Volkswagen, 4 bin kişinin istihdam edileceği Manisa yatırımını erteledi

featured

Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt, Volkswagen’ın Türkiye’de yeni fabrika kurma kararını ertelediğini duyurdu.

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre, Almanya‘nın önde gelen ekonomi gazetelerinden Handelsblatt, otomotiv devi Volkswagen’ın (VW) yeni fabrikasını Türkiye’de kurma kararını, Suriye’de yürütülen Barış Pınarı Harekatı nedeniyle ertelediğini duyurdu.

Gazetenin, şirketin yönetim kurulu ve teftiş kurulundan kaynaklara dayandırdığı haberde, daha düşük maliyet, daha fazla ciro imkanı gibi nedenlerden dolayı iki kurulda da Türkiye seçeneğinin öne çıktığı, ancak Suriye’nin kuzeydoğusunda başlatılan askeri harekatın durumu tamamen değiştirdiği ve “Bu koşullar altında Türkiye için oylama yapılamayacağı” görüşünün ağır bastığı kaydedildi.

Gazete, yeni fabrika için bir milyar euroyu aşkın yatırım planlayan şirketin, koşulların kestirilememesinden ve imaj kaybından çekindiği değerlendirmesinde bulundu. Şirket sözcüsü, Handelsblatt’a yaptığı açıklamada, yeni fabrikanın yeri ile ilgili kararın nihai aşamada olduğunu belirterek ‘durumu endişeyle izlediklerini’ kaydetti.

Gazete, ekonomik açıdan Passat ve Superb modellerinin üretimi için Türkiye’de karar kılındığını ve şirketin bu karardan dönmek istemediğini de kaydetti.

Handelsblatt’a konuşan kaynaklar, dolayısıyla fabrika için yer seçiminde değişiklik beklemediklerini belirtti.

VOLKSWAGEN DE AÇIKLAMA YAPTI

Bu haberin ardından Volkswagen’in kendisi de Manisa yatırımının Barış Pınarı Harekatı nedeniyle ertelendiğini doğruladı. Şirket sözcüsü, “Mevcut durumu dikkatle gözlemliyor ve gelişmeleri endişeyle izliyoruz” dedi.

Volkswagen, 4 bin kişinin istihdam edileceği Manisa yatırımını erteledi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 3 sene önce

  Bunlar diğer açıdan iyi gelişmeler. Kendi elektrikli ve borhidrür ile çalışan araçlarımızı yapmak için bir fırsat. Çok büyük paralar değil, bir çamlıca camii kadar yatırım yeterli…

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  Merak ediyorum da acaba aile ve sosyolojik yapımızı yıkan ve birilerinin dernekler üzerinden zengin olmalarına imkan sağlayan dernekleri ve vakıfları , pkk sever feminist orgutleri ve sapık lgbti derneklerini fonlama iyiliği(!)nden de fon vermekten de vazgeçecekler mi

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  aman ıyı olmus.

  Cevapla
 4. 3 sene önce

  Siyonistler tutusmuslardi zaten simdi sevinmislerdir. Canlari cehenneme. Ülkemi bir vw ye satmam. Inceldigi yerden kopsun.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!