Veryansın Tv’ye FETÖ kurbanı gençten ağlatan mektup… Vatansız ve Allah’sız kaldım, intiharı düşünüyorum!

featured

ERDEM ATAY yazdı…

Youtube’ta Serkan Öz’le yaptığımız program sonrası e-postadan bir mesaj geldi.

Okuyunca parçalandım.

‘Bunu yayınlamak istediğimi’ söyledim, ismini vermemek koşuluyla izni aldım.

Bu çığlığı siz de duyun diye sizlerle paylaşıyorum.

Sonra yaslanın arkanıza ve düşünün.

Bu gençlere yazık değil mi?

(İmla ve yazım hatalarına dokunulmamıştır)

“Saygıdeğer abilerim.

Hepinize selamlar, saygılar, özellikle Nihat abiye kocaman sevgiler.

Öncelikle alkollü değilim; ayık ama dumanlı, dertli bir kafayla, tamamen içimi dökmek maksadıyla sizlere yazmak istedim. Başka hiç bir amacım ve beklentim yok. Okumama ihtimalinizi de hesaba katıyorum fakat yazmak zorundayım. Çünkü artık çok doldum, ara ara hayatıma son vermek fikri bile giriyor kafama. Anneme ve kardeşime dahi anlatamayacağım şeyler bunlar, anlatırım da anlamadıklarını hissediyorum, zaten onlarla da 4-5 aydır konuşmuyorum aynı evin içinde yaşamama rağmen.

Psikolojim bozuk, odamdan çıkmıyorum uzun zamandır. 35 yaşındayım, bir kadını sevmek, yuva kurmak, çoluk çocuk sahibi olmak gibi hayallerim zaten kalmadı. İşsizim maddi olarak zaten bitmiş durumdayım. Anlatacaklarım gizli saklı şeyler değil, devletin kayıtlarında olan şeyler ama insan devlet babayla dertleşemiyor. Bir insana anlatmalı bunları. Tamamen safiyane ve gerçek duygularımla yazıyorum:

Abi ben ilkokulda andımızla büyümüş, vatan millet sevgisiyle yoğrulmuş, tarihiyle gurur duyan, heyecanlanan o gençlerden biriydim işte. En sevdiğim ders de tarih dersiydi. Gelin görün ki benim hayatımın sonunun başlangıcı da bu tarih dersi olacaktı. Çünkü tarih öğretmenimiz bir FETÖ’cüydü. Okuldan başarılı öğrencileri örgüte yönlendiren kilit bir isim. Tabi o zamanlar FETÖ yok, cemaat var, yükselişte, dershaneleri, kitapları falan parmakla gösteriliyor. 2000 yılından bahsediyorum. Ben de okulun en başarılı ikinci öğrencisiydim. Genel tespit sınavında okul ikincisi olmuştum, hiçbir dershaneye vs gitmeden. Neyse çok uzatıyorum sanırım.

Bu adam (tarih hocamız) beni abilere yönlendirdi. Ders çalışmak için gönüllü vs ayakları. Gittim hırslıyım, çok hevesliyim. Annem dünden razı, teyzelerimin hepsi en radikal tarikatların içlerinde zaman zaman bulunmuş insanlar, anne tarafı böyle arızalı. Baba tarafım Atatürkçülüğe daha yatkın ama neticede hepsi köyden İstanbul’a göç etmiş, bir şekilde hayat mücadelesi vermiş insanlar. Yani ne baba tarafı bilinçli bir Atatürkçü ne anne tarafı bilinçli muhafazakar. Annemin herhangi bir tarikata bulaşmışlığı yok ama tüm dini kandırmalara yatkın oldu hep. Beni de dine özendirirdi. Rahmetli babam öyle değildi, tereddütlü yaklaşmıştı hep bu duruma ve zaten bir süre sonra babamdan bu durumu saklamamı istemişti örgüt.

FETÖ’ye bi şekilde kaynadık, artık kaset dinlemeler kitap okumalar vs yani sakladığım bilgiler değil bunlar, itiraf da değil hepsini isim tarih vs anlattım mahkemede abi asıl konuya geleceğim sonunda.

Bir anda her yanım FETÖ’cü oldu. Sıra arkadaşım onlardan (yani bizden o zamanki kafayla), zaten çok sevdiğim tarih dersinin öğretmenim bizden, hafta sonu hep o insanları görüyorum; bir anda Truman Show gibi bir hayatın içine sokuldum. Artık dışarıdan soyutlandım benim için hayat buydu ve sanki dışarıda da hayat buydu herkes için. Devletin öğretmeni, evdeki ders çalıştıran namaz kıldıran abiler, halı saha maçları vs yani çok kalabalık ve anormal bi durum yok normal hayat bu gibi bir şey oluyor. Kimse bunlar bir örgüt, bunlar devlet düşmanı vs demiyor. Diyorsa da ben duymuyorum.

Neyse ben askeri okullar sınavına da diğer sınavlar gibi girdim ama tabi bunları tüm dikkati askeri okullar sınavındaydı. Ben o zamanlar “ne güzel ya inşallah şanlı şerefli Türk subayı olacağım” kafalarındayım. Babama askeri okullar sınavını kazandığımı söylediğimde çok sevindi. Bir tane araba almıştı ilk defa o zamanlar, kullanmasını bile yeni öğrenmişti, yolları sora sora, çok zaman yanlış yerlere gire gire beni Tuzla’ya, Yeşilyurt’a, Kuleli’ye koşturmalarını unutamıyorum. Hava kara deniz üçünün de mülakatlarına gittim. Havanın sağlık testinden geçememiştim, dışarıda elenenler açıklanınca hüngür hüngür ağladığımı hatırlıyorum. Bir kadın harp okulu öğrencisi yaklaşıp teselli etmişti, itiraz et geçme ihtimalin var üzülme vs diye. İtiraz ettim, Eskişehir – Ankara gezdim. Ben orada geçmemem gerektiğini ama sanki FETÖ’nün beni geçirdiğini hissettim. Çünkü bir doktor olumsuz karar verdi ama diğerleri geçer not verdi. Tamamen hissiyat da olsa birinci günahım buydu.

Kuleli’de havacı olarak okumaya başladım. Ben TSK’ya girdiğimden beri artık FETÖ için arıza bi tip olmaya başladım ama bırakırlar mı? Asla ama asla bırakmadılar beni. Her hafta görüşmek istiyorlar, bi şekilde kulübeden vs arayıp hafta sonu ruh hastası psikopatlığında görüşmek için hiçbir zaman vazgeçmediler. Bu nokta beni deli ediyor, bırakmadılar yakamı. Ben de rest çekmiyorum büyülenmiş gibi, gitmek istemiyorum zorla gittiğimde de ağlatana kadar hesap soruyorlar.

Beni kafaladıkları düşünce şuydu; sizler gibi Anadolu insanları olmalı o kurumlarda vs. O yüzden rest çekmeyi geçtim mahcubiyet duyuyor insan. Benim onlarla temasım hiçbir dönem sağlıklı olmasa da hep bu çizgide gitti. Zaten mahkemede öğrendim, “sorunlu, kazanılabilir” şeklinde kodlamışlar beni. Neyse anlatacak daha çok şeyler var da başınızı ağrıtmayayım.

Abi benim suçum neydi abi? Evet biliyorum saflık da çok büyük suç, korkaklık çok büyük suç. Daha önce farkına varmalıydım bunların ne mal olduğuna, saf olmamalıydım. Rest çekmeliydim, köşeye sıkıştırmalıydım “siz necisiniz hayırdır, Atatürk düşmanı mısınız? Neden bu konuda hep kaçamak cevaplar veriyorsunuz?” demeliydim korkmamalıydım.

Bunları kabul ediyorum ben zaten kendime çuvaldızı değil hançer sapladım, çıkmaz o hançer bir daha. Ama inanın abi en ufak bir menfaatim yoktu, eğer en ufak çıkarım olduysa Allah benim belamı versin. Hep vatan sağ olsun dedim çektiğim acılarda. Bunlara bulaşmasaydım da sivil hayatta zaten bir yerlerde başarılı olurdum, biraz aklı çalışan ve hırslı bi çocuktum. Şimdi kendimi vatansız hissediyorum. En zor anlarımda yardım istediğim Allah’ım vardı onu da aldılar elimden. Gerçek bir ateist oldum. FETÖ’cülerle artık dünya yıkılsa bir araya gelmem, benim bütün saf duygularımı kullanan ve hayatımı mahveden katiller onlar.

Sizin gibilerle zaten yan yana olmuyor. Zafer Partisi’ni, sizleri, Erlik’i heyecanla takip ediyorum ama kendi kendime, hep dışarıda kalmam gerektiğini biliyorum. Girip bir Zafer Partisi üyesi olamam, ortamlarda sosyal medyada falan Atatürk’ü sevdiğimi söylemeye bile çekiniyorum çünkü geçmişimi bilenler rol yaptığımı düşünecekler biliyorum. Çünkü eski FETÖ’cülerin çoğu bu modda takılıyor, hepsi cumhuriyetçi oldu bir anda biliyorum.

Küreselcilerin ne mal olduğunu anlayalı çok olmadı biliyorum. Bunları biliyorum da ne yapmam gerektiğini bilmiyorum abi, o kadar büyük bir boşluktayım ve çaresizim ki, şu satırları kaç saatte yazabildim ağlamaktan. Göndermeden bile iyi geldi, içimi döktüm, babamın ölümünden sonra hiç ağlamamıştım, şimdiden iyi geldi. Dediğim gibi hiçbir çıkarım yok lütfen yanlış anlamayın.

Sadece sizi seven böyle tipte bir kardeşiniz de var bilin istedim. Hoşçakalın.”

Veryansın Tv’ye FETÖ kurbanı gençten ağlatan mektup… Vatansız ve Allah’sız kaldım, intiharı düşünüyorum!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

13 Yorum

 1. 2 ay önce

  “Türk-Oğuz beğleri, milletim, işitin! Üstte mavi gök çökmedikçe, alta yağız yer delinmedikçe, senin ilini ve töreni kim bozabilir… Ey Türk! Titre ve kendine dön!”

 2. 2 ay önce

  Biri bu arkadaşa faydalı olacağı verimli çalışma olanağı sağlamalı sonra normal yaşamaya devam etmeli kendisi gibi hayatında zorluklar yaşamış kişilere örnek destek olmalı

 3. 2 ay önce

  Kardeşim gerçeklere ulaşmışsın bu saatten sonra hayatının düzelmesi çok daha kolay . Hiç umudunu yitirme . Dostluk , dertleşme , tavsiye istersen her zaman yanında olurum . Maddiyat dışında her konuda yardımım olabileceğini düşünüyorum. İhtiyaç duyarsan mail adresim yorumda var . Yazabilirsin.. İyi günler

 4. 2 ay önce

  Bu gencimiz gibi binlerce var. Anne babalarda onları teselli etmek,hayata tutunabilmelerini sağlamak için aynı sıkıntıları yaşadılar. Gencecik bu yavrulara bu zulmü reva görenlerde hiç mi vicdan yok. Aynı hataları fazlasıyla kendileri de yapmışlar. Neden AK Parti içinde cezalandırılan ,işinden gücünden edilen yok. Yazık bu çocuklara, annelere babalara… Haa parası olanda kurtuldu o ayrı mesele. Onların fetöcülüğü falan silindi.
  Selamlar

 5. 2 ay önce

  sadece ülkenin toprağını ormanını yatını katını değil insanını da zehirlediler fetösü tarikatları ajanları çıkacıları omurgasızları hainleri osu busu yağmaladılar herşeyini ülkemin..

 6. 2 ay önce

  Çok üzücü.Birçok genç bu şekilde arada kaldı,suçluluk duygusu altında.Nasıl fetöcüleri avlamak için bir sistem kurulduysa,masumca bu şekilde tuzağa düşenleri ayıklamak içinde bir sistem kurulmalı.Bu gençleri de kazanmak zorundayız.Bu istihbari ve siyasi bir oyundu ve bu oyunda rol alan gençler bugünkü dolandırıcıların yüksek eğitimli insanlara yaptığı algı oyununun bir başka türlüsünün etkisi altında kaldılar.İçlerine kapanıp toplum içinde çürüyorlar.Oysa aktif miitanlar halen daha zehirlerini kusmaya devam ediyorlar.

 7. 2 ay önce

  Emperyalizm’de oyun bitmez!!! Şöyle geri çekilip olaylara üstten bakmak lazım kime yarıyor bu yapılan klip, yazı, sinema, eleştiri, stk vb. ‘den başlayarak. amerikan atasözü şeytan ayrıntıda gizlidir. Her zaman bir çıkış yolu vardır düşülen çıkmazdan buna odaklanmak lazım. Bizler Ergenekon’ dan (geçmiş tarihte ve yakın tarihte) çıkmış bir milletiz.

 8. 2 ay önce

  Çok genç ve hatanı fark etmiş doğruya dönmüş bir değersin.Geçmişini ve çevreni unut.Kendini yetiştirdiğin mesleğinde çalışmaya başla.Umursuzluğu kenara at,her yeni gün yeni bir başlangıçtır.Yaratıcı Sana başarında yardımcı olacaktır.Hepimiz Türkiye’miz için çalışıyoruz,illaki başaracağız.

  Cevapla
 9. 2 ay önce

  Anadolunun nice zeki evlatları heba olup gidiyor, devlet bilmiyor mu! Devlet dediğimiz etten kemikten siyasiler bürokratlar; insanları etnik, mezhepsel vb. bir çok yönden ötekileştirip fakir anadolu insanını BUGÜN BİLE bazı devlet düşmanlarının kucağına gitmeye mecbur bırakmıyor mu! Hepimiz bunları yaşadık, gördük. Anadolunun en ücra köşelerine bile el uzatmış bu kişi ve cematler, parası olmayan çocukları ilk,orta,lise ve hatta üniversitede yurtlarında barındırıyor, yedirip içiriyor yeri geliyor Aileler bile destekleniyor zamanı geldiğinde de hizmet etmeye kodlanmış robotlar oluyorlar. Bu ülke hala ayaktaysa binlerce şehit ve vatanperverin sayesindedir. Onlar olmasa şimdiye kadar gırtlağımıza çökerlerdi.

 10. 2 ay önce

  Kardeşimizin anlattıkları tamamen doğru. Eşimin görevi nedeniyle ülkemin farklı yerlerindeki liselerde görev yapan biriyim. Bir öğretmen olarak bunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Türkiye Cumhuriyeti’ne değil de el etek öptükleri cemaatlere bağlı, Atatürk’e düşman öğretmenler hala var ve düşman oldukları Türkiye Cumhuriyeti’nden maaş almaya devam ediyorlar. Cemaatin oldukça etkin olduğu bir yerde görev yaparken kardeşimizin yazdığı türden olaylara birebir şahit oldum. Hatta birinde velilerden birine çocuğunu cemaat yurdundan alması gerektiğini çünkü orada devlet, millet düşmanı yetiştirildiğini söyleyince üzerime yürümüştü. Yılmadım ve dilim döndüğünce çocukları o tür yapılardan uzak durmaları gerektiğini anlatmaya devam ediyorum. Sadakatimiz Türkiye Cumhuriyeti’ne, Türk Milletine ve Ebedi Önderimiz Atatürk’edir.

 11. 2 ay önce

  su senin istedigin yone akarken suzulup giderken lan bu nereye akiyor, ne diye ben o yana gidiyorum diye kalkmazsan boyle bogulursun. cikari icin kendinin sahip oldugunu iddia ettigi ilkelere sahip cikmamis, bir kere karsi durup sormamis kisiden bi cacik olmaz, cikarci bir tip, guvenilmez. firsat verme taraftari olan versin ben olsam vermem. bana kizan olursa da keyfi bilir.

  • 2 ay önce

   aglatan bir mektup degil, bununki timsahin gozyaslari. orgutun planlari bozulmasaydi bugun bizim gozyasimiza ekmek banar yerdi, cikari icin senelerce susmus kendi adina bile bir karsi koyma gostermemis kisi.

   Cevapla
 12. 2 ay önce

  Bu genci nasıl desteklemeli acaba? Çok üzgünüm…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!