Villa ve yalı iddiası… Meral Akşener, sessizliğini bozdu

İYİ Parti’nin eski genel başkanı Meral Akşener, oğlu Fatih Akşener'in işsiz olduğu halde lüks arabaları, Fransa’da yalısı ve Beylerbeyi’nde villası olduğu iddialarına yanıt verdi. 

featured

Demokrat Parti (DP) İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, geçen günlerde Sözcü TV’de yaptığı açıklamada İYİ Parti’nin eski genel başkanı Meral Akşener’in oğlu Fatih Akşener hakkında dikkat çeken iddialarda bulundu.

Enginyurt, Fatih Akşener’in işsiz olduğu halde lüks arabaları, Fransa’da yalısı ve Beylerbeyi’nde villası olduğunu ileri sürdü. Enginyurt’un açıklamalarının ardından Meral Akşener, sessizliğini bozdu.

‘YALAN VE DAYANIKSIZ’

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Akşener, şu ifadeleri kullandı:

“Cemal Enginyurt, bu programda Fatih Akşener’i kastederek “İşi gücü olmayan çocuk Fransa’dan yalılar aldı. İşi gücü olmayan çocuk Beylerbeyi’nden çok güzel oturacak ev aldı. İşi gücü olmayan çocuğun ortaya koyamadığı çıkaramadığı güzel arabaları var. Babasının güzel arabaları var ama biz geçmişini de biliyoruz” şeklinde yalan ve dayanaksız iddialarda bulunmuştur.

Cemal Enginyurt’un iddia ettiği gibi Fatih Akşener’in “Fransa’da yalısı” yahut Beylerbeyinde “çok güzel oturulacak evi” yoktur. Şahsına ait TOGG marka aracı dışında aracı da yoktur. Cemal Enginyurt bu programın devamında “…2004 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Meral Akşener, Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı Meral Akşener’in o gün Aydın Doğan’a tazminattan dolayı 140 milyar borcu vardı. Sayın Bahçeli ödedi borcunu. Sayın Bahçeli ödedi, hiç de söylemedi ödedim diye. Böyle de kibar bir adamdır ha, böyle de beyefendi bir insandır, hiç söylemez. Ben söylüyorum. Yalanlasınlar çıksınlar.2004 Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğu dönemde…” biçimde hayal ürünü söylemlerine devam etmiştir. İlgili olayın yaşandığı dönemin tanıkları olan Sayın Devlet Bahçeli ve Sayın Aydın Doğan tarafından bilindiği üzere, bu asılsız iddianın hiçbir gerçekliği yoktur. Şahsım ve ailem adına, Sayın Devlet Bahçeli tarafından Sayın Aydın Doğan’a herhangi bir ödeme yapılmamıştır.

‘KENDİ HAYAL DÜNYASI İÇERİSİNDE OLUŞTURDUĞU BEYANLARI KABUL ETMİYORUZ’

Cemal Enginyurt uzunca bir süredir, şahsım, ailem ve yakın çevrem hakkında, asılsız ve gerçek dışı ithamlar, iddialar ileri sürülmektedir. Cemal Enginyurt’un dile getirdiği bu iddia ve ithamların, tahkir ve atfı cürüm mahiyetinde olduğu ortadadır. Bu iddiaların hiçbir gerçekliği yoktur. Cemal Enginyurt’un kendi hayal dünyası içerisinde oluşturduğu beyanları kesinlikle kabul etmiyoruz.

Yalan haberin yayılması ve halkın yanlış bilgilendirilmesi amacı ile yapılan ve “çamur at izi kalsın” anlayışı ile sergilenen, atfı cürüm ve tahkir niteliğini haiz bu davranışlara karşı tarafımızca yasal yollara başvurulacaktır. Şahsın bu iddia ve ithamlarını hukuk önünde ispatlaması gerekir.

Bu nedenle 07.06.2024 tarihinde şahsımı ve ailemi küçük düşürmeye yönelik beyan ve ifadeler içeren program, itibarımı zedelemekte, şeref, onur ve saygınlığıma gölge düşürme amacı taşımaktadır.”

Villa ve yalı iddiası… Meral Akşener, sessizliğini bozdu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. kendi adina almamistir o kadar salak degul kimse. sen oglunun pasaport damgalarini bir gostersene.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!