Veryansın Tv’ye iftira atanlara hodri meydan: Açıklamazsanız namertsiniz!

featured

Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, Ulusal Kanal ekranlarında Veryansın Tv hakkında yapılan asılsız ithamlara yanıt verdi. ’Veryansın Tv operasyonel durumlarda kullanılmak için kuruldu’ ve ‘Veryansın Tv’nin kimlerden fonlandığını açıklarız’ diyen Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten Sinan Sungur’a, Erdem Atay, ‘Bizim operasyon kurumu olduğumuzu, kimler tarafından fonlandığımızı açıklamazsanız, şerefsizsiniz’ dedi.

VERYANSIN TV

Geçen hafta ‘Amiraller’ iddianamesi mahkemeye sunulmuş, Ulusal Kanal haber bülteninde de sunucu iddianame haberini verirken, ‘Amirallere ceza yağdı’ ifadesini kullanmıştı. Bu ifadeyi haber yapan Veryansın Tv’ye Ulusal Kanal yöneticileri ağır ifadeler kullanmıştı.

Ardından kanalın genel yayın yönetmenliği koltuğunda oturan Sinan Sungur, Ulusal Kanal’da 8 Aralık’ta Halil Nebiler’in sunduğu programda bir kez daha Veryansın Tv’yi hedef aldı.

Sunucunun ‘dilinin sürçtüğünü’ belirten kanal yöneticisi canlı yayında şu ifadeleri kullandı:

‘(Veryansın Tv çalışanları) Buradan da niye ayrıldıklarını kendileri çok iyi biliyorlar. Çeşitli operasyonel durumlarda kullanılmak için Ulusal Kanal Aydınlık’ın içinden kopan, kenara düşen arkadaşları toparladı, böyle bir mecra kurdular. (…) Bu arkadaşları çok da ciddiye almaya gerek yok. Ama operasyon medyası olarak çalışmaya devam ederlerse, biz onları teşhir etmeye devam ederiz. Bunu da bir kenara yazalım. Ama bize dönük, karalama, yalan haber yaptıkları zaman karşılarına dikilir, gerekirse bin kişi kılıcı çeker gereken yanıtı veririz. Çünkü biliyorum, nasıl kurulduğunu, nerelerden finanse edildiğini, hangi amaçlarla hangi adımları attıklarını, Türkiye’nin milli süreçlerinde nerede durduklarını çok iyi biliyoruz. Bize vatanseverlik, habercilik öğretmeye kalkmasınlar. Onların çoğu da haberciliği burada öğrendi. Tam öğrenememişler. Tam öğretememişiz, buralara savrulmuşlar. Burada tam öğrenselerdi, bu hale düşmezlerdi. Bu çevreyi inceliyoruz, notlarımızı da alıyoruz, yeri zamanı geldiğinde koyarız ortaya, böyle operasyon medyası olmaya devam ederlerse…’

Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay da bu iddiaları YouTube canlı yayında hatırlattı.

Ulusal’da bulunan üç beş kişiye hitaben konuşan Erdem Atay’ın yanıtı maddeler halinde şöyle:

“Veryansın Tv çalışanlarının Ulusal ve Aydınlık’tan neden ayrıldığını siz açıklayın!

Veryansın Tv çalışanları için ‘kenara düşen’ ifadesini kullanan kişiye söyleyelim. O ‘kenara düşen’lerden biri Ankara temsilcisi, biri yıllarca yazıişleri müdürlüğü ve genel yayın yönetmenliği yapmış biri, diğeri en çok özel haber yapan bir muhabir, biri haber müdürü, biri kameraman, biri sorumlu müdür… ‘Kenara düşen’ diyerek bu kişilere hakaret etmiştir.

Veryansın Tv’nin operasyon kanal olduğunu, kimlerden finansal destek aldığını yayınlamazsanız, namussuzsunuz, şerefsizsiniz. Bildiğiniz bir şey varsa, operasyon kanalıysak siz bunu biliyor ve yayınlamıyorsanız siz vatan hainisiniz! Beni çağırın kanalınıza, geleceğim. Eğer gelmemi istemiyorsanız, buradan ekrandan katılayım, suratıma söyleyin.

Çıkaralım, şeceremizi çıkaralım. Oradaki üç beş kişiye söylüyorum. Siz kimsiniz?

Bize haber öğretmememiş! Bunu söyleyen kişinin tarihe mal olmuş ya da olmamış tek bir haberi yok. Hayatta tek haber yapmadan nasıl genel yayın yönetmeni oldun, onu açıkla, bu kişi bize habercilik mi öğretiyor?

Bekliyoruz, operasyon amaçlı kurulduğumuza ilişkin ve finans desteğini nereden aldığımıza dönük tüm bildiklerinizi açıklayın!”

Veryansın Tv’ye iftira atanlara hodri meydan: Açıklamazsanız namertsiniz!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

16 Yorum

 1. Geçen günlerde uydu alıcı hafızasından sildiğim boş kanal…zırt pırt ekrana çıkarılıp, ciddi ciddi saçma sapan konuşan, garip birinin kanalı değilmi bu..

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Batan gemiler içindeki son havayı büyük bir gürültü ile boşaltırlar.
  At gözlüğü takıp sadece Amerikayı düşman görerek ülke yönetmeye talip olamazsınız.
  Nerdeyse AKP nin bunlara milletvekilliği vereceğini düşünecek kadar körleşmiş gözleri.
  Bu saldırılarının ulaşabileceği bir hedef yok.
  Daha fazla muhatap alıp kendilerini önemli sanmalarına sebep olmayın.
  İçlerinde çok iyi niyetli insanlarda tanıdım ama,lafla peynir gemisi yürütürken birde at gözlüğü çekilmiyor.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Ulusal kanal ve Aydınlık Tayyip’in peşinde savruldukları zilletten kurtulamayıp tarihin çöplüğündeki yerlerini aldılar. Cevap verdiğinize değmez.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Yanınızdayız Erdem bey. Türkiye’yi bitirip iflâsa sürükleyen Tayyip Erdoğanları destekleyenlere inanmıyoruz. Onlar yalnızca kendilerini inkâr etmekte olup , bizim için bitmişlerdir artık. Kolaylıklar dilerim , yolunuz açık olsun.

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Ulusalda feto cia eksenine ayak uydurmuş.

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  Aydınlık camiasının FETÖ kumpasları döneminde çok doğru ve özverili tavır aldığı bir gerçek. Hala bazen arada sırada doğru şeyler de yapıyorlar. Ancak bunların Doğu Perinçek’in değişmez! liderliğinde, devrimcileri ihbar etmekten tutunda, eylem kırıcılığı gibi affedilmez hataları, hatta suçları var ve bununla beraber o kadar çok ideolojik, politik manevra yapıyorlar ki bu sert dönüşlerde, manevralarda bir çok insan burayı terk ediyor. Abartılı, hayali övünmeler, sekter davranışlar, samimiyetsizlik, dün ak dediğine kara demek bunların genel davranış biçimi haline gelmiştir. Bakın bu niteliksizlik, çapsızlık o kadar yoğundur ki Aydınlık hareketinin liderlerinden, Mehmet Bedri Gültekin, Osman Aydın Şahin, Ömer Şahin gibi yıllardır bu çizginin önderliğini yapanların da ayrılmasına neden olmuştur. Başka söze gerek var mı?

  Cevapla
 7. 1 sene önce

  Ulusal kanalın ve onun siyasi destekçisi her dönem gömlek değiştiren partinin üyelerinin inandırıcılığı kaldı mı? başkalarına iftira atma alışkanlığı yandaş medyadan sıçramış galiba

  Cevapla
 8. 1 sene önce

  Pankuştan kitap aldım. Youtube videolarını sonuna kadar ( Reklamlar dahil ) izliyorum. Finansör olarak Aydınlıktan daha milli bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Ne AB-D, Ne Rusya nede Çin ile ” Çok Şükür ” bir bağlantım yok.
  Çok şükür Omurgalı basın ile dönekleri ayırabilecek zekamız var.
  Doğru yoldasınız, iyi ki varsınız. Tüm vatanseverlere selam olsun.

  Cevapla
 9. 1 sene önce

  Haberciliğin okulu olduklarını sanan bu kişiler, çoktan kendilerini yok ettiler.

  Cevapla
 10. 1 sene önce

  Aydınlık, Veryansın’a çiçek verse Veryansın’dan şüphe ederdik.

  Cevapla
 11. 1 sene önce

  Doğruyu konuşan, doğruyu yazan, doğruyu kendine düstur edinmiş insanların hayatı iftiralarla geçer. Gün gelip de devran dönünce iftira sahipleri aynı suçlarla yargılanırlar. Buna ister Allahın adaleti diyin ister karma. Biz sabredenlerden olalım onlara aynı kötülükle cevap vermeyelim 🙂

  Cevapla
 12. 1 sene önce

  Bu organizasyon, ulusal bilince sahip nitelikli insan kaynagimizin ziyan edilmesini onlarca yil basari ile yapmistir, yapmaktadir.

  Cevapla
 13. 1 sene önce

  Çok şaşırtıcı ve üzücü bir durum. Anlamak çok zor.

  Cevapla
 14. 1 sene önce

  Çok ayıp ettiler, hiç yakıştıramadım.

  Cevapla
 15. 1 sene önce

  Aydınlık ve Ulusal Kanal yöneticileri haddinizi bilin. Kenara düşen dediğiniz kişiler özel haberleri ile, köşe yazıları ile, genel yönetmenliği ile, yöneticiliği ile ve kamerasıyla yaptığı haberler ile gazeteyi şu anda 1500 lerde olan trajınızı 100000 lere, kanalı ise reytinglerde üst sıralara çıkaran kişilerdir. Evet Erdem Atay’ın yazdıklarına imzamı atıyorum ve söylediklerinizi ispat etmezseniz şerefsizsiniz diyorum. NOKTA

  Cevapla
 16. 1 sene önce

  İnsanlara iftira atmak bu kadar basit olmamalı. Ne olduğu belirsiz şahısları böyle kurumların başına getiriseniz sizi rezil eder. Erdem Atay in gazeteciliğinin sadakasini alsaymis o sözde gyy böyle cümleler kurmazmis. Ne demek bizimle uğraşırsınız açıklarız… birşey biliyorsan açıklamayip şantaj yaparsan zaten namussuzsun.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!