir belediye başkanlarını arayarak, Türkiye Belediyeler Birliği’ne aday olduğunu haber verdi. İmamoğlu, 5 Haziran’daki seçime CHP’nin adayı olarak girecek. Cumhur’un aday çıkarıp çıkarmayacağı belli değil.”

 

Veryansın Tv söylemişti: CHP’nin Türkiye Belediyeler Birliği başkan adayı İmamoğlu oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!