Veyis Ateş ‘Devlet nerede?’ diye soranlara böyle yanıt verdi

featured

Türkiye, İzmir’de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden vatandaşların yasını tutarken Haber Türk spikeri Veyis Ateş tepki çeken bir yorumda bulundu.

Türkiye, İzmir’de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden vatandaşların yasını tutarken Haber Türk spikeri Veyis Ateş tepki çeken bir yorumda bulundu. Haber Türk ekranında haber sunarken depremde yıkılan binaların suçunu vatandaşta buldu.

Veyis Ateş, “Nerde bu devlet sorusu, soracağımız bir soru değil. Neden çünkü, bu defa kentsel dönüşüm meselesinde müteahhitle karşı karşıya gelen biziz. Koronayla neden benzeş. Koronada da hiçbir hükümet sorumlusu gereğini yapamıyor. Sebep; çünkü onları aşan bir hikayeyle karşı karşıyayız.  Deprem meselesinde de kentsel dönüşümden başka kimsenin yapabileceği birşey yok. Zorla yapılacak değil, bunu biz yapacağız. Alt kattaki komşuyu, üst kattaki komşuyu biz ikna edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Veyis Ateş ‘Devlet nerede?’ diye soranlara böyle yanıt verdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

9 Yorum

 1. Doğru söylüyor, hükümet inşaat yapmaya dünden razı, bu işe bir el atarsa nerede bu devlet diyenler görürler devleti o zaman, oturulamaz raporunu verir, yıkar yıkar geçer. Devlet sana barınacak yer bulmak zorunda da değil, komün bir sistem içinde yaşamıyoruz sonuçta.

 2. Apartmanlarin kolonlarini devlet mi kesti? Devlet herkesin basina polis mi dikecek? Devlet ne yapsin insanlar hayvansa?

 3. Adam çok da yanlış bi şey söylememiş aslında, hemen tepki göstermemek lazım. Devletin silah zoruyla milletin evini boşaltacak hali yok. Yıkılan iki apartman için çürük raporu olmasına rağmen bunlar yetkili makamlara bildirilmemiş. Tek bir kat maliki bildirse bile o bina yıkılır, bu canlar kaybedilmezdi. Kendi çoluk çocuğunun canıyla nasıl oynar bir insan? Adam kolonu kesip dükkanına yer açıyor, bu kafayla hiçbir devlet baş edemez.

 4. O zaman emlak konut kentsel dönüşümde halka ucuz maliyet için destek versin de desene. Nerede bir inşaat şirketi nerede bir lüx yapı emlak konuttan avantajlı kredi. Onlara vereceğin desteği halka versen bunlar olmazdı emlak konut diyebilir misin? diyemezsin. başımıza bişey gelince halkın yapması lazım halkın etmesi lazım. 15 senedir cebinde metelik olmadığı için evini boyayamayan adam nasıl yaptırsın evini. boş adamsınız bomboş.

 5. Yorumları okuyunca tüylerim diken diken oluyor. Ne demek devlet ne yapsın. Nizamülmülk Siyasetnameden alıntıdır: Padişah ülkede cereyan eden fesadı,haksızlıkları biliyor veya bilmiyor olabilir. Biliyor da tedbirini almıyorsa onlar gibi zalimdir.Zulme rıza gösteriyordur.Bilmiyorsa,gaflet ve ihmal içindedir;cahildir!
  Devlet ne yapsın kafasını bırakmadıktan sonra bizden ne köy olur ne kasaba..

 6. En gıcık olduğum kendisine tahammül edemediğim bir konuşma tarzı olmasına rağmen burada tepki çeken konuşmasının olduğunu sanmıyorum.
  Devlet eğitmedi, milleti adam edemedi, heybetli görüntüsünü sergileyemedi diyorsanız, Onu devlet evlerinde sürekli parti düzenleyen kafa çeken dansöz oynatmakla ömür tüketen kendileri de yavaş yavaş tükenen Kemalist dostlarımıza söylememiz gerekiyor.

 7. Yanında götürdüğü torbaya evleri yıkılanlara dağıtılan yiyecekleri doldurup yakındaki dükkanında satan esnafı görüntüleyen vatandaş, beni ilgilendirmez devlet ilgilensin demeyip nasıl tepki gösteriyorsa, aynı tutumu bizler de göstereceğiz.Devlet nerede, demekle görevimizi yapmış olmuyoruz.Bu edilgin tutumdan vazgeçmemiş gerekir, bu tutumu eleştirenleri de baskı altına almamak gerekir.

 8. dogru söylüyor.yalan mı.hırsımızdan bir ortak noktada birleşip bu kentsel dönüşümü bir an önce gerceklestiremiyoruz.muteahhit daha fazla nasıl kazanabilirim derdinde,ev sahibi isi nasıl bedavaya getirebilirim derdinde.veyis beyin söyledikleri az bile.sonrada suçlu yine devlet.

 9. 3 Kasım 2020, 10:42

  O konuşmasını tam da tv programında eşim ve ben birlikte izledik ve hayretler içinde kaldık. Eşim ilkokul mezunu, köyde büyümüş olmasına rağmen şaşkınlıkla, tepki ile izledi. Adam resmen cahil, eğitimsiz bir kişinin söyleyeceği lafları söyledi. Eğer konuşmasının tamamı İnternette varsa (ki olmalı) lütfen dinleyin. Devlet toplumun iyiliğine olan bir şeyi vatandaşlarının inisiyatifine bırakmaz. Sözgelimi “uyuşturucu sadece bana zarar veriyor, devlet karışamaz” diyebilir miyiz ? veya “çocuk benim değil mi istediğim gibi döverim de, severim de” diye davranabilir miyiz ? Hele de böyle bir yapı güvenliği meselesinde devlet denetimi, kontrolü yaşamsal önemdedir. Gerekirse devlet, asgari barınma şartlarını sağlayarak, vatandaşı zorla çürük olan o evden çıkarır, çıkarmalıdır. Kaldı ki yıllardır güvenli binaların yapılması için oluşturulan bir vergi fonu var. Biriken milyarlar yaşamsal risk taşımayan yerlere harcanırken, üç beş tane müteahhit para kazansın diye hiç acele edilmiyor, bu felaketler sadece uzaktan izleniyor, yıkıma yapılan müdahalede ki başarı ön plana çıkarılıyor. Yanlış olan, eleştirilen budur.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!