Vural Avar’ın eşini bir dakika görmesine savcı izin vermemiş

28 Şubat davası kapsamında müebbet hapis cezasına çarptırılan ve cezaevinde yaşamını yitiren emekli korgeneral Vural Avar'ın eşiyle bir dakika olsun görüşmesine savcının izin vermediği, sağlık kurulunun ise sadece on gün önce 'hastanede kalmasına fiziksel engel yoktur' raporu verdiği ortaya çıktı.

featured

FETÖ’cü savcıların iddianameleriyle yapılan yargılama sonucu 28 Şubat davasından ömür boyu hapis cezasına çarptırılan emekli korgeneral Vural Avar dün gece cezaevinde kaldığı odada vefat etti.

Avar’ın vefatıyla cezaevinde 28 Şubat hükümlülerinden 10 kişi kaldı.

KARŞIYAKA MEZARLIĞINA DEFNEDİLECEK

Uzun süredir demans hastalığı ile mücadele eden ve kısa süre önce de düşme sonucu kaburgası kırılan Avar’ın cenazesi, otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Avar’ın cenazesi, perşembe günü Ahmet Efendi Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

DOKTORLARDAN SKANDAL RAPOR

Emekli Korgeneral Vural Avar’a 10 gün önce Şehir Hastanesi sağlık kurulu tarafından “Ceza evinde kalabilir” “Fiziksel engeli yoktur” raporu verildiği ortaya çıktı.

Gazeteci Begüm Begümhan Aydoğan sosyal medya hesabı üzerinden Emekli Korgeneral Vural Avar’a 10 gün önce Şehir Hastanesi tarafından “Cezaevinde kalabilir, Fiziksel engeli yoktur” raporu verildiğini duyurdu.

‘İÇERDE DİRİ DİRİ HÜCREYE GÖMÜLEN 85-90 YAŞINDAKİ DİĞER EMEKLİ ASKERLER NE OLACAK?’

Cumhuriyet gazetesi yazarı Tuncay Mollaveisoğlu, emekli korgeneral Vural Avar’ın ölmeden önce son dönemdeki sağlık durumuna ilişkin bilgileri paylaştı.

Mollaveisoğlu, “O acılar içinde eşi Tuna’yı sormuş. Tuna hanım hastaneye gelmiş. Ama eşini bir dakika görmesine dahi savcı izin vermemiş. Hapishanede eşini görürsün yanıtını almış. Vural ağır sağlık sorununa rağmen iki günde hastaneden taburcu edilip hapishane revirine kaldırılmış. Durumu daha da kötüleşmiş. Yoğun bakımdan hapishane revirine…” ifadelerine yer verdi.

‘EŞİNİ BİR DAKİKA GÖRMESİNE DAHİ SAVCI İZİN VERMEMİŞ’

Mollaveisoğlu’nun paylaşımları şu şekilde:

28 Şubat davasında ömür boyu hapse çarptırılan emekli korgeneral Vural Avar dün gece cezaevinde kaldığı odada vefat etti.

Tutuklu e. askerlerden Çetin Doğan’ın eşi ile konuştum. Avar hapishaneye parkinson hastalığı ile girmiş. Hücrede alzheimere yakalanmış. Hastalığı ilerlemiş.

Banyoda düşüp kaburgasını kırmış. Kaburga akciğeri delince akciğeri su toplamış. Hastaneye kaldırmışlar. Akciğerde biriken suyu boşaltmışlar. O acılar içinde eşi Tuna’yı sormuş. Tuna hanım hastaneye gelmiş. Ama eşini bir dakika görmesine dahi savcı izin vermemiş.

Hapishanede eşini görürsün yanıtını almış. Vural ağır sağlık sorununa rağmen iki günde hastaneden taburcu edilip hapishane revirine kaldırılmış. Durumu daha da kötüleşmiş. Yoğun bakımdan hapishane revirine…

Bu davanın savcısı da hakimi de FETÖ davasından tutuklu. Hakimi savcısı tutuklu olan davada müebbet verdiler.. AKP dönemi Cumhuriyet tarihinde kara bir dönem olarak anılacak. Vural’ın ölüm haberini alan Çetin Doğan’ın çocukları annelerini arayıp gözyaşı dökmüşler.

İçerde diri diri hücreye gömülen 85-90 yaşındaki diğer emekli askerler ne olacak? Onların da yakınları sevenleri bir gün aynı acı haberi alacaklarının endişesi ile yaşıyorlar. Kara, kapkara bir dönem.. Yitip giden hayatlar geri gelmiyor..”

thumbnail
İlgili haber

28 şubat davasında komutanlardan ‘af dilekçesi’ istenmiş

Vural Avar’ın eşini bir dakika görmesine savcı izin vermemiş

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 1 ay önce

    Bu kin nedir? Ama bu kin, karşı tarafın kinini de arttırır. Bu böyledir. Cumhuriyetin kurucu asli düşüncesinin hakimiyeti dururken tarikat, cüppe, takke, hacı, şeyh zihniyetine memleketi yedirmezler.

  2. 1 ay önce

    Dilerim bu acıları yaşatanlar daha beter acılarla ve günlerce can çekişerek ölsünler aslında onlarda cezalarını çekmeliler sevgili korgeneralimin mekanı cennet olsun nurlarda yatsın eşine de başsağlığı ve sabırlar diliyorum

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!