Veryansın Tv yakalamıştı! Habertürk bu sansürü neden yaptı, neden düzeltti

Habertürk Televizyonu, 15 Mayıs 2022 tarihinde Olaylar ve Görüşler adlı programda CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Yargıtay kararının konuşulduğu programı Youtube’daki resmi kanalına önce 1 saat 43 dakika, ardından 2 saat 3 dakika olarak yükledi.

featured

VERYANSIN TV

Habertürk Televizyonu, 15 Mayıs 2022 tarihinde Olaylar ve Görüşler adlı programda CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Yargıtay kararının konuşulduğu programı Youtube’daki resmi kanalına yükledi.

Ancak program 2 saat 3 dakika sürmesine rağmen, Youtube platformuna yüklenen program süresi 1 saat 43 dakikaydı.

Veryansın Tv Youtube kanalında geçen gün yayınlanan Ne Varsa Dilimizin Ucunda programında Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, bu duruma dikkat çekti. Program konuğu olan Prof. Dr. Ümit Kocasakal’ın Kaftancıoğlu ile ilgili yaptığı yarım saatlik yorumun olmadığını, yüklenirken, bu bölümün silindiğini tespit ettiğini söyledi.

Habertürk’ün bunu neden yaptığını soran Atay, konunun sadece Ümit Kocasakal’ın sansür edilmesi olmadığını, Canan Kaftancıoğlu’nun burada korunup korunmadığını merak ettiğini belirtti.

Atay şunları söyledi:

“Habertürk’te 15 Mayıs’ta bir programda 4 hukukçu Canan Kaftancıoğlu’nun kararını konuşuyor. Hukukçulardan birisi de Ümit Kocasakal. Youtube yüklemişler. Program Youtube’da 1 saat 43 dakika kadar sürmüş ama gariptir programın süresi 2 saatten fazla. Yaklaşık 30 dakikalık bölümü kesmişler. Baktım, Ümit Kocasakal’ın Kaftancıoğlu ile ilgili söylediklerini silmişler. Aleyhte söylediklerine bir bakayım dedim. Canan Kaftancıoğlu’nun bugüne kadar neler yaptığını söylemiş. İyi bir yorum yapmış. O bölümü Habertürk, yani Ciner silmiş. Konu Habertürk’ün Kocasakal’ı sansürlemesi değil. Konu Kaftancıoğlu’nun suçlanmasını örten Habertürk’ün zihniyeti. Soralım. Habertürk’te Kaftancıoğlu’nun çarşaf çarşaf suçlarını anlatan önemli bilgilerinin sözlerini neden kesersin, neden silersin, Youtube’tan izlenmesini neden izlenmesini istemezsin. Bunu sil diyen kim? Belki bundan Ümit Kocasakal’ın bile haberi yok.”

Atay’ın bu sözlerinden iki gün sonra bugün, programın tamamı yeniden Habertürk Youtube resmi kanalına yeniden yüklendi.

Programın Erdem Atay’ın açıklaması sonrası yeniden yüklenmesi dikkat çekti.

Programın sansürlü olan parçası da silinmedi.

Veryansın Tv yakalamıştı! Habertürk bu sansürü neden yaptı, neden düzeltti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 1 ay önce

  Erdem Atay ve Serkan Özün yüzünden sansürlü vidyo seyretme hakkımız engellendi 🙂

  Ümit Özdağ sözde siyasetçileri, Erdem Atay da sözde Gazetecileri düzeltiyor 😀

  Seviliyorsunuz VeryansınTV. iyi ki varsınız sesimiz oluyorsunuz.

 2. 1 ay önce

  Bu bana nasrettin hocanın leylek fıkrasını çağrıştırdı hoca bir yerde leylekle karşılaşmış hemen sormuş oradakilere nedir bu diye, demişler hocam leylek hocada oda neki demiş oradakilerden biri bildiğin kuş demiş, hoca bu ya almış makası eline gagasını ve ayaklarını kesivermiş hah şimdi oldu demiş kuşa benzedi…ne olacak biraz tersten bakınca aynı olay boyalı yanaşık zıpzıp medya bu herşey çıkarlarına ve abd emperyalimz düsturuna uygunsa onlar hemen işi hallederler yeterki birileri ıslık çalsın…

 3. 1 ay önce

  Aman saflar uyanmasin diye silmislerdir

 4. 1 ay önce

  haberturk ne haber ne türk…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!