‘Vız gelir tırıs gider’ krizi… İmamoğlu özür diledi!

Nagehan Alçı eleştirileri için "Vız gelir tırıs gider" diyen Ekrem İmamoğlu, gelen yoğun tepkiler üzerine bugün özür diledi. Ancak İmamoğlu özrünün ardından “Beni bu kişiliğimin nereye götürüp götürmeyeceği umrumda değil” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

featured
service

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Vız gelir tırıs gider” sözü için özür diledi.

Ekrem İmamoğlu‘nun Karadeniz turuna Nagehan Alçı‘nın da davet edilmesi büyük tartışma yaratmıştı. İBB Sözcüsü Murat Ongun, önceki gün eleştiriler üzerine tepkileri daha da büyüten bir yanıt vermişti. Ongun, “Biz bu tartışmaları önemsemiyoruz. Bu eleştiriler 200-300 kişinin kendi arasındaki yorumları, eleştirileridir… Nagehan Alçı o bölgede çok seviliyor. Biz fotoğrafın bütününe bakıyoruz” demişti.

Ardından İmamoğlu eleştirilere dün Deniz Gezmiş anmasında yanıt verdi ve tepki doruğa çıktı. İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Bir fotoğraf üzerinden kurban etmeye çalışan insanlar olabilir. Benimle aynı düşündüğünü söyleyen, anlık hırslarına yenilmiş insanlar olabilir. Ya da bir takımın renkleri üzerinden ayrıştırma gayreti içinde olanlar olabilir. Başkalarının değirmenine su taşıdığının farkında olmayanlar da olabilir bunların içerisinde. Farkında olup yapanlar da olabilir. Ama bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider. Hiç umurumda değil.”

ÖZÜR DİLEDİ

İmamoğlu, bugün İBB’nin yazlık fide dağıtımı için düzenlenen törende yaptığı konuşmada tepki çeken söz konusu ifadesi için özür diledi. İmamoğlu, “Ben çifti çocuğuyum, benden kibir doğmaz. Bu yakıştırmaları yapan arkadaşlardan sadece dün bir konuşmada yaptığım vız gelir tırıs gelir lafından ötürü özür diliyorum” ifadelerini kullandı.

‘BENİ BU KİŞİLİĞİMİN NEREYE GÖTÜRÜP GÖTÜRMEYECEĞİ UMRUMDA DEĞİL’

İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Ben çiftçi çocuğuyum, benden kibir doğmaz. Bu açıklamaları yapan arkadaşlardan, sadece ve sadece dün bir konuşmada kullandığım ‘vız gelir tırıs’ gider sözlerimden dolayı özür diliyorum. Ben dostluklarımı, yıllardır beraber olduğum arkadaşlarımı bir fotoğrafla terk edilsin diye edinmedim. Bu dostlukları bir fotoğrafla düşmanlığa çevirmek gibi bir niyetle yola çıkmadığım gibi hayatımda kimseyi de düşman niyetine koymadım koymayacağım. Beni bu kişiliğimin nereye götürüp götürmeyeceği umrumda değil. Esas olan insanın kendi kişiliğidir. Siz onu öyle kabul edersiniz. Elbette bir fotoğrafla yok sayılan, oy vermem, şunu yapmam denilen bir kişi durumuna düşünülürse insanın canı yanıyor.

’19 MAYIS’TA HEPSİNİ ÇAĞIRACAĞIM’

Anne vicdanının Twitter’da falan da eksik olmamasını diliyorum. Orda da o duyguya ihtiyacımız var hepimizin. Benimle dertleşmek, eleştirisini bana söylemek, duygularını bana aktarmak ve dostça, yol arkadaşı olarak, prensipleri doğrultusunda, uygarca duygularını aktarmak isteyen herkesi 19 Mayıs’ta ya da bir gün öncesinde tespit edeceğim bir salona davet edeceğim ve hepsini tek tek dinleyeceğim. Uygar biçimde dinleyeceğim ve cevaplayacağım. Biz bu süreci büyük bir seferberlik süreci olarak belirledik. Akıllı olalım, akıllı olun dediğim kavram da gerçek akıldır, ayar veren bir laf değildir. Ben bir toplumun temsilcisiyim, 16 milyon kişinin temsilcisiyim.

Bu saatten itibaren benim gündemim buradaki milyonlarca fidedir. Benim nezdimde bu konu kapanmıştır. Bu konu benim nezdimde kapanmıştır, yol arkadaşlarım, kurumumu temsil eden hiç kimse bu konuyla ilgili tek bir cümle etmeyecek, edemez, tek muhatabı benim. 19 Mayıs’ta bana yapılan eleştirileri uygarca dinleyeceğim. Bu toplantı da basına kapalı olacak.”

KİM NE DEMİŞTİ?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Nagehan Alçı” eleştirilerine karşılık “Vız gelir tırıs gider” çıkışı tartışılmaya devam ediyor. İmamoğlu’nun hararetli destekçileri de kullanılan dilin büyük siyasi bedele neden olacağı uyarısında bulunuyor. Sosyal medyada yapılan binlerce yorumdan bazıları şöyle…

‘Vız gelir tırıs gider’ krizi… İmamoğlu özür diledi!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

13 Yorum

 1. Sen de “vız geldin, tırıs gideceksin” sayın elçisever imamoğlu. Sen iktidarın başka partideki yansıması ve kopyasısın. Kibirli ve halktan uzaksın sayın müteahhit imamoğlu.

 2. 2 hafta önce

  KK’nın Türk/Atatürk düşmanlarına Tıpış tıpış gidip oy vereceksiniz demesine kitle sessiz kaldığı için İmamoğlu da Vız gelir tırıs gidersiniz diye kitleyi aşağılama cesareti buldu.

 3. 2 hafta önce

  her zaman dıyorum her zaman dıyecegım. elcıler prensı ekrem bey ychp nın erdoganıdır.tıpışlar dersımlı kemalı yenı anlamaya basladılar. bunu da oyle olacak. sonunda chp ye TC ne yazık olacak bır en az bır bes yıl daha kaybedecegız.

 4. 2 hafta önce

  hiç hefeslenme sayın imamoğlu oy vermem size

 5. 2 hafta önce

  6 masanın bir proje masa olduğunu yurtaşlarımıza göstermeye, 1 kare resim, 1 cümle yetti. Mansur Yavaştan başkasına oy değil, günahımı vermem.

 6. 2 hafta önce

  O değilde iktidarı değiştirme umudu veren 5-6 kişiden biri demiş kimmiş o 5-6 kişi acaba, benim bildiğim 2 kişi var ama bu 2 kişi içinde maalesef imamoğlu yok :)

 7. 2 hafta önce

  Ne bekliyorsunuz. Amerika’nın adamı nagehan’a toz kondurur mu. İkisinin de hizmet ettiği yer aynı. Bu kadar pohpohlar isen olacağı. Adamda kibir tavan yaptı. Verilen oylar geri çekilsin o zaman vız gelir tırıs gideri anlar.

 8. Şaşıranlara şaşırmak istiyorum ama yapamıyorum. Memleketin iq seviyesi ortada.

 9. 2 hafta önce

  Ozur falan da dilememissin, okudugum yazilanlari daha da cagiracam diyor. Ne halin varsa gor, bu viz gelir tiris gider uzerinde kaldi ama boyle bilesin. Yuzde 7-8 en az kaybettin bir gunde. Dur daha baslangic. Basimiza kucuk tayyip oldun, artist.

 10. 2 hafta önce

  birisi bin odali sarayli, bes milyon dolarlik ucakli mutevazi kasimpasali. Bu da yerine goz diken bin daireli ciftci cocugu. O makama gelsin, tayyibi mumla aratir bence. Tayyib de gitsin, bu da gelmesin.

 11. 2 hafta önce

  Neden aklıma hep ‘pinokyo’ geliyor ki acaba.

 12. 2 hafta önce

  Hızlı giden atın………. diye bir deyim vardır!!!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!