Virüs Amerika’da yaratıldı… Darpa belgeleri öyle söylüyor

featured

Hüseyin Vodinalı yazdı…

Dünyayı sarsan Covid 19 virüsü ortaya çıkalı 2 yılı geçti.

ABD başta olmak üzere tüm dünyada 5 milyondan fazla insan bu virüs sebebiyle yaşamını yitirdi.

Kalp krizi ve felç gibi virüsün yol açtığı hasarlar gibi dolaylı yollardan ölenlerin ise sayısını dahi bilmiyoruz.

Mrna aşıları tartışması da hala sürüyor.

Tipki virüsün kökeni tartışmaları gibi.  

Amerika’daki Demokrat Parti ve Neoconlar gibi müesses nizam sistemine muhaliflerin sitesi (Wikipedia aşırı sağcı dezenformasyon sitesi olarak damgalamış) Project Veritas, COVID-19’un kökenleri, işlev araştırmalarının kazanımları, aşılar, baskılanmış potansiyel tedaviler ve hükümetin tüm bunları gizleme çabaları hakkında daha önce hiç görülmemiş şaşırtıcı belgeler elde ettiğini ileri sürdü.

Zerohedge sitesinde Tyler Durden imzasıyla yayımlanan söz konusu belgeler, daha çok DARPA olarak bilinen ve çok gizli bir ortak sürücüde saklanan Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı’ndan ortaya çıktı.

DARPA, potansiyel askeri uygulamalara dayalı bilim ve teknoloji araştırmalarını yürüten ABD Savunma Bakanlığı’na bağlı bir kurum.

Project Veritas, eski bir DARPA Üyesi olan ABD Deniz Piyadesi Binbaşı Joseph Murphy tarafından Savunma Bakanlığı Genel Müfettişliğine yazılan bir raporu ele geçirdi.

Söz konusu rapor ve (ABD Hükümetinin İnfluenza, MERS ve SARS Virüslerini İçeren Seçilmiş İşlev Kazanımı Araştırmalarında Müzakere Süreci ve Araştırma Finansmanının Durdurulması başlıklı) belgelerden bazı alıntılar şöyle:

“17 Ekim 2014 – ABD’nin biyolojik bir silah oluşturmak için SARS araştırmalarına sağladığı fon, ciddi bir pandemi riski nedeniyle durduruldu. Ancak yetkililer, ABD hükümeti içindeki kurumların “araştırmanın halk sağlığını veya ulusal güvenliği korumak için acilen gerekli olduğunu” belirlemeleri halinde fon sağlanmaya devam edilmesine izin verdi.

Pentagon 2014’ten 2020’ye kadar, Çin’in Wuhan kentindeki laboratuarda araştırmalara fon sağlamaya devam etti. Keşfedilme korkusu, ABD Savunma Bakanlığı’ndaki birçok üst düzey yetkilinin neden [COVID pandemisi başladıktan sonra artan bir şiddetle] Trump yönetimine karşı olduğunu açıklayabilir.

Mayıs 2016 – [Seçim Yılı] – “yerel ve uluslararası paydaşların kapsamlı müzakereleri ve kapsamlı girdilerinden sonra, NSABB [Ulusal Biyogüvenlik Bilim Danışma Kurulu] tavsiyelerini yayınladı. NSABB’nin temel bulgusu, Potansiyel Pandemik Patojen (PPP) geliştirmesi beklenen çalışmaların halk sağlığı için potansiyel faydalarının yanı sıra önemli riskler de içerdiğiydi. NSABB, bu tür çalışmaların finanse edilmeden önce ek incelemeden geçirilmesini tavsiye etti.” NIAID Direktörü Anthony Fauci, NSABB’de de üyeydi.

9 Ocak 2017 – [Obama, Biden, Comey ve diğerleri ile Susan Rice Oval Ofis toplantısından Dört Gün Sonra] – Obama Yönetimi, SARS biyolojik silahlarının oluşturulması için finansmana yeniden yetki verdi. “Bu tavsiyelerin benimsenmesi, bir patojenin potansiyel bir pandemik patojen (gelişmiş bir PPP) üretmek için bulaşıcılığını ve/veya bulaşıcılığını artırabilecek belirli yaşam bilimleri araştırmaları üzerindeki mevcut moratoryumu kaldırma gerekliliklerini karşılayacaktır.”

Belgelere göre, Dr. Fauci’nin yönetimindeki NIAID (Bulaşıcı Hastalıklar ve Alerjiler Ulusal Enstitüsü), Çin’in Wuhan kentinde ve ABD’nin çeşitli yerlerinde araştırmalara devam etti.

2014’teki orijinal moratoryum kılavuzunda yerleşik olarak bulunan geçici çözümler, istisnalar ve sonuçlar için makul inkar edilebilirlik göz önüne alındığında, Pentagon’un Çin’in Wuhan kentindeki biyolojik silah araştırmalarını finanse etmeye devam etmesine operasyonel olarak izin verildi. 2014 yasağı, yalnızca ismen bir finansman moratoryumuydu; Kuzey Karolina’daki ABD SARS araştırmalarının finansmanı durdurulmuş gibi görünüyordu.

2017 yılında, Başkan Trump göreve başlamadan hemen önce, araştırmaya devam etmek için “ulusal güvenlik” bahane olarak kullanıldı. Ayrıca ABD’de (Kuzey Carolina) biyolojik bir silah olarak SARS’ın finanse edilmesine tekrar izin verildi.

Pentagon’un bu silahı kendi başlarına geliştirmedikçe (North Carolina Laboratuvarında) Çin’de (Wuhan Lab) biyolojik bir silah geliştirmek için asla harcama yapmayacağını kabul ederseniz, o silahın serbest bırakılmasıyla ilgili sorular şekillenmeye başlar.

Eski DARPA Üyesi ABD Deniz Piyade Binbaşı Joseph Murphy tarafından Savunma Bakanlığı Genel Müfettişliğine yazılan rapordan alıntıya devam:

“[…] Bir Dışişleri Bakanlığı toplantısında, Çin hükümetinden şeffaflık talep etmek isteyen yetkililer, meslektaşları tarafından kendilerine açıkça, Wuhan Viroloji Enstitüsü’nün işlev kazanımı araştırmasını soruşturmamalarını, çünkü bunun istenmeyen sonuçlar doğuracağını söyledi. ABD hükümetinin bunu finanse etmesine dikkat edin.”

Vanity Fair tarafından elde edilen dahili bir notta, Dışişleri Bakanlığı Silah Kontrolü, Doğrulama ve Uyum Bürosu eski sekreter yardımcısı Thomas DiNanno, kendisinin ve Uluslararası Güvenlik ve Yayılmayı Önleme Bürosu olmak üzere iki büronun personelinin yetkilileri “uyardığını” yazdı. Yetkililere şöyle deniyordu: “COVID-19’un kökenine ilişkin bir soruşturma yürütmeyin çünkü fazla kurcalarsanız hoşunuza gitmeyen şeyler çıkacak”.

Mart ayı sonlarında, eski CDC (Hastalık Kontrol Merkezleri) direktörü Robert Redfield, CNN’e COVID-19’un bir laboratuvardan kaynaklandığına inandığını söyledikten sonra diğer bilim adamlarından ölüm tehditleri aldı. Redfield, Vanity Fair’e “Başka bir hipotez önerdiğim için tehdit edildim ve dışlandım” dedi. Redfield, “Politikacılardan bunu bekliyordum ama bunu bilim çevrelerinden beklemiyordum” diye konuştu.

Başkan Joe Biden’ın ekibi, koronavirüsün Çin laboratuvarında ortaya çıktığını kanıtlamak için Trump yönetiminin sonlarında başlatılan ve yakından takip edilen bir Dışişleri Bakanlığı girişimini, “çalışmalarının kalitesiyle ilgili endişeler nedeniyle” 25 Mayıs 2021’de durdurdu. (https://edition.cnn.com/2021/05/25/politics/biden-shut-down-trump-effort-coronavirus-chinese-lab/index.html)

Dışişleri Bakanlığı soruşturması, ağırlıklı olarak virüsün Çin ordusuyla bağlantılı bir Wuhan laboratuvarından sızıp sızmadığına dairdi.

İstihbarat topluluğu, Başkan Biden’ın daha sonraki talimatıyla 90 günlük bir soruşturmanın ardından koronavirüsün kökenini belirleyemedi.

Ulusal İstihbarat Direktörü Ofisi (ODNI) tarafından hazırlanan bir raporda, yetkililerin virüsün laboratuvardan mı kaçtığı yoksa enfekte bir hayvan yoluyla insanlara mı yayıldığı konusunda karar veremedikleri belirtiliyordu.

Yılda 85 milyar dolarlık bütçeye sahip istihbarat topluluğunun ulaştığı nihai sonuç, Çin’in tam olarak işbirliği yapmaması durumunda virüsün kökenini tam olarak belirleyemeyecekleriydi.

Ancak 2014 tarihli belge ortada:

“17 Ekim 2014 – ABD’nin biyolojik bir silah oluşturmak için SARS araştırmalarına sağladığı fon, ciddi bir pandemi riski nedeniyle durduruldu. Ancak yetkililer, ABD hükümeti içindeki kurumların “araştırmanın halk sağlığını veya ulusal güvenliği korumak için acilen gerekli olduğunu” belirlemeleri halinde fon sağlanmaya devam edilmesine izin verdi.”

Veritas Projesi’nden sızdırılan askeri belgelerden giderek daha fazla bilgi akarken, Ivermectin’i Covid-19 tedavisi olarak destekleyen bir bölüm de var.

Belgelerde aynen şöyle deniyor:

“Ivermektin (Nisan 2020’de tedavi edici olarak tanımlanmıştır), hem viral replikasyonu engellediği hem de bağışıklık tepkisini modüle ettiği için hastalığın tüm aşamalarında işe yarar.”

Bu pilav daha çok su kaldıracağa benziyor.

Tabii ölmez de sağ kalırsak bu işlerin sonunda.

KAYNAKLAR:

https://www.zerohedge.com/covid-19/hidden-military-documents-reveal-nih-intent-create-sars-cov-2-using-gain-function-research

https://www.phe.gov/s3/dualuse/Documents/gain-of-function.pdf

https://edition.cnn.com/2021/05/25/politics/biden-shut-down-trump-effort-coronavirus-chinese-lab/index.html

Virüs Amerika’da yaratıldı… Darpa belgeleri öyle söylüyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 9 ay önce

  İşin beyin takımının içinde CDC (Fauci, eski direktör Francis), ECo Health Alliance (Peter Daszak) ve Wllcome Trust (Jeremy Farrar) var. E-posta yazışmalarının bir kısmı da mahkeme kararıyla kamuya açıldı. Çok ilginç yazışmalar var. Project Veritas kurucusu James O’Keefe geçenlerde Cumuhuriyetçi senatörlere bu konu hakkında sunum yaptı. O’Keefe Senato’da bilgilendirme yaptığını belirttiği videosunda şunları da söyledi: Hayatı seviyorum ve intihara meyilli değilim. Ölürse intihar olmadığını bileceğiz. Bunun dışında merak ettiğim şu: Tamam ABD derin devleti bu araştırmalara CDC ve NIAIAD üzerinden fon sağladı da Çin’in rolü ne? Laboratuvar faaliyetlerinden ve finansman akışından Çin Hükümeti’nin haberi yok muydu?

  Cevapla
 2. 9 ay önce

  Küçük bir araştırma ile doğrulanabilecek bilgi: 2019 yılı Temmuz-Ağustos döneminde, mevsim hastalığı olmadığı halde ABD içinde “nedeni belirlenemeyen zatürre” teşhisi ile onlarca insan kısa sürede öldü. Covid-19 da akciğer tutulumu ile zatürreden öldürüyor. ABD’li yetkililer bu fenomeni “elektronik sigara”ya bağlayıp olayı kapattılar. 2019 sonunda ise pandemi başladı. Kıssadan hisse, bu işin tek sorumlusunun ABD olduğu konusunda ciddi emareler var. Öyle veya böyle, gerçek ortaya çıkacak.

  Cevapla
 3. 9 ay önce

  Artik ABD sasirmiyor gorenleri..

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!